fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

20 franku Beļģijas Leopolds II

Ir noliktavā
Beļģijas visizplatītākā un iecienītākā klasiskā zelta monēta, 20 franku Leopolds II, ir 21,6 karātu zelta monēta, kas iemieso Beļģijas Karalistes ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam Spreds
1-9
446,56 €
410,71 € 8.03%
10-19
444,89 €
410,71 € 7.68%
20+
443,63 €
410,71 € 7.42%
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde uz Omniva pakomātu Latvijā - 3,00 €
Apdrošināta piegāde ar kurjeru no - 6,62 €
Skatīt mazāk
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde sākot no 3,00 €
Skatīt vairāk
Fotogrāfijas tiek izmantotas ilustratīviem nolūkiem, un tās bieži ir produktu vizualizācijas.

Ievads

Beļģijas visizplatītākā un iecienītākā klasiskā zelta monēta, 20 franku Leopolds II, ir 21,6 karātu zelta monēta, kas iemieso Beļģijas Karalistes vēsturi. Šī zelta monēta ir detaļām bagāta, un tā ir izgreznota ar Beļģijas ģerboni un bēdīgi slavenā karaļa Leopolda II krūšutēlu. Beļģijas zelta franki bija daļa no Eiropas pirmās vienotās cēlmetālu sistēmas, tāpēc tiem ir vēsturiska nozīme, kas tos padara īpaši pievilcīgus kolekcionāriem un investoriem, kuri vēlas iegūt savā īpašumā reālas un vērtīgas zelta monētas.

Kāpēc iegādāties

 • Leopolda II 20 franki ir Beļģijas vispieprasītākās zelta monētas. Izgreznotas ar Beļģijas ģerboni un ar tās nevainojamo vienveidību piecdesmit gadu garumā, tās ir vispopulārākās Beļģijas vēsturiskās zelta monētas.
 • Leopolda II 20 franki ir Beļģijas visizplatītākās zelta monētas. Kopš 1883. gada ir izkalti aptuveni 28 miljoni Beļģijas 20 franku zelta monētas, padarot tās plaši pieejamas Eiropas dārgmetālu tirgū.
 • Beļģijas 20 franki ir norēķinu līdzeklis. Tās neapliek ar pievienotās vērtības nodokli, un gan dārgmetālu tirgotāji, gan investori visā Eiropā brīvi maina tās pret reālu valūtu.
 • Beļģijas 20 franki ir līdzvērtīgi ieguldījumam. Beļģijas zelta franki ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.
 • Beļģijas 20 franku zelta monētas ir lielisks veids, kā diversificēt Jūsu portfeli. Ņemot vērā zelta zemo korelāciju ar lielāko daļu aktīvu, zelta suverēni kalpo kā portfeļa nodrošinājums pret tirgus risku.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  446,56 €
 • Atpirkšanas cena
  410,71 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  35,85 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 130.81% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 910,69 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2247,54 EUR/oz

Vēsture

Beļģijas zelta franks un karalis Leopolds II

Gadu pēc Beļģijas neatkarības iegūšanas no Nīderlandes 1831. gadā, jaunā karaliste ieviesa pati savas monētas, ko dēvēja par Beļģijas frankiem, kas svara un metāla satura ziņā līdzinājās Francijas monētām. Sākotnēji monētas tika kaltas tikai no sudraba un bronzas, taču 1834. gadā ieviesa arī Beļģijas franku zelta monētas, uz kurām bija Beļģijas pirmā karaļa Leopolda I (Leopolda II tēvs) krūšutēls. Zelta frankus emitēja 10, 20, 25 un 40 franku nominālvērtībās, no kurām 20 franku zelta monēta bija visplašāk izplatītā. Tās tika kaltas līdz karaļa Leopolda I nāvei 1865. gadā.

Pēc karaļa nāves tajā pašā gadā viņa dēls Leopolds II ieņēma vietu tronī, un divus gadus vēlāk 1867. gadā jaunās franku monētas ar Beļģijas otrā karaļa krūšutēlu tika laistas apgrozībā. Karalim Leopoldam II bija stingrs uzskats, ka valstij ir jābūt kolonijām, tāpēc viņš tiecās nostiprināt Beļģiju kā koloniālu valsti. Pēc vairākiem neveiksmīgiem gadiem savām idejām iegūt atbalstu no Beļģijas valdības Leopolds II izveidoja privātu pārvaldītājsabiedrību, kas nolīga slaveno Āfrikas pētnieku Henriju Stenliju (Henry Stanley), kuram zinātnes vārdā bija jādodas izpētīt Centrālāfriku un jānodibina tur kolonija. Un Henrijs Stenlijs tieši to arī darīja, dodoties dziļi Kongo teritorijās un vienlaicīgi piesakot tiesības uz jaunatklāto zemi. Kad Berlīnes konferencē 1884. gadā Eiropas valstis un Amerikas Savienotās Valstis apsprieda Āfrikas jautājumu, Leopoldam ar savām diplomātiskajām prasmēm izdevās pārliecināt parējās tā laika valstis, lai tās atzīst viņa pieteiktās tiesības uz Kongo par likumīgām.

1885. gadā tika dibināta Kongo Brīvvalsts, kas bija 76 reizes lielāka nekā Beļģija, ar karali Leopoldu II kā tās vienīgo valdnieku. Jaunizveidotā kolonija sākumā Leopolda pārvaldītājsabiedrībai izmaksāja dārgi, taču viss mainījās 19. gadsimta beigās, kad tika izgudrotas gumijas riepas ritenim un automobilim. Tas ievērojami paaugstināja pieprasījumu pēc gumijas, un Kongo, kurā šis dabas resurss bija pieejams vairumā, Leopolda uzņēmumam kļuva par milzīgu peļņas avotu. Daži avoti apgalvo, ka 19. gadsimta beigās Leopolds II bija bagātākais cilvēks Eiropā, un šī bagātība nāca tieši no Kongo gumijas tirdzniecības. Lai arī peļņa no šīs ienesīgās tirdzniecības piederēja Leopolda privātajai pārvaldītājsabiedrībai, viņš lielu daļu savas naudas ieguldīja Beļģijas arhitektūras un sabiedrības projektos. Viņš finansēja vairākus apjomīgus projektus, no kuriem divi visievērojamākie bija Triumfa arka Briselē un centrālā dzelzceļa stacija Antverpenē, nopelnot sev vārdu „Celtniecības karalis”. Viņa valdīšanas beigās Kongo tika nodota Beļģijas valdības pārziņā, kas turpināja pārvaldīt tās teritorijas līdz 1960. gadam.

Neraugoties uz to, ka karalis Leopolds II nomira 1909. gadā, pēdējā 20 franku zelta monēta ar viņa krūšutēlu tika izkalta 1882. gadā. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka Beļģijā kā Latīņu Monetārās savienības dalībvalstī ieplūda liels daudzums zelta monētu no Francijas, kuras tika uzskatītas par vienlīdzīgu likumīgu maksāšanas līdzekli arī Beļģijā. Tādējādi Beļģijai nebija nepieciešams turpināt kalt savas zelta monētas.

Beļģijas franks un Latīņu Monetārā savienība

1865. gadā Itālija, Francija, Beļģija un Šveice dibināja Eiropas pirmo lielo monetāro savienību, kuru dēvēja par Latīņu Monetāro savienību. Šīs savienības mērķis bija apvienot tās sastāvā esošo valstu naudu vienotā valūtā. Savienības dibinātājvalstis vienojās par vienādu monētu metāla saturu un svaru, kas tika pielīdzināts Francijas sudraba un zelta frankam, kā arī tās vienojās mainīties savā starpā ar katras zelta un sudraba monētām pēc to paritātes, neatkarīgi no tā, kāds bija to dizains, uz tā esošais attēls vai nosaukums. Tika noteiktas abu cēlmetālu standarta proporcijas, kur 4,5 grami sudraba bija pielīdzināmi 0,290322 gramiem zelta, veidojot attiecību 15,5 pret 1. Šī standartizācija veicināja un atviegloja tirdzniecību starp dalībvalstīm, un tā šķita saistoša citām Eiropas valstīm, kas arī vēlējās savienībai pievienoties. Lai arī savienībai bija vairāki trūkumi, no kuriem viens bija tāds, ka atsevišķu valstu valdības emitēja pārāk daudz banknotes, pārsniedzot noteikto proporciju starp banknotēm un apritē esošajām cēlmetāla monētām, tie visi radās cilvēku sliktas spriestspējas rezultātā, nevis tāpēc, ka ideja par vienoto dārgmetāla monētu būtu piedzīvojusi neveiksmi. Neraugoties uz to, savienība turpināja paplašināties līdz Pirmajam pasaules karam, un tās oficiālās pastāvēšanas beigas pienāca desmit gadus vēlāk 1927. gadā.

Produkta svars gramos
6.4516
Zelts (999.9°) svars gramos
5.80644
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.18668
Diametrs
21
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
20 franki
Ražotājs
Beļģija

Averss

Uz monētas aversa ir atainots karalis Leopolds II. Ap to vijas uzraksts „LEOPOLD II ROI DES BELGES”, kura tulkojums ir „Leopolds II beļģu karalis”. Zem karaļa kakla līnijas ir emisijas gads un monētu kaltuves pārvaldnieka iniciāļi „LW”. 

Reverss

Uz reversa ir attēlots Beļģijas ģerbonis ar sermuļādas apmetni, kura centrā ir lauva uz apaļa vairoga un virs tā — kronis. Ap ģerboni vijas uzraksts „L’UNION FAIT LA FORCE”, kura tulkojums ir „Vienotībā ir spēks”, un zem tā ir nominālvērtība „20 FR”.

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Prece ir noliktavā

Šī prece ir noliktavā un ir gatava izsniegšanai kādā no Tavex filiālēm vai var tikt izsūtīta uzreiz pēc maksājuma saņemšanas.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu