fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

Šveices 20 franku Vreneli monēta (Helvēcija)

Ir noliktavā
Tavex ar prieku iepazīstina ar vispazīstamāko Šveices klasisko zelta monētu — 20 Šveices franku Vreneli zelta monētu (Helvēcija). 20 franku ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam Spreds
1-9
450,05 €
413,46 € 8.13%
10-19
448,04 €
413,46 € 7.72%
20+
445,23 €
413,46 € 7.14%
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde uz Omniva pakomātu Latvijā - 3,00 €
Apdrošināta piegāde ar kurjeru no - 6,63 €
Skatīt mazāk
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde sākot no 3,00 €
Skatīt vairāk
Fotogrāfijas tiek izmantotas ilustratīviem nolūkiem, un tās bieži ir produktu vizualizācijas.

Ievads

Tavex ar prieku iepazīstina ar vispazīstamāko Šveices klasisko zelta monētu — 20 Šveices franku Vreneli zelta monētu (Helvēcija). 20 franku zelta monēta, ko dēvē arī par „Helvēcijas monētu”, pirmo reizi tika emitēta 1883. gadā. Tā apliecina Šveices jau izsenis iegūto statusu, kā vienu no vadošajām valstīm cēlmetālu apstrādes meistarībā. No izturīga 21,6 karātu zelta sakausējuma rūpīgi izgatavotajā 20 Šveices franku monētā ir iegravēts plaši pazīstamais Šveices ģerbonis ar ozola zaru fonā, kas simbolizē valsts sīkstumu, kā arī pašas Šveices personifikācija graciozas sievietes veidolā.

Šī nevainojamās un nemainīgās Šveices līmeņa kvalitātes monēta apliecina, ka Šveice ir viena no pasaulē turīgākajām valstīm. Ar finansiālu stabilitāti un drošību asociēto 20 Šveices franku vēsturisko zelta monētu ir iecienījuši vairums cēlmetālu pazinēju, investoru un kolekcionāru visā pasaulē.

 

Kāpēc iegādāties

 • 20 Šveices franki ir valstī vispieprasītākās zelta monētas. Šīs Šveices franku zelta monētas ar tajās iestrādāto skaisto Helvēcijas tēlu kā Šveices personifikāciju sievietes veidolā, kas jau sešas desmitgades apliecina nevainojamību un nemainību, ir šīs turīgās Alpu valsts slavenākās monētas.
 • 20 Šveices franki ir vislikvīdākās zelta monētas valstī. Kopš 1883. gada ir izkalti aptuveni 61 miljons 20 Šveices franku zelta monētu, padarot tās plaši pieejamām dārgmetālu tirgotāju un investoru vidū.
 • 20 Šveices franku zelta monētas ir norēķinu līdzeklis. Šveicē tām netiek piemērots pievienotās vērtības nodoklis un kapitāla pieauguma nodoklis.
 • 20 Šveices franku zelta monēta ir starptautiski atzīta. Attēlojot Šveices emblēmas, kas ir piederīgas vienai no pasaulē stabilākajām un turīgākajām valstīm, 20 franku Vreneli zelta monēta ir uzticamības, stabilitātes un noturības simbols, ko atpazīst ikviens. Galu galā, tās taču ir ražotas Šveicē.
 • 20 Šveices franki ir līdzvērtīgi ieguldījumam. Šveices zelta franki ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.
 • 20 Šveices franku zelta monētas ir lielisks veids, kā dažādot Jūsu portfeli. Ņemot vērā zelta zemo korelāciju ar lielāko daļu aktīvu, zelta Vreneli kalpo kā portfeļa nodrošinājums pret tirgus risku.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  450,05 €
 • Atpirkšanas cena
  413,46 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  36,59 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 122.36% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 910,34 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2151,85 EUR/oz

Vēsture

20 Šveices franku Vreneli (Helvēcija) zelta monētas nosaukuma izcelsme

Šveices slavenākās zelta monētas, kā arī kā pašas valsts nosaukuma pamatā ir par helvētiem sauktā ķeltu cilts, kas ap 500. gadu p.m.ē apmetās Alpu reģionā, kur mūsdienās atrodas Šveice. Šīs cilts un pēc tam arī reģiona nosaukums saglabājās latīņu valodā. Pašlaik Šveices oficiālais nosaukums ir Šveices Konfederācija jeb Confoederatio Helvetica latīņu valodā, no kā cēlies uz 20 Šveices franku zelta monētas attēlotās valsts personifikācijas skaistās sievietes vārds — Helvēcija.

Šveices franka izcelsme

Līdz pat 19. gadsimta vidum Šveices kantoniem (dalībvalstis) bija atļauts emitēt savas monētas. Vienlaicīgi izmantojot šīs tiesības, kantoni lielā skaitā emitēja monētas ar dažādām nominālvērtībām, atšķirīgu svaru un cēlmetālu saturu, kā arī dažāda veida materiālu sastāvu. Turklāt valstī bija liels ārzemju monētu ieplūdums, jo Šveicei bija ģeogrāfiski izdevīgs stāvoklis tirgū, kā arī samērā lielais skaits dažādos Eiropas galmos nodarbināto algotņu uz mājām veica naudas pārvedumus no citām valstīm. Šāda monētu dažādība sarežģīja ikdienas naudas darījumus, tādēļ, lai situāciju vienkāršotu, kantoni vienojās, ka monētu kalšanas un emitēšanas tiesības turpmāk tiek piešķirtas tikai federālajai valdībai. 1850. gadā, kad bija ieviests šis likums, Šveices Federālā asambleja pieņēma Federālo naudas likumu, saskaņā ar kuru jaunās monetārās sistēmas pamatā ir sudrabs, un jaunās vienotās sudraba monētas nosaukums ir Šveices franks.

Šveices franks un Latīņu Monetārā savienība

1865. gadā Itālija, Francija, Beļģija un Šveice dibināja Eiropas pirmo lielo monetāro savienību, kuru dēvēja par Latīņu Monetāro savienību. Šīs savienības mērķis bija apvienot tās sastāvā esošo valstu naudu vienotā valūtā. Savienības dibinātājvalstis vienojās par vienādu monētu metāla saturu un svaru, kas tika pielīdzināts Francijas sudraba un zelta frankam, kā arī tās vienojās mainīties savā starpā ar katras zelta un sudraba monētām pēc to paritātes, neatkarīgi no tā, kāds bija to dizains, uz tā esošais attēls vai nosaukums. Tika noteiktas abu cēlmetālu standarta proporcijas, kur 4,5 grami sudraba bija pielīdzināmi 0,290322 gramiem zelta, veidojot attiecību 15,5 pret 1. Šī standartizācija veicināja un atviegloja tirdzniecību starp dalībvalstīm, un tā šķita saistoša citām Eiropas valstīm, kas arī vēlējās savienībai pievienoties. Lai arī savienībai bija vairāki trūkumi, no kuriem viens bija tāds, ka atsevišķu valstu valdības emitēja pārāk daudz banknotes, pārsniedzot noteikto proporciju starp banknotēm un apritē esošajām cēlmetāla monētām, tie visi radās cilvēku sliktas spriestspējas rezultātā, nevis tāpēc, ka ideja par vienoto dārgmetāla monētu būtu piedzīvojusi neveiksmi. Neraugoties uz to, savienība turpināja paplašināties līdz Pirmajam pasaules karam, un tās oficiālās pastāvēšanas beigas pienāca desmit gadus vēlāk — 1927. gadā.

20 Šveices franku zelta monētas izveide

Kaut gan Šveice bija pievienojusies monetārai savienībai, kam pamatā bija gan zelta, gan sudraba monētas, valsts pievienojoties nolēma neizdod savus zelta frankus, un šis lēmums bija spēkā gandrīz divdesmit gadu. Šādam lēmumam bija divi iemesli: Šveices galveno tirdzniecības partneru vidū bija Itālija un Francija, tādējādi valstī ieplūda liels skaits zelta monētu no šīm divām valstīm, un tā kā Šveices valsts pārvalde šīs monētas jau bija noteikusi par likumīgu maksāšanas līdzekli, Šveicei nebija vajadzības emitēt savas zelta monētas. Otrais iemesls: monetārajā savienībā noteiktā zelta monētu nominālvērtība aptuveni atbilda zelta tirgus kursam, tāpēc emitēt un kalt zelta monētas nebija izdevīgi.

Kādu laiku pārējie savienības dalībnieki samierinājās ar otro iemeslu, taču, kad Francija vainoja Šveici „monētu parazītismā”, Šveices Federālā valdība būtībā šīs politiskās ķildas dēļ 1883. gadā nolēma izdot savu zelta franka versiju. Kaut gan valsts sāka Šveices zelta monētu tirāžu, nākamo divdesmit gadu laikā šīs monētas tika emitētas samērā nelielā skaitā. Tomēr tās tirāžas apmēri mainījās, sākoties Pirmajam pasaules karam, kad Francija un Itālija atteicās no sava zelta standarta, to aizstājot ar papīrnaudas monetāro sistēmu. Laikā no Pirmā līdz Otrajam pasaules karam Šveice emitēja aptuveni 51 miljonu zelta franku monētu jeb 83% no visām kopš 1883. gada apgrozībā laistajām 20 Šveices franku monētām.

Šveices franku vērtību noteica zelta standarts.

1971. gadā, ASV nosakot tirgus stāvokli, visā pasaulē zelta standarts tika nomainīts pret vispārēju papīrnaudas monetāro sistēmu. Kaut gan Šveicē tika pieņemta līdzīga papīrnaudas emitēšanas sistēma, likums noteica, ka Šveices Nacionālajai bankai, valsts centrālajai bankai, vismaz 40% no saviem aktīviem jāuzglabā zeltā. Šī iemesla dēļ Šveices Nacionālā banka nevarēja palielināt savus naudas krājumus (izveidot papīrnaudas valūtu no „zila gaisa”), pārsniedzot noteikto papīrnaudas un zelta līdzekļu attiecību. Tādēļ Šveices papīrnaudas franku uzskatīja par uzticamu agrākās zelta monētas atvasinājumu, kas Šveices franku padarījis par stabilāko un vissekmīgāk funkcionējošo papīrnaudas valūtu kopš 70. gadiem.

Diemžēl toreiz pie varas esošie nolēma, ka papīrnaudas valūta zelta vērtībā nav Šveices interesēs, tādēļ ar politisko ietekmi valsts konstitūcijā tika veiktas izmaiņas, 1999. gada aprīlī atceļot Šveices zelta standartu. Gadu vēlāk, kad zelta vērtība pazeminājās līdz zemākajam līmenim pēdējo divdesmit gadu laikā — 250 dolāriem par unci —, Šveices Nacionālā banka pakāpeniski sāka atbrīvoties no savām zelta rezervēm, tās pārdodot. Pirmās daļas pārdošanas process noslēdzās 2005. gadā, pārdodot 1 300 tonnas zelta par vidējo cenu 351 dolārs par unci, kas valstij radīja ievērojamus zaudējumus, ņemot vērā, ka 2011. gadā zelta vērtība sasniedza 1 900 dolārus par unci. Līdz šim Šveices Nacionālā banka ir pārdevusi 1 550 tonnas zelta no savām sākotnējām 2 590 tonnu rezervēm, un šobrīd tai ir atlikušas tikai 1 040 tonnas zelta jeb 10% no Šveices Nacionālās bankas aktīviem.

 

Produkta svars gramos
6.4516
Zelts (999.9°) svars gramos
5.80644
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.18668
Diametrs
21
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
20 Šveices franki
Ražotājs
Šveice

Averss

Uz aversa ir attēlota Helvēcija — Šveices personifikācija sievietes veidolā — ar bizē sapītiem matiem un ziedu vītni uz pleciem, savukārt fonā ir atainoti Šveices Alpi. Uz viņas pleciem norādīts arī monētas mākslinieka paraksts „F.LANDRY”, ko var saskatīt monētas lejasdaļā. Virs viņas ir uzrakstīts „HELVETIA”.

Reverss

Uz reversa ir attēlots Šveices ģerbonis kopā ar ar ozola zaru un lentēm. Ģerboņa kreisajā pusē ir redzama nominālvērtība „20” un labajā pusē — valūtas apzīmējums „FR”.  Tirāžas gads ir norādīts monētas lejasdaļā kopā ar kaltuves zīmi. Ja vēlaties, katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā.

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams iepakot plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Prece ir noliktavā

Šī prece ir noliktavā un ir gatava izsniegšanai kādā no Tavex filiālēm vai var tikt izsūtīta uzreiz pēc maksājuma saņemšanas.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu