fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu izstrādājumu uzpirkšana filiālē vai pa pastu

Tavex uzpērk zelta vai sudraba juvelierizstrādājumus pēc labākajām cenām tirgū. Pārdod izstrādājumus filiālē vai izmanto bezmaksas apdrošinātu pasta sūtījumu. Izmanto kalkulatoru, lai uzzinātu aptuveno izmaksājamo summu par dārgmetāliem.
Cenas atjaunotas pirms 2 minūtēm

Kā noteikt svaru?
Izmanto, piemēram, virtuves svarus, lai noteiktu aptuveno svaru, vai atrodi savam izstrādājumam līdzīgu paraugu Šeit.

Kā noteikt provi?
Sameklē proves zīmogu uz izstrādājuma, populārākā prove apritē ir 14K (585°).

Komisijas maksa par zelta juvelierizstrādājumu pārbaudi ir 2 EUR.

Pārdod izstrādājumus filiālē vai ar pasta sūtījumu
Transakcijas detaļas

Mēs pērkam
Svars
Kopējā paredzamā vērtība
Kā pārdot zelta izstrādājumus pa pastu?
 • Aizpildiet formu šajā lapā, norādot aptuvenu izstrādājumu svaru un provi, kā arī savu kontaktinformāciju.
 • Uzreiz pēc pieteikuma apstiprināšanas vai nospiediet pogu zemāk un turpiniet ar internetbankas maksājumu 0.05€ apmērā (klienta identifikācijas procedūras maksa).

Identitātes verifikācija (tikai SEB un Swedbank klientiem)

 • Jūs bez maksas saņemsiet apdrošinātu pasta aploksni 2 darba dienu laikā.
 • Ievietojiet juvelierizstrādājumus aploksnē esošajā maisiņā, parakstiet aploksnē pievienoto dokumentu un nosūtiet aploksni jebkurā pasta nodaļā. Sūtījums ir bezmaksas.
 • Mūsu speciālisti, pēc aploksnes saņemšanas, veiks juvelierizstrādājumu proves pārbaudi, vērtējumu un sagatavos cenu piedāvājumu, ko nosūtīs Jums e-pastā.
 • Gadījumā, ja piedāvātā cena Jūs apmierinās, naudas izmaksa uz Jūsu bankas kontu tiks veikta 1 darba dienas laikā.
 • Atteikuma gadījumā no Jums saņemtie juvelierizstrādājumi tiks nosūtīti uz Jūsu adresi ar apdrošinātu sūtījumu.
Kā es varu noskaidrot izstrādājuma svaru mājas apstākļos, lai aizpildītu pieteikumu?

Visbiežāk juveliera svari mājās cilvēkiem nav pieejami, tāpēc rekomendējam izmantot virtuves svarus. Ja svari nav pieejami, piedāvājam ieskatīties mūsu sagatavotajā lapā ŠEIT, kurā var redzēt dažādu zelta juvelierizstrādājumu izplatītāko svaru.

Svarīgi! Svara lielumam pieteikuma brīdī ir tikai indikatīva nozīme, lai noskaidrotu vien aptuveno vērtību sūtījuma apdrošināšanai.

Kā es varu noskaidrot izstrādājuma provi mājas apstākļos, lai aizpildītu pieteikumu?

95% gadījumos izstrādājumiem ir proves zīmogs (Latvijas, PSRS vai ārvalstu zīmogi). Šeit ir daži no piemēriem.

NB! Juvelierizstrādājumi var būt viltoti (uzlikts proves zīmogs, taču izstrādājums nav izgatavots no zelta, bet labākajā gadījumā ir apzeltīts) vai apzīmogoti ar neatbilstošas proves zīmogu, tāpēc, Tavex izteiktais cenas piedāvājums tiks balstīts tieši uz faktiskās proves pārbaudes rezultātu.

Vai var paļauties, ka izstrādājums Tavex birojā tiks novērtēts korekti?

Noteikti! Jūsu sūtījums tiks atpakots, nosvērts, pārbaudīts videonovērošanas kameru priekšā. Visas izmaiņas (svara un/vai proves korekcija, ja tāda būs) tiks reģistrētas pieņemšanas aktā. Domstarpību gadījumā pēc pieprasījuma Jums tiks nodrošināta iespēja iepazīties ar videonovērošanas ierakstu.

