fbpx

Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta un sudraba izstrādājumu uzpirkšana

Tavex nodrošina zelta un sudraba lietotu izstrādājumu uzpirkšanu pēc labākām cenām tirgū, nodrošinot tūlītēju naudas izmaksu skaidrā naudā vai Jūsu kontā. Izmanotojiet kalkulatoru, lai uzzinātu aptuveno izmaksājamo vērtību Jūsu izstrādājumiem.
Cenas atjaunotas pirms 3 minūtēm

Padoms
14K (585°) ir izplatītākā zelta juvelierizstrādājumu prove.

Vēlaties pārdot investīciju zeltu/sudrabu?
Cenas monētām un stieņiem šeit!

Pārdod izstrādājumus filiālē vai ar pasta sūtījumu

Kurās filiālēs tiek veikta zelta un sudraba juvelierizstrādājumu uzpirkšana?
Tavex iepērk zelta monētas un stieņus, kā arī zelta juvelierizstrādājumus filiālēs:
 • filiālē Elizabetes ielā 21A, Rīgā
 • t/c Spice Home  
 • t/c Origo  
 • t/c Mols
 • t/p Alfa
 • t/c Akropole
 • t/c Rīga Plaza
Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli

Izmaksājamās summas kalkulators

Citi jautājumi par juvelierizstrādājumu uzpirkšanu

Saskaņā ar LR tiesību aktiem Tavex dārgmetālu uzpirkšanas vietas ir reģistrētas VSIA “Latvijas proves birojs”. Iepazīties ar reģistru ir iespējams šeit.

Gadījumā, ja jūsu jautājums palika bez atbildes, labprāt sniegsim konsultāciju telefoniski +371 6720 5533 vai elektroniski tavex@tavex.lv.

Kādi dokumenti jāiesniedz, pārdodot juvelierizstrādājumus?

Pārdodot zeltu, klientam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments: pase vai ID karte.

Klientam, kurš pārdod zelta juvelierizstrādājumus, jābūt pilngadīgam un šī zelta likumīgam īpašniekam ar neierobežotām īpašuma pārdošanas tiesībām.

Gadījumā, ja Tavex pērk zeltu, pamatojoties uz MK noteikumu Nr. 793 124.1. pantu, fiziskai personai  jāaizpilda izziņa, kurā fiziskā persona apliecina, ka pārdotais zelts ir personīgais īpašums un tā pārdošana nav saistīta ar saimniecisko darbību.

Nodokļu piemērošana un darījumu deklarēšana

Personīgā īpašuma pārdošanas gadījumā darījums netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Gadījumā, ja zelta pārdošanas darījumu kopsumma gadā pārsniedz noteiktu summu (2019. gadā – EUR 10000,00), taksācijas gada beigās iedzīvotājam ir jādeklarē EDS kopējā saņemtā naudas summa, norādot, ka nauda tika izmaksāta par personīgā īpašuma pārdošanu (kopsummā iekļauj jebkāda veida personīgā īpašuma pārdošanu, izņemot finanšu aktīvu un nekustamā īpašuma pārdošanu). Nepieciešamības gadījumā Tavex speciālisti var apkopot un apliecināt klienta veiktos darījumus noteiktā laika posmā.

Vai Tavex, pērkot no manis zeltu vai sudrabu, izmaksās skaidrā vai bezskaidrā naudā?

Pamatojoties uz likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30. pantu, iegādājoties zelta izstrādājumus, Tavex var norēķināties ar klientu skaidrā naudā līdz 7200 € mēnesī (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā reizē vai arī notiek vairāki darījumi mēneša laikā). Gadījumā, ja summa pārsniedz  7200 € mēnesī, Tavex var norēķināties ar klientu tikai bezskaidrā naudā. Norēķinoties ar klientu bezskaidrā naudā, pārskaitījums tiek veikts vienas dienas laikā.

 

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Kādas proves dārgmetālu juvelierizstrādājumus var pārdot Tavex filiālēs?

Tavex iepērk zelta juvelierizstrādājumus ar provi, augstāku par 375, un sudraba juvelierizstrādājumus ar provi, augstāku par 500.

Cenu par gramu izplatītākajām dārgmetālu provēm var redzēt uzņēmuma cenu lapā vai arī piezvanot pa tālr. +371 6720 5533.

Zelta un sudraba uzpirkšanas cenas ir piesaistītas dārgmetālu cenām pasaules tirgū. Tās var mainīties vairākas reizes dienā atbilstoši cenām pasaules tirgū.

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Darījuma norise

 • Juvelierizstrādājuma proves un svara noteikšana
 • Izstrādājuma pieņemšanas-nodošanas akta sastādīšana un parakstīšana
 • Juvelierizstrādājuma pārbaude
 • Klienta identifikācija
 • Norēķins par nodoto juvelierizstrādājumu

Tavex klientu apkalpošanas speciālisti noteiks Jūsu juvelierizstrādājuma provi un cenu. Zelta pārbaudes laikā juvelierizstrādājums tiek attīrīts no akmeņiem vai citiem ne dārgmetālu priekšmetiem. Samaksa tiek veikta tikai par dārgmetāla saturu juvelierizstrādājumā, neņemot vērā atsperes, akmeņus utt.

Gadījumā, ja klientam ir svarīgi, lai akmens vai kāda izstrādājuma detaļa (piem., atspere vai ādas aproce zelta pulksteņiem) netiktu deformēta vai citādi bojāta, Tavex iesaka pirms šādu izstrādājumu nodošanas savlaicīgi griezties pie juveliera ar mērķi akurāti izņemt akmeņus no izstrādājuma.

Gadījumā, ja rodas šaubas par zelta proves atbilstību norādītajai uz juvelierizstrādājuma, Tavex patur tiesības novirzīt klientu juvelierizstrādājuma ekspertīzes veikšanai. Ja zelta izstrādājuma provi noteikt nav iespējams vai zelta izstrādājums ir no balta zelta, Tavex veic šāda veida izstrādājumu pirkšanu, pamatojoties uz Valsts Proves Biroja slēdzienu par zelta saturu izstrādājumā. Saņemt šāda veida slēdzienu var Valsts Proves Birojā Rīgā, Teātra ielā 9, detalizētu informāciju par biroja pakalpojumiem var iegūt mājaslapā  www.prove.lv.

Uzmanību! Tavex neiepērk zelta pulveri, smiltis, graudus un neattīrītu zobārstniecības zeltu.

Kāpēc ir vērts apsvērt juvelierizstrādājumu pārdošanu?

1. Salīdzinot dārgmetālu cenas pasaules tirgū pēdējo 20 gadu garumā, var novērot, ka dārgmetālu cenām ir tendence pieaugt. Tavex juvelierizstrādājumu uzpirkšanas cenas tiek atjaunotas vairākas reizes dienā atbilstoši zelta cenai pasaules tirgū, kas ļauj pārdot juvelierizstrādājumus par izdevīgāko cenu konkrētā brīdī.
2. Lielākā daļa 1980.-90. gadu laikā pirkto juvelierizstrādājumu ir morāli novecojuši, tādēļ nav derīgi turpmākai lietošanai. Visbiežāk cilvēki glabā šāda veida izstrādājumus, nemaz nenojaušot, ka mājās atrodas nauda, kas netiek izmantota.
3. Ir vērts apsvērt juvelierizstrādājumu pārdošanu kā alternatīvu dārgajiem patēriņu kredītiem vai lombarda pakalpojumu izmantošanai. Jo pirmajā gadījumā ir jāmaksā ievērojami kredīta procenti, bet otrajā – ieķīlāšanas procenti, kas samazina saņemtās summas apjomu.
4. Nauda tiek izmaksāta nekavējoties skaidrā naudā tuvākajā Tavex filiālē vai ar pārskaitījumu.

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta vai sudraba juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Kādus izstrādājumus ir iespējams pārdot Tavex?

Jebkādi dārgmetālu izstrādājumi vai priekšmeti. Mūsu speciālisti noteiks Jūsu zelta vai sudraba izstrādājuma provi un piedāvās labāko cenu. Mēs nodrošinām tūlītēju naudas izmaksu uzreiz pēc dārgmetālu izstrādājumu pārbaudes.

Kā pārdot zeltu un sudrabu Tavex?

Izmantojiet kalkulatoru

Ievadiet informāciju, kas Jums ir pieejama par izstrādājumu, un aprēķiniet aptuvenu izmaksājamo naudas summu.

Apmeklējiet filiāli

Izvēlaties Jums tuvāko Tavex filiāli, kur mūsu eksperti noteiks iesniegto iztrādājumu proves un izteiks cenas piedāvājumu pēc labākās cenas.

Saņemiet tūlītēju izmaksu

Pēc Jūsu izstrādājuma novērtēšanas mēs veiksim tūlītēju naudas izmaksu. Darījuma process ir ātrs, caurspīdīgs un ērts.