fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

Itālijas 20 liras - Viktors Emanuels II

Ir noliktavā
Ja vēlaties, lai jūsu īpašumā nonāk daļiņa no 19. gs. Itālijas — laikposma, kurā notika ievērojamas pārmaiņas kultūrā un intriģējošas ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam Spreds
1-9
457,03 €
412,46 € 9.75%
10-19
455,35 €
412,46 € 9.42%
20+
453,68 €
412,46 € 9.09%
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde uz Omniva pakomātu Latvijā - 3,00 €
Apdrošināta piegāde ar kurjeru no - 6,66 €
Skatīt mazāk
Saņemt pasūtījumu Tavex filiālē - BEZMAKSAS
Piegāde sākot no 3,00 €
Skatīt vairāk

Ievads

Ja vēlaties, lai jūsu īpašumā nonāk daļiņa no 19. gs. Itālijas — laikposma, kurā notika ievērojamas pārmaiņas kultūrā un intriģējošas izmaiņas valsts varā, tad Tavex ar prieku piedāvā patiešām interesantu monētu — 20 liru Viktora Emanuela II zelta monētu. 20 liru zelta monēta aptver Savoju dinastijas vēsturi; tā bija viena no vecākajām karaliskajām ģimenēm pasaulē, kura mēģināja iekarot un apvienot zem viena valdnieka toreiz sadalīto Itālijas pussalu. Šīs zelta monētas ne tikai atklāj Itālijas aizraujošo vēsturi, kad tā pārtapa par vienotu karalisti, bet arī iezīmē pirmo valsts valūtas apvienošanu pēc vairāk nekā 300 gadu ilga pārtraukuma. Tāpēc Itālijas 20 liras ir īpaši piemērotas monētu kolekcionāriem un, neraugoties uz to salīdzinoši nelielo tirāžu, tām joprojām ir laba cena, kas tās padara par lielisku ieguldījumu tiem, kuri vēlas turēt savas materiālās vērtības fiziskās zelta monētās.

Kāpēc iegādāties

 • 20 liru Viktora Emanuela zelta monētas ir īpaši piemērotas monētu kolekcionāriem. To salīdzinoši nelielā tirāža, kā arī Itālijas bagātā un raibā vēsture, ko šīs monētas pārstāv, padara 20 liru zelta monētas iecienītas kolekcionāru un numismātu vidū.
 • 20 liru Viktora Emanuela zelta monētas ir norēķinu līdzeklis. Tās neapliek ar pievienotās vērtības nodokli, un gan dārgmetālu tirgotāji, gan investori visā Eiropā brīvi maina tās pret reālu valūtu.
 • 20 liru Viktora Emanuela zelta monētas kalpoja par pamatu Eiropas pirmajai monetārajai savienībai. 20 liru zelta monētas bija Itālijas monetārās stabilitātes, vienotības un uzticības simbols, padarot tās par neatņemamu Latīņu Monetārās savienības — Eiropas pirmās lielās monetārās savienības daļu.
 • 20 liru Viktora Emanuela zelta monētas ir lielisks veids, kā diversificēt jūsu portfeli. Ņemot vērā zelta zemo korelāciju ar lielāko daļu aktīvu, Itālijas 20 liru zelta monēta kalpo kā portfeļa nodrošinājums pret tirgus risku.
 • 20 liru Viktora Emanuela zelta monētas ir kā ieguldījums. Itālijas 20 liru zelta monētas ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  457,03 €
 • Atpirkšanas cena
  412,46 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  44,57 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 137.78% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 823,72 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2244,87 EUR/oz

Vēsture

Savoju dinastija un Itālijas 20 liru zelta monēta

Par Itālijas 20 liru zelta monētas radīšanu jāsaka paldies vienai no vecākajām karaliskajām ģimenēm pasaulē, proti, Savoju dinastijai. Savoju dinastijas mantojums aizsākās gandrīz gadsimtu senā pagātnē kādā mazā Alpu teritorijā starp Šveici, Franciju un Itāliju. Interesanti ir tas, ka nākamo gadsimtu laikā Savoju dinastija nepaplašināja savas teritorijas ierastajā veidā, proti, iekarojot tās, bet gan noslēdzot izdevīgas laulības un veicinot dažādu apvienību veidošanos. Lai arī dinastija vairākkārt zaudēja savas teritorijas lielākiem reģionālajiem „spēlētājiem”, kā piemēram, Napoleonam Bonapartam, tā pārsteidzošā kārtā vienmēr spēja atgūt savas zemes un pat iegūt daļu jaunas zemes savā īpašumā.

19. gs. sākumā Itālija bija daļa no Francijas impērijas, bet, tā kā Napoleons cieta sakāvi Vaterlo kaujā, impērija sabruka, un Francijas valdīšanas laiks pār Itāliju beidzās. Itāliju sadalīja reģionos, no kuriem vairāki kļuva par Austrijas satelītvalstīm, pateicībā par tās dalību Napoleona karos. Savoju dinastijai Itālijas dalīšanas laikā paveicās, jo tā ieguva autonomu varu pār Sