Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Sekojiet valūtu kursu svārstībām un veiciet izdevīgākos darījumus Tavex filiālēs.

Cenas atjaunotas pirms 9 minūtēm
Valūta
Perioda sākums: -
Perioda beigas: -
Zemākā cena: -
Augstākā cena: -
Šī brīža cena %
Tavex ID

Izveidojiet drošu un bezmaksas Tavex ID investīciju portfeli, lai pievienotu tam jaunas vai kādreiz iegādātās monētas un stieņus, kā arī saņemtu pirmo pasūtījumu bez maksas, demo portfeli un citus rīkus. Tavex ID - drošs palīgs zelta un sudraba investīciju pārvaldīšanā.

Izveidot Tavex ID
Tavex ID

Izveidojiet drošu un bezmaksas Tavex ID investīciju portfeli, lai pievienotu tam jaunas vai kādreiz iegādātās monētas un stieņus, kā arī saņemtu pirmo pasūtījumu bez maksas, demo portfeli un citus rīkus. Tavex ID - drošs palīgs zelta un sudraba investīciju pārvaldīšanā.


Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc ir vērts apsvērt juvelierizstrādājumu pārdošanu?

1. Salīdzinot dārgmetālu cenas pasaules tirgū pēdējo 20 gadu garumā, var novērot, ka dārgmetālu cenām ir tendence pieaugt. Tavex juvelierizstrādājumu uzpirkšanas cenas tiek atjaunotas vairākas reizes dienā atbilstoši zelta cenai pasaules tirgū, kas ļauj pārdot juvelierizstrādājumus par izdevīgāko cenu konkrētā brīdī.
2. Lielākā daļa 1980.-90. gadu laikā pirkto juvelierizstrādājumu ir morāli novecojuši, tādēļ nav derīgi turpmākai lietošanai. Visbiežāk cilvēki glabā šāda veida izstrādājumus, nemaz nenojaušot, ka mājās atrodas nauda, kas netiek izmantota.
3. Ir vērts apsvērt juvelierizstrādājumu pārdošanu kā alternatīvu dārgajiem patēriņu kredītiem vai lombarda pakalpojumu izmantošanai. Jo pirmajā gadījumā ir jāmaksā ievērojami kredīta procenti, bet otrajā – ieķīlāšanas procenti, kas samazina saņemtās summas apjomu.
4. Nauda tiek izmaksāta nekavējoties skaidrā naudā tuvākajā Tavex filiālē vai ar pārskaitījumu.

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta vai sudraba juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Kādas proves dārgmetālu juvelierizstrādājumus var pārdot Tavex filiālēs?

Tavex iepērk zelta juvelierizstrādājumus ar provi, augstāku par 375, un sudraba juvelierizstrādājumus ar provi, augstāku par 500.

Cenu par gramu izplatītākajām dārgmetālu provēm var redzēt uzņēmuma cenu lapā vai arī piezvanot pa tālr. +371 6720 5533.

Zelta un sudraba uzpirkšanas cenas ir piesaistītas dārgmetālu cenām pasaules tirgū. Tās var mainīties vairākas reizes dienā atbilstoši cenām pasaules tirgū.

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Darījuma norise

 • Juvelierizstrādājuma proves un svara noteikšana
 • Izstrādājuma pieņemšanas-nodošanas akta sastādīšana un parakstīšana
 • Juvelierizstrādājuma pārbaude
 • Klienta identifikācija
 • Norēķins par nodoto juvelierizstrādājumu

Tavex klientu apkalpošanas speciālisti noteiks Jūsu juvelierizstrādājuma provi un cenu. Zelta pārbaudes laikā juvelierizstrādājums tiek attīrīts no akmeņiem vai citiem ne dārgmetālu priekšmetiem. Samaksa tiek veikta tikai par dārgmetāla saturu juvelierizstrādājumā, neņemot vērā atsperes, akmeņus utt.

Gadījumā, ja klientam ir svarīgi, lai akmens vai kāda izstrādājuma detaļa (piem., atspere vai ādas aproce zelta pulksteņiem) netiktu deformēta vai citādi bojāta, Tavex iesaka pirms šādu izstrādājumu nodošanas savlaicīgi griezties pie juveliera ar mērķi akurāti izņemt akmeņus no izstrādājuma.

Gadījumā, ja rodas šaubas par zelta proves atbilstību norādītajai uz juvelierizstrādājuma, Tavex patur tiesības novirzīt klientu juvelierizstrādājuma ekspertīzes veikšanai. Ja zelta izstrādājuma provi noteikt nav iespējams vai zelta izstrādājums ir no balta zelta, Tavex veic šāda veida izstrādājumu pirkšanu, pamatojoties uz Valsts Proves Biroja slēdzienu par zelta saturu izstrādājumā. Saņemt šāda veida slēdzienu var Valsts Proves Birojā Rīgā, Teātra ielā 9, detalizētu informāciju par biroja pakalpojumiem var iegūt mājaslapā  www.prove.lv.

Uzmanību! Tavex neiepērk zelta pulveri, smiltis, graudus un neattīrītu zobārstniecības zeltu.

Kādi dokumenti jāiesniedz, pārdodot juvelierizstrādājumus?

Pārdodot zeltu, klientam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments: pase vai ID karte.

Klientam, kurš pārdod zelta juvelierizstrādājumus, jābūt pilngadīgam un šī zelta likumīgam īpašniekam ar neierobežotām īpašuma pārdošanas tiesībām.

Gadījumā, ja Tavex pērk zeltu, pamatojoties uz MK noteikumu Nr. 793 124.1. pantu, fiziskai personai  jāaizpilda izziņa, kurā fiziskā persona apliecina, ka pārdotais zelts ir personīgais īpašums un tā pārdošana nav saistīta ar saimniecisko darbību.

Nodokļu piemērošana un darījumu deklarēšana

Personīgā īpašuma pārdošanas gadījumā darījums netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Gadījumā, ja zelta pārdošanas darījumu kopsumma gadā pārsniedz noteiktu summu (2017. gadā – EUR 4000,00) (2012. gadā – LVL 2160,00), taksācijas gada beigās iedzīvotājam ir jādeklarē kopējā saņemtā naudas summa, norādot, ka nauda tika izmaksāta par personīgā īpašuma pārdošanu. Nepieciešamības gadījumā Tavex speciālisti var apkopot un apliecināt klienta veiktos darījumus noteiktā laika posmā.

Lasīt visu

Kādēļ mainīt valūtu Tavex?
  • Izdevīgākie kursi Latvijas tirgū
  • Plašākais valūtu klāsts
  • Valūtu pieejamība visās filiālēs
  • Ērts filiāļu tīkls Rīgā un ārvalstīs
  • Uzņēmums ar nevainojamu reputāciju

 

Mainīt valūtu

Nosūtīt e-pastā