fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Pārdod investīciju zeltu vai sudrabu Tavex

Tavex pērk pasaulē populārākās investīciju zelta un sudraba monētas vai stieņus pēc labākajām cenām tirgū, nodrošinot tūlītēju naudas izmaksu skaidrā naudā vai jūsu kontā. Izmantojiet kalkulatoru, lai uzzinātu aptuveno izmaksājamo vērtību par jūsu dārgmetāliem.
Cenas atjaunotas pirms 16 minūtēm
gab.

Neatrodat savu monētu vai stieni sarakstā?
Zvaniet pa tālr.: +371 6720 5533

Vēlaties pārdot zelta/sudraba juvelierizstrādājumus?
Apskatiet cenu šeit!

Pārdod izstrādājumus filiālē vai ar pasta sūtījumu
Transakcijas detaļas

Mēs pērkam
Svars
Kopējā paredzamā vērtība
Vai Latvijā investīciju zeltu un sudrabu neapliek ar pievienotās vērtības nodokli?

Visās ES valstīs investīciju zelts netiek aplikts ar PVN. Latvijā šo nosaka Pievienotās vērtības nodokļa likuma 139. pants.
Sudraba stieņiem un monētām Latvijā tiek piemērots PVN 21% apmērā.

Vai investīciju zelts ir kapitāla pieauguma nodokļa objekts?

Saskaņā ar LR likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.9 panta 2. daļas 7. punktu ieguldījumu zelts ir kapitāla pieauguma nodokļa objekts – kapitāla aktīvs.

Kapitāla pieaugumu, ko LR iedzīvotājs gūst no ieguldījumu zelta pārdošanas, apliek ar kapitāla pieauguma nodokli 20% apmērā.

Kapitāla pieaugums, ko Tavex ietur no nerezidentiem darījuma laikā, ir 3% (vēlāk nodoklis tiek pārskaitīts Valsts Kasē).

Plašāku informāciju par kapitāla pieauguma nodokli meklējiet šeit.

Kas ir Spot cena, Bid un Ask cena, spread un uzcenojums?

Spot cena ir zelta vai sudraba kotētā biržas cena, kuru nosaka piedāvājuma un pieprasījuma mijiedarbība pasaules finanšu tirgos. Klasiski biržas cena vai tirgus cena tiek izteikta kā cena par 1 Trojas unci 0,999 tīra zelta vai sudraba.

Bid (pirkšanas cena) ir cena, par kādu tirgus dalībnieki, piemēram, Tavex, ir gatavi jebkurā brīdī uzpirkt zeltu vai sudrabu.

Ask (pārdošanas cena) ir cena, par kādu tirgus dalībnieki, piemēram, Tavex, ir gatavi jebkurā brīdī pārdot zeltu vai sudrabu.

Spread (spreds) ir starpība starp uzpirkšanas un pārdošanas cenu. Piemēram, ja 1 unces zelta monētas „Filharmonija” uzpirkšanas cena ir 1000€ un pārdošanas cena ir 1040€, tad spreds ir 40€. Mazā starpība starp uzpirkšanas un pārdošanas cenu bieži norāda uz augstu monētas likviditāti. Produktiem ar augstu likviditāti, kā minētajai zelta monētai ir mazāka starpība starp pirkšanas un pārdošanas cenu nekā mazāk pazīstamām zelta monētām. Neliels spreds nozīmē to, ka jums kā investoram ir iespēja izvēlēties racionālu zelta produktu un pirkšanas/pārdošanas rezultātā iegūt maksimālo peļņu.

Uzcenojums (vai prēmija). Katram Tavex pārdotajam produktam ir uzcenojums. Uzcenojums tiek pievienots, lai segtu produktu ražošanas, transportēšanas un izplatīšanas izmaksas, kā arī iekļauj Tavex interesi. Uzcenojumu aprēķina, no produkta cenas atņemot tā brīža metāla tirgus cenu. Piemēram, ja Spot tirgus cena ir 1020€, un Tavex pārdod 1 unces zelta monētu „Filharmonija” par 1055€, tad uzcenojums ir 35€.

Kādas ir dārgmetālu svara un proves mērvienības?

Svara mērvienība. Lai arī zelta un sudraba svars dažreiz tiek izteikts kilogramos vai gramos, oficiālā svara mērvienība dārgmetālu masas izteikšanai ir Trojas unce. Viena Trojas unce atbilst 31,1034768 gramiem. Ņemiet vērā, ka Trojas unce nav tā pati mērvienība, kas parastā unce angļu mērvienības sistēmā, kura atbilst aptuveni 28,34 gramiem.

Prove (raudze). Zelta un sudraba provi mēra miligramos, kas norāda metāla daļiņu provi tūkstošdaļās. Piemēram, Valcambi 100 gramu zelta stienisar provi 999.9° satur 0,9999 zelta, kas nozīmē to, ka stienis ir izgatavots no 99,99 % tīra zelta. Piemēram, ASV monētas „Dubultērglis” ar nominālu 20$ kopējais svars ir 33,43624 grami un tā zelta saturs ir 0,900, kas norāda uz to, ka monētas prove ir 900°, zelta saturs ir 90 % jeb 33.43 x 0.9 = 30.092 grami tīra zelta.

Papildus pasaulē ir izplatīts dārgmetāla provi noteikt karātos (K), kas nav izplatīts Latvijā un ES. Visaugstākais karātu skaits ir 24, kas apzīmē 99,9 % vai augstākas proves tīru zeltu. Eiropā zelta juvelierizstrādājumi visbiežāk satur 14 un 18 karātu zelta provi, kas atbilst 14/24 = 58.3 % un 18/24 = 75.0 % tīram zeltam.

Vai Tavex, pērkot no manis zeltu vai sudrabu, izmaksās skaidrā vai bezskaidrā naudā?

Pamatojoties uz likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30. pantu, iegādājoties zelta izstrādājumus, Tavex var norēķināties ar klientu skaidrā naudā līdz 7200 € mēnesī (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā reizē vai arī notiek vairāki darījumi mēneša laikā). Gadījumā, ja summa pārsniedz  7200 € mēnesī, Tavex var norēķināties ar klientu tikai bezskaidrā naudā. Norēķinoties ar klientu bezskaidrā naudā, pārskaitījums tiek veikts vienas dienas laikā.

 

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Kādas dārgmetālu monētas vai stieņus var pārdot Tavex?

Tavex pērk monētas un stieņus, kas atrodas mūsu ikdienas piedāvājumā, kā arī tādas, kuras nav iekļautas mūsu produktu sarakstā.

Gadījumā, ja nesanāk atrast savu monētu vai stieni Tavex sarakstā, varēsim novērtēt to klātienē kādā no mūsu filiālēm Latvijā. Mūsu speciālisti noteiks jūsu zelta vai sudraba monētas vai stieņa kvalitāti un piedāvās taisnīgu uzpirkšanas cenu.

Pārdot zeltu Tavex ir vienkārši! Zelta uzpirkšana notiek visās Tavex filiālēs.

Mēs nodrošinām tūlītēju naudas izmaksu uzreiz pēc monētu un stieņu pārbaudes. Darījumiem līdz 7200 EUR izmaksa skaidrā naudā tiek veikta uz vietas filiālē. Lielākiem darījumiem tiek nodrošināta apmaksa ar pārskaitījumu 3 darba dienu laikā.

Jūsu zelta pārdošanas procesa apraksts ir pieejams zemāk.

Kā pārdot zeltu un sudrabu Tavex?

Izmantojiet kalkulatoru

Ievadiet informāciju, kas jums ir pieejama par monētu vai stieni, un aprēķiniet aptuveno izmaksājamo naudas summu.

Apmeklējiet filiāli

Izvēlaties jums tuvāko Tavex filiāli, kur mūsu eksperti noteiks iesniegto dārgmetālu kvalitāti un izteiks cenas piedāvājumu pēc labākās cenas.

Saņemiet tūlītēju izmaksu

Pēc izstrādājumu novērtēšanas mēs veiksim tūlītēju naudas izmaksu. Darījuma process ir ātrs, vienkāršs un ērts.