fbpx

Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Izveidot PriceBot

+ -

Izveidot PriceBot

Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

20 Francijas franki „Eņģelis” („Ģēnijs”)

Tavex ar prieku piedāvā Eiropas klasiku — izcilo 20 Francijas franku zelta monētu „Eņģelis”, kuru dēvē arī par „20 franku veiksmes ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam
1-9 293,71 €
274,54 €
10-19 292,35 €
274,54 €
20+ 290,99 €
274,54 €
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Apdrošināta piegāde ar kurjeru no - 6,41 €
Piegāde uz Omniva pakomātu Latvijā - 3,00 €

Ievads

Tavex ar prieku piedāvā Eiropas klasiku — izcilo 20 Francijas franku zelta monētu „Eņģelis”, kuru dēvē arī par „20 franku veiksmes eņģeli” jeb „20 franku ģēniju”. Ar vairāk nekā 600 gadus garo iespaidīgo vēsturi, 20 franku zelta monēta atsauc atmiņā Francijas kādreizējo varenību, ko tā iemiesoja kā viena no 19. un 20. gs. lielvarām. To standartizējis un apstiprinājis pats Napoleons Bonaparts, un šī 20 franku monēta ir Francijas visvērtīgākā un vispieprasītākā zelta monēta. Francijas 20 franki ir ideālas vienveidības un precizitātes piemērs vairāk nekā gadsimta garumā, kas veicināja pasaules tirdzniecību un kļuva par pamatu Eiropas pirmajai monetārajai savienībai. Ar vairāk nekā 500 miljoniem eksemplāru, kas izkalti kopš 19. gs. sākuma, tās šodien ir vienas no visplašāk atpazīstamajām vēsturiskajām zelta monētām ar vislielāko likviditāti, kas pieejamas Eiropas dārgmetālu tirgū. Skaistā Francijas 20 franku zelta monēta „Eņģelis” simbolizē Francijas kultūras apburošo un eleganto pusi, un tā ir pieejama izdevīgā svarā, padarot to piemērotu kolekcionāriem, dāvināšanai, kā arī kā materiālu investīciju zeltā.

Kāpēc iegādāties

 • 20 franku Eņģeļa zelta monētas ir izcilas franču monētas. 20 franku zelta monēta ir Francijas, kā arī Eiropas visatpazīstamākā monēta.
 • 20 franku Eņģeļa zelta monētas ir norēķinu līdzeklis. Tās neapliek ar pievienotās vērtības nodokli, un gan dārgmetālu tirgotāji, gan investori visā Eiropā brīvi maina tās pret reālu valūtu.
 • 20 franku Eņģeļa zelta monētas ir likvīdas. Francijas 20 franku zelta monētas kopš 19. gs. sākuma ir tikušas izkaltas vairāk nekā 500 miljonos eksemplāru, kas tās padara par ļoti likvīdām un garantē iespēju tās viegli iegādāties un pārdot.
 • 20 franku Eņģeļa zelta monētas kalpoja par pamatu Eiropas pirmajai monetārajai savienībai. Šī monēta kalpoja par pamatu Latīņu Monetārajai savienībai, kas bija pirmā lielā monetārā savienība Eiropā.
 • 20 franku Eņģeļa zelta monētas ir lielisks veids, kā diversificēt Jūsu portfeli. Ņemot vērā zelta zemo korelāciju ar lielāko daļu aktīvu, Francijas 20 franku Eņģeļa zelta monētas kalpo kā portfeļa nodrošinājums pret tirgus risku.
 • 20 franku Eņģeļa zelta monētas ir līdzvērtīgas ieguldījumam. Francijas 20 franku zelta monētas ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  293,71 €
 • Atpirkšanas cena
  274,54 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  19,17 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 42.95% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 858,16 EUR/oz un visaugstākā 1 748,86 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 1 457,90 EUR/oz

Vēsture

Francijas zelta franka izcelsme

Zelta franka aizraujošā vēsture aizsākās 14. gadsimtā Simtgadu kara laikā. Tas bija laiks, kad starp Franciju un Lielbritāniju notika ilgstoša konfliktu virkne, un Kaujas pie Puatjē laikā 1356. gadā Francijā angļi saņēma gūstā Francijas karali Žanu II. Angļi vēlējās par Francijas karali saņemt izpirkuma naudu trīs miljonu zelta monētu apmērā. Kad tika panākta vienošanās par nosacījumiem, karali Žanu atbrīvoja, un viņa atgriešanās no gūsta tika atzīmēta, izdodot zelta monētu ar nosaukumu franc à cheval („brīvs uz zirga”), atsaucoties uz to, kā karalis kā brīvs cilvēks izjāja no gūsta zirga mugurā. Lai arī jaunās zelta franku monētas pēc tam tika izmantotas tirdzniecībā visā Francijā, tās bieži tika revalvētas. Situācija mainījās, kad Napoleons Bonaparts nāca pie varas 19. gs. sākumā.

Napoleons Bonaparts apstiprināja Francijas 20 franku zelta monētu.

Uzskatīts par vienu no pasaules vadošajiem militārajiem līderiem, Napoleons Bonaparts ar savām labajām politiķa prasmēm pēc Francijas revolūcijas beigām iecēla sevi par Francijas valdības Pirmo konsulu. Kā pārliecinošs zelta piekritējs, 1803. gadā viņš apstiprināja Napoleona zelta monētas standartizāciju un izveidi. Jauno monētu sākotnēji izkala divās — 20 franku un 40 franku — nominālvērtībās. Vēlāk tika izdotas un dažādos laikos izkaltas arī 5, 10, 50 un 100 franku monētas, bet vispopulārākā un visvairāk eksemplāros izkaltā bija 20 franku zelta monēta. 20 franku Napoleona zelta monēta svēra 6,45 gramus, un tās sastāvā bija 90% jeb 5,805 grami zelta. 20 franku zelta monēta pēdējo reizi tika emitēta 1914. gadā un, lai arī tās dizains un uz tās esošais attēls šajā laikā mainījās, monētu nominālvērtība un vienveidība saglabājās tāda pati, kas veicināja monētas labo slavu un popularitāti kā viena no uzticamākajām un precīzākajām zelta monētām. Visas 20 franku zelta monētas, kas tika izkaltas 19. un 20. gs., tika sauktas par Napoleoniem.

Uz Francijas 20 franku zelta monētas attēlotais eņģelis

Šīs monētas reversa dizainu 1791. gadā izstrādāja pazīstamais gravieris Ogistēns Diprē (Augustin Dupré). Eņģeļa motīvu dažkārt dēvē par „veiksmes eņģeli”, „brīvības ģēniju” vai „sargeņģeli — Francijas ģēniju”. Vairāku nosaukumu iemesls ir ar monētu apvītās dažādās leģendas un nenoteikta Diprē mākslas darba interpretācija. Kad 1789. gadā franču revolūcijas laikā tika gāzta aristokrātu dinastija, lai apliecinātu jauno kārtību, bija nepieciešama jauna monēta. Revolūcija māksliniekiem un gravieriem sniedza vairāk radošās brīvības, ņemot vērā, ka pirms tam uz monētām attēloja valdniekus. Diprē uzvarēja jaunā valūtas dizaina konkursā. Viņa darba iedvesmas avots bija antīkā simbolika.

Uzskata, ka Diprē uz monētas attēlotais eņģelis ir „ģēnijs” — no senās Romas reliģijas cēlies antīks dievišķības simbols. Senajā Romā ticēja, ka ikvienam cilvēkam vai kolektīvai parādībai (cilvēkiem, dabai, dzīvniekiem) piemīt dievišķa būtība jeb dvēsele. Uz jaunās 20 franku zelta monētas reversa attēlotais „ģēnijs” Diprē izpratnē varētu būt „franču revolūcijas dvēseles jeb gara” simbols.

„Ģēnija” asociācija ar eņģeli radās no stāsta, kā pats Ogistēns Diprē izbēga no nāvessoda „ valdošajās šausmās”, kas apzīmēja vardarbības laiku pēc franču revolūcijas, jo mākslinieku no draudiem pasargāja „eņģeļu monētas” viņa kabatā. Gadu gaitā šīs stāsts tika pārstāstīts, radot leģendu, ka monēta ir veiksmes zīme. Leģenda par monētai piedēvētajām spējām kļuva tik spilgta, ka runāja, ka Napoleons cietis sakāvi Vaterlo kaujā, jo viņš pazaudējis savu 20 franku eņģeļa zelta monētu, ko imperators parasti nēsāja līdzi veiksmei savos kara gājienos.

Kaut gan neviens no šiem pieņēmumiem nav pierādīts, 20 franku eņģeļa monētas skaistais un mītiskais dizains to bez šaubām ir padarījis par vienu no atpazīstamākajām un kārotākajām Napoleona sērijas zelta monētām.

Produkta svars gramos
6.4516
Zelts svars gramos
5.80644
Prove
900
Zelts svars Trojas uncēs
0.18668
Diametrs
21
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
20 franki
Ražotājs
Francija

Averss

Uz monētas aversa attēlots uz pjedestāla stāvošs eņģelis. Eņģelis raksta Francijas konstitūciju uz kolonnas novietotas plāksnes.  Attēlu ietver uzraksts „REPUBLIQUE FRANCAISE”. Pa kreisi no tā ir taisnīguma roka jeb fasces lictoriae un pa labi — gailis. Zem krūšutēla ir kaltuves pārvaldnieka paraksts „DUPRÉ”.

Reverss

Uz reversa ir attēlota nominālvērtība „20 FRANCS” un kalšanas gads, ko ietver ozollapu vītne un uzraksts „LIBERTE EGALITE FRATERNITE”, kura tulkojums ir „Brīvība, vienlīdzība, brālība”. Zem vītnes ir kaltuves zīme.

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā

Produkta vērtība
Spreds jeb starpība, ja pārdodat uzreiz pēc iegādes

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Prece ir noliktavā

Šī prece ir noliktavā un ir gatava izsniegšanai kādā no Tavex filiālēm vai var tikt izsūtīta uzreiz pēc maksājuma saņemšanas.

Tavex ID

Izveidojiet drošu un bezmaksas Tavex ID investīciju portfeli, lai pievienotu tam jaunas vai kādreiz iegādātās monētas un stieņus, demo portfeli un citus rīkus. Tavex ID - drošs palīgs zelta un sudraba investīciju pārvaldīšanā.

Izveidot Tavex ID
Tavex ID

Izveidojiet drošu un bezmaksas Tavex ID investīciju portfeli, lai pievienotu tam jaunas vai kādreiz iegādātās monētas un stieņus, demo portfeli un citus rīkus. Tavex ID - drošs palīgs zelta un sudraba investīciju pārvaldīšanā.

Pieteikties bezmaksas privātai konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem zeltā un sudrabā, kā arī iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu.