fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

Vācijas Vilhelma II 20 markas

Ir noliktavā
Tavex ar prieku piedāvā Vācijas visslavenāko zelta monētu — Vilhelma II 20 markas. Pirmo reizi ieviestas pēc valsts apvienošanās 1871. gadā, ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam Spreds
1-9
548,75 €
501,62 € 8.59%
10-19
546,23 €
501,62 € 8.17%
20+
541,20 €
501,62 € 7.31%
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde uz Omniva pakomātu Latvijā - 3,00 €
Apdrošināta piegāde ar kurjeru no - 7,00 €
Skatīt mazāk
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde sākot no 3,00 €
Skatīt vairāk
Fotogrāfijas tiek izmantotas ilustratīviem nolūkiem, un tās bieži ir produktu vizualizācijas.

Ievads

Tavex ar prieku piedāvā Vācijas visslavenāko zelta monētu — Vilhelma II 20 markas. Pirmo reizi ieviestas pēc valsts apvienošanās 1871. gadā, šīs monētas veidoja Vācijas rūpniecības revolūcijas pamatu no 1870. gada līdz 1914. gadam, ieņemot galveno lomu tirdzniecības veicināšanā. Neskaitot to, ka 20 marku zelta monēta bija valsts ekonomikas sasniegumu simbols, tā ir arī Vācijas ražošanas izcilības iemiesojums ar tās 0,900 proves zelta sakausējumu, uz kura izkalts iespaidīgs karaliskais ērglis (bijušās Vācijas impērijas ģerbonis) un pēdējā Vācijas ķeizara un Prūsijas karaļa Vilhelma II krūšutēls. Plaši atpazīstama un īpaši pieprasīta Vācijā, 20 marku Vilhelma II zelta monēta ir ar vēsturisku nozīmi — lielisks ieguldījums, kas piemērots visu veidu investoriem.

Kāpēc iegādāties

 • 20 markas ir Vācijas vispieprasītākā zelta monēta. Tā ir kā Vācijas hiperinflācijas mantojums, kad 20 marku zelta monēta bija vērta 23 kvintiljonus vācu papīra marku; šis fakts ir saglabājies Vācijas iedzīvotāju atmiņās, kas daudzu acīs to padara par pašsaprotamu ieguldījumu.
 • 20 marku Vilhelma II monēta ir Vācijas vislikvīdākā zelta monēta. Kopš 1888. gada ir izkalti vairāk nekā 125 miljoni šo zelta monētu, padarot tās plaši pieejamas Eiropas dārgmetālu tirgū.
 • Vācijas 20 markas zelta monētas ir norēķinu līdzeklis. Tās Vācijā neapliek ar pievienotās vērtības nodokli un kapitāla pieauguma nodokli.
 • Vācijas 20 marku Vilhelma II zelta monētas ir starptautiski atzītas. Zelta markas tiek saistītas ar vienu no lielākajām pasaules ekonomikām un vislielāko zelta patērētāja valsti Eiropā. Tās ir Vācijas ievērojamā stāvokļa simbols, un tās atzīst un pieņem visā pasaulē.
 • Vācijas 20 marku zelta monētas ir līdzvērtīgas ieguldījumam. Vācijas zelta markas ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.
 • Vācijas 20 marku zelta monētas ir lielisks veids, kā diversificēt jūsu portfeli. Ņemot vērā zelta zemo korelāciju ar lielāko daļu aktīvu, zelta suverēni kalpo kā portfeļa nodrošinājums pret tirgus risku.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  548,75 €
 • Atpirkšanas cena
  501,62 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  47,13 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 126.34% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 910,69 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2169,16 EUR/oz

Vēsture

Karaliskais ērglis un Vācijas zelta marka

Apskatot 20 marku Vilhelma II zelta monētu, uz tās reversa esošais spēcīgais karaliskais ērglis īpaši izceļas. Šī monēta ar ērgļa jeb bijušās baisās Vācijas impērijas ģerboņa detalizēto atainojumu ir kā izcils mākslas darbs, kuram turklāt ir aizraujoša, vairāku gadsimtu gara vēsture.

Pirms valsts apvienošanas 1871. gadā Vācijas teritorija sastāvēja no neskaitāmām valstīm, karalistēm, hercogistēm un brīvpilsētām, kurās valdīja dažādi muižnieki, karaliskās dzimtas un monarhi. Visietekmīgākā karaliskā dinastija bija Vācijas Hoencollernu dzimta, kuras pirmsākumi meklējami 11. gadsimtā. No šīs dzimtas nāca vairāki no visietekmīgākajiem karaļiem, kuri nostiprināja varu un valdīja pār Prūsijas karalisti un pēcāk arī Vācijas impēriju.

Viens no tādiem karaļiem bija Vilhelms I, kas bija Vilhelma II (kurš ir attēlots uz šīs monētas) vectēvs un Prūsijas karalistes valdnieks no 1861. gada līdz 1888. gadam. Tolaik Prūsijas karaliste bija vadošā vācu karaliste un militāra lielvara, kas tās varas zenītā 1876. gadā iekļāva daļu mūsdienu Vācijas, austrumos stiepjoties līdz Krievijai un rietumos līdz Beļģijai. Lielākoties pateicoties Prūsijas militārajam spēkam, karalis Vilhelms I ar viņa „labās rokas” — baisā Vācijas kanclera Oto fon Bismarka palīdzību spēja nodibināt Vācijas impēriju, kurā Prūsija bija tās pamatu pamats.

Un uz šīs monētas atainotais karaliskais ērglis patiesībā ir nedaudz izmainīta Prūsijas karalistes ģerboņa versija. Tādā veidā tūkstoš gadus senā Hoencollernu dzimta, kuras slavenākie pārstāvji bija Vilhelms I un Vilhelms II kā Prūsijas karaļi, netiešā veidā tiek pārstāvēta ar uz Vācijas markas zelta monētām atainoto karalisko ērgli. Interesanti ir tas, ka pēc tam, kad 1918. gadā Vācija likvidēja monarhiju, karaliskā ērgļa analogs attēls tika arī turpmāk izmantots uz apgrozībā esošajām monētām un papīra markām, un tas pats ērglis ir atainots arī uz šodienas Vācijas eiro monētām, lai gan tā dizains ir ievērojami izmainīts.

Vācijas tirdzniecība balstās uz zelta markām

Pirms valsts apvienošanas Vācijas monetārā sistēma bija tik pat sadrumstalota, cik tās teritorija. Valsts bija sadalīta vairākos valūtu apgabalos, kuros izmantoja atšķirīga dizaina, nosaukuma, proves un metāla satura monētas. Sudraba monētas bija izvēles valūta, bet zelta monētas bija mazsvarīgākas. Šīs dažādās valūtas varēja brīvi mainīt, ievērojot noteiktu maiņas kursu; lai arī šāda sistēma veiksmīgi darbojās, spēcīgās Vācijas tirdzniecības intereses nepārtraukti norādīja uz vienotas monetārās sistēmas nepieciešamību.

Pēc valsts apvienošanas 1871. gadā un Vācijas impērijas dibināšanas Vācijas valdība izveidoja jaunu uz zeltu balstītu monetāru sistēmu, pirmoreiz valsts vēsturē veiksmīgi ieviešot tīra zelta standartu. Impērijas zelta monētas ieviesa 10 un 20 marku nominālvērtībās, uz kurām bija pirmā Vācijas ķeizara karaļa Vilhelma I krūšutēls. Vācija pēc Anglijas un Portugāles bija trešā valsts, kura balstīja savu monetāro sistēmu uz zeltu. Šī sistēma pastāvēja līdz Pirmajam pasaules karam, vadot Vācijas otro rūpniecības revolūciju, kuras laikā tā tāpat kā Amerikas Savienotās Valstis piedzīvoja apbrīnojamu izaugsmi, kļūstot par vadošo pasaules ekonomiku.

20 marku zelta monētas pasargāja Vāciju no hiperinflācijas

Pirmā pasaules kara sākums 1914. gadā piespieda Vācijas Centrālo banku apturēt zelta standartu. Vācijas papīra markas bez jebkāda seguma ieņēma vadošo lomu kā norēķinu līdzeklis, un tās kļuva par galveno valdības rīku milzīgo kara izdevumu finansēšanā. Kara laikā papīra naudas iespiedmašīnas darbojās nepārtraukti un līdz 1918. gadam saražoto papīra marku apjoms bija četrkāršojies, kas ievērojami sakāpināja patēriņa cenas. Taču paaugstinātie naudas krājumi un tam sekojošais cenu kāpums joprojām bija pieņemams; tas patiesībā bija ļoti līdzīgs pārējo valstu (jo īpaši Anglijas un Francijas) situācijai šajā laika periodā. Viss mainījās pēc kara beigām, kad uzvarētājvalstis uzlika sakautajai un ekonomiski sagrautajai Vācijai milzīgas reparācijas.