Izstrādājumu pārbaudes process neatšķiras no tāda, kāds notiktu, ja Jūs ierastos filiālē, pārdot zelta izstrādājumus klātienē. Tavex Group ir vairāk kā 20 gadu pieredze dārgmetālu jomā, šo gadu laikā vien Latvijā esam nodrošinājuši uzpirkšanas pakalpojumu vairāk kā 50 000 klientiem.

Kas notiks, ja pasta sūtījums ceļā tiks nozaudēts?

Pasta sūtījums tiks apdrošināts par vērtību, kura tiks aprēķināta, balstoties uz svaru un provi, kuru Jūs norādīsiet pieteikumā. Sūtījuma nozaudēšanas gadījumā, tā aprēķinātā vērtība Jums tiks atlīdzināta.

Vai es varu nosūtīt vairākus juvelierizstrādājumus vienlaicīgi?

Jā, noteikti! Šādam nolūkam norādiet vienas proves izstrādājumu kopējo svaru. Ja Jums ir izstrādājumi ar dažādām provēm, aizpildiet papildus pieteikumu, tad mūsu komanda šo apvienos vienā pārdošanas pasūtījumā un izsūtīs Jums vienu aploksni.

Kāds ir maksimālais izstrādājumu svars, kuru es drīkstu sūtīt?

Šobrīd ar pasta starpniecību mēs pieņemam sūtījumus līdz 100 gramiem.

Kāds ir minimālais izstrādājumu svars, kuru es drīkstu sūtīt?

Svaram ir jābūt lielākam par 2 gramiem. Gadījumā, ja zelta izstrādājuma svars ir mazāks par 2 gramiem – tiks ieturēta papildus komisijas maksa 2 EUR apmērā.

Vai drīkst sūtīt izstrādājumus ar akmeņiem vai citu materiālu elementiem?

Iespēju robežās, lūdzam, izņemt akmeņus pirms nosvērt un sūtīt izstrādājumus, īpaši, kad vēlaties paturēt dārgakmeņus.  Tavex nevērtē un neuzpērk dārgakmeņus vai cita materiāla priekšmetus. Gadījumā, kad klients iesūta izstrādājumu ar cita ne dārgmetāla elementiem, tie tiks noņemti un utilizēti (netiek atgriezti klientam). Piekrītot pakalpojuma noteikumiem, klients piekrīt tam, ka iesūtītie izstrādājumi var būt neatgriezeniski deformēti, lai nodrošinātu kvalitatīvu dārgmetāla proves un svara pārbaudi.

Kurās filiālēs tiek veikta zelta un sudraba juvelierizstrādājumu uzpirkšana?
Tavex iepērk zelta monētas un stieņus, kā arī zelta juvelierizstrādājumus filiālēs:
 • filiālē Elizabetes ielā 21A, Rīgā
 • t/c Spice Home  
 • t/c Origo  
 • t/c Mols
 • t/p Alfa
 • t/c Akropole
 • t/c Ditton
Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli

Izmaksājamās summas kalkulators

Citi jautājumi par juvelierizstrādājumu uzpirkšanu

Saskaņā ar LR tiesību aktiem Tavex dārgmetālu uzpirkšanas vietas ir reģistrētas VSIA “Latvijas proves birojs”. Iepazīties ar reģistru ir iespējams šeit.

Gadījumā, ja jūsu jautājums palika bez atbildes, labprāt sniegsim konsultāciju telefoniski +371 6720 5533 vai elektroniski tavex@tavex.lv.

Kādi dokumenti jāiesniedz, pārdodot juvelierizstrādājumus?

Pārdodot zeltu, klientam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments: pase vai ID karte.

Klientam, kurš pārdod zelta juvelierizstrādājumus, jābūt pilngadīgam un šī zelta likumīgam īpašniekam ar neierobežotām īpašuma pārdošanas tiesībām.

Gadījumā, ja Tavex pērk zeltu, pamatojoties uz MK noteikumu Nr. 793 124.1. pantu, fiziskai personai  jāaizpilda izziņa, kurā fiziskā persona apliecina, ka pārdotais zelts ir personīgais īpašums un tā pārdošana nav saistīta ar saimniecisko darbību.

Nodokļu piemērošana un darījumu deklarēšana

Personīgā īpašuma pārdošanas gadījumā darījums netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Gadījumā, ja zelta pārdošanas darījumu kopsumma gadā pārsniedz noteiktu summu (2019. gadā – EUR 10000,00), taksācijas gada beigās iedzīvotājam ir jādeklarē EDS kopējā saņemtā naudas summa, norādot, ka nauda tika izmaksāta par personīgā īpašuma pārdošanu (kopsummā iekļauj jebkāda veida personīgā īpašuma pārdošanu, izņemot finanšu aktīvu un nekustamā īpašuma pārdošanu). Nepieciešamības gadījumā Tavex speciālisti var apkopot un apliecināt klienta veiktos darījumus noteiktā laika posmā.

Vai Tavex, pērkot no manis zeltu vai sudrabu, izmaksās skaidrā vai bezskaidrā naudā?

Pamatojoties uz likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30. pantu, iegādājoties zelta izstrādājumus, Tavex var norēķināties ar klientu skaidrā naudā līdz 7200 € mēnesī (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā reizē vai arī notiek vairāki darījumi mēneša laikā). Gadījumā, ja summa pārsniedz  7200 € mēnesī, Tavex var norēķināties ar klientu tikai bezskaidrā naudā. Norēķinoties ar klientu bezskaidrā naudā, pārskaitījums tiek veikts vienas dienas laikā.

 

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Kādas proves dārgmetālu juvelierizstrādājumus var pārdot Tavex filiālēs?

Tavex iepērk zelta juvelierizstrādājumus ar provi, augstāku par 375, un sudraba juvelierizstrādājumus ar provi, augstāku par 500.

Cenu par gramu izplatītākajām dārgmetālu provēm var redzēt uzņēmuma cenu lapā vai arī piezvanot pa tālr. +371 6720 5533.

Zelta un sudraba uzpirkšanas cenas ir piesaistītas dārgmetālu cenām pasaules tirgū. Tās var mainīties vairākas reizes dienā atbilstoši cenām pasaules tirgū.

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Darījuma norise

 • Juvelierizstrādājuma proves un svara noteikšana
 • Izstrādājuma pieņemšanas-nodošanas akta sastādīšana un parakstīšana
 • Juvelierizstrādājuma pārbaude
 • Klienta identifikācija
 • Norēķins par nodoto juvelierizstrādājumu

Tavex klientu apkalpošanas speciālisti noteiks Jūsu juvelierizstrādājuma provi un cenu. Zelta pārbaudes laikā juvelierizstrādājums tiek attīrīts no akmeņiem vai citiem ne dārgmetālu priekšmetiem. Samaksa tiek veikta tikai par dārgmetāla saturu juvelierizstrādājumā, neņemot vērā atsperes, akmeņus utt.

Gadījumā, ja klientam ir svarīgi, lai akmens vai kāda izstrādājuma detaļa (piem., atspere vai ādas aproce zelta pulksteņiem) netiktu deformēta vai citādi bojāta, Tavex iesaka pirms šādu izstrādājumu nodošanas savlaicīgi griezties pie juveliera ar mērķi akurāti izņemt akmeņus no izstrādājuma.

Gadījumā, ja rodas šaubas par zelta proves atbilstību norādītajai uz juvelierizstrādājuma, Tavex patur tiesības novirzīt klientu juvelierizstrādājuma ekspertīzes veikšanai. Ja zelta izstrādājuma provi noteikt nav iespējams vai zelta izstrādājums ir no balta zelta, Tavex veic šāda veida izstrādājumu pirkšanu, pamatojoties uz Valsts Proves Biroja slēdzienu par zelta saturu izstrādājumā. Saņemt šāda veida slēdzienu var Valsts Proves Birojā Rīgā, Teātra ielā 9, detalizētu informāciju par biroja pakalpojumiem var iegūt mājaslapā  www.prove.lv.

Uzmanību! Tavex neiepērk zelta pulveri, smiltis, graudus un neattīrītu zobārstniecības zeltu.

Kāpēc ir vērts apsvērt juvelierizstrādājumu pārdošanu?

1. Salīdzinot dārgmetālu cenas pasaules tirgū pēdējo 20 gadu garumā, var novērot, ka dārgmetālu cenām ir tendence pieaugt. Tavex juvelierizstrādājumu uzpirkšanas cenas tiek atjaunotas vairākas reizes dienā atbilstoši zelta cenai pasaules tirgū, kas ļauj pārdot juvelierizstrādājumus par izdevīgāko cenu konkrētā brīdī.
2. Lielākā daļa 1980.-90. gadu laikā pirkto juvelierizstrādājumu ir morāli novecojuši, tādēļ nav derīgi turpmākai lietošanai. Visbiežāk cilvēki glabā šāda veida izstrādājumus, nemaz nenojaušot, ka mājās atrodas nauda, kas netiek izmantota.
3. Ir vērts apsvērt juvelierizstrādājumu pārdošanu kā alternatīvu dārgajiem patēriņu kredītiem vai lombarda pakalpojumu izmantošanai. Jo pirmajā gadījumā ir jāmaksā ievērojami kredīta procenti, bet otrajā – ieķīlāšanas procenti, kas samazina saņemtās summas apjomu.
4. Nauda tiek izmaksāta nekavējoties skaidrā naudā tuvākajā Tavex filiālē vai ar pārskaitījumu.

Ātri aprēķiniet Jūsu zelta vai sudraba juvelierizstrādājumu vērtību, izmantojot kalkulatoru, un piesakiet vizīti uz Tavex filiāli:

Izmaksājamās summas kalkulators

Zelta izstrādājumi
Pērkam (līdz)
Paziņojums
par cenu
1 grams 375 (9K) proves zelta
24,30
1 grams 585 (14K) proves zelta
37,90
1 grams 585° (14K) zelta (1-30g)
37,90 €
1 grams 585° (14K) zelta (31-50g)
38,02 €
1 grams 585° (14K) zelta (51-100g)
38,14 €
1 grams 585° (14K) zelta (>101g)
38,14 €
1 grams 750 (18K) proves zelta
48,58
1 grams 900 proves zelta (monētas)
58,98
1 grams 917 proves zelta (monētas)
60,02
1 grams 999 proves zelta (monētas)
66,44
1 grams 999 proves zelta (stieņi)
66,44
Sudraba izstrādājumi
Pērkam (līdz)
Paziņojums
par cenu
1 grams 500 proves sudraba
0,31
1 grams 830 proves sudraba
0,51
1 grams 925 proves sudraba
0,57
1 grams 999 proves sudraba
0,62
1 grams 999 proves sudraba (monētas)
0,81
1 grams 999 proves sudraba (stieņi)
0,81

Kā pārdot zelta izstrādājumus, neapmeklējot Tavex filiāli?

Piesakies bezmaksas apdrošinātai pasta aploksnei, aizpildot formu un apliecinot identitāti ar internetbanku. Sūti atpakaļ aploksni ar izstrādājumiem, sagaidi pārbaudes rezultātus, apstiprini tos un saņem naudu kontā 1 darba dienas laikā. Plašāku informāciju atradīsi pakalpojuma Noteikumos, lasot atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem (FAQ) vai zvanot dīlinga nodaļai +371 6720 55 33.

Kā pārdot zelta izstrādājumus Tavex pa pastu?

PIETEIKUMA VEIKŠANA

Piesakiet darījumu, ievadot uzpirkšanas kalkulatorā sava izstrādājuma provi un svaru, pieteikumā izvēlieties bezmaksas aploksnes saņemšanu pa pastu, apstipriniet piekrišanu savu datu apstrādei un verificējiet savu identitāti, izmantojot Swedbank vai SEB internetbanku.

ZELTA NOSŪTĪŠANA UN PĀRBAUDE

Saņemot bezmaksas aploksni, ielieciet tajā izstrādājumus zip-maisiņā, parakstiet apliecinājumu par personīgā zelta pārdošanu un nododiet aploksni pastā. Saņemot Jūsu izstrādājumus, Tavex speciālisti veiks to pārbaudi. Pārbaudes process tiks veikts filmējot, kas garantē caurspīdīgu pārbaudes procesu. Pārbaudes rezultāti tiks nosūtīti Jums uz e-pastu 2 darba dienu laikā.

PIEKRIŠANA UN NAUDAS IZMAKSA

Apstipriniet pārbaudes rezultātus e-pastā un naudas izmaksa tiks veikta 1 darba dienas laikā uz Jūsu bankas kontu. Gadījumā, ja pārbaudes rezultāti Jūs neapmierina – izstrādājumi tiks nosūtīti Jums atpakaļ.

Testa nosaukums


750