Tā kā šīs reparācijas bija jāatmaksā ārzemju valūtā vai zeltā, Vācijas valdība domāja, ka tā varēs atrisināt šo problēmu ar drukātām markām, kuras pēc tam varētu izmantot nepieciešamās valūtas vai zelta pirkšanai. Sākotnēji tas šķita labs risinājums, bet jaunu papīra marku laišana apgrozībā tikai paaugstināja jau tā augsto inflāciju. Jo vairāk ārzemju valūtas vai zelta Vācijas valdība iegādājās, jo straujāk krita papīra markas vērtība.

1920. gadā patēriņa cenas kopš kara sākuma bija pieaugušas divpadsmitkārtīgi, ievērojami ietekmējot vienkāršos Vācijas pilsoņus un viņu dzīves līmeni. Pēc trīs gadiem Vācijas valdība vairs nebija spējīga samaksāt piespriestās reparācijas; tā nevarēja iegūt tai vajadzīgos finanšu aktīvus, jo neviens nevēlējās pieņemt vērtību zaudējušās Vācijas papīra markas. Tas piespieda Franciju okupēt Rūras apgabalu, kurš bija viens no Vācijas vissvarīgākajiem rūpniecības reģioniem, tā piespiežot Vāciju turpināt maksāt reparācijas precēs un izejmateriālos.

Rūras apgabala okupācija iedragāja jau tā vājo Vācijas ekonomiku, kas apvienojumā ar miljoniem neapmierinātu darbinieku ievērojami paaugstināja cenas, un bailes par to, ka Francija varētu iebrukt Berlīnē, pilnībā pārņēma tautu, kā rezultātā tā zaudēja ticību un pārliecību Vācijas politiskajai iekārtai un valsts Centrālajai bankai. Panikai izplatoties, visi sāka mainīt markas pret materiālām lietām par jebkādu cenu. Tā bija psiholoģiska rīcība, kas noveda pie hiperinflācijas. Tikai pāris mēnešus vēlāk nesamērīgi augstie inflācijas rādītāji padarīja Vācijas papīra marku pilnīgi nevērtīgu. Šajā laikā valūtas vērtība kritās tik strauji, ka cenas divkāršojās dažu stundu laikā, kas noveda pie tā, ka Vācijas mājsaimnieces sāka izmantot papīra markas krāsns kurināšanai, jo tās bija mazāk vērtas nekā malka.

1923. gada beigās 20 marku zelta monēta bija vērta 23 kvintiljonus papīra marku, kas uzskatāmi apliecināja, ka zelts ir kā nodrošinājums pret inflāciju. Palaimējās tiem, kuri paturēja savas zelta markas, jo tās spēja paglābt no daudzām nelaimēm, kas Vāciju piemeklēja šajā laika periodā.

Produkta svars gramos
7.965
Zelts (999.9°) svars gramos
7.1685
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.23047
Diametrs
22.5
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
20 markas
Ražotājs
Vācija

Averss

Uz aversa ir atainots Vācijas imperators un Prūsijas karalis Vilhelms II. Ap attēlu ir viņa tituls „WILHELM II DEUTSCHER KAISER KÖNIG V PREUSSEN”, kura tulkojums ir „Vilhelms II, Vācijas imperators un Prūsijas karalis”. Zem Vilhelma kakla līnijas ir monētu kaltuves zīme.

Reverss

Uz reversa ir attēlots Vācijas impērijas ģerbonis — karaliskais ērglis ar kroni. Ap ērgli vijas uzraksts „DEUTSCHES REICH”, kura tulkojums ir „Vācijas impērija”, un emisijas gads. Zem ērgļa ir nominālvērtība „20 MARK”.

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Prece ir noliktavā

Šī prece ir noliktavā un ir gatava izsniegšanai kādā no Tavex filiālēm vai var tikt izsūtīta uzreiz pēc maksājuma saņemšanas.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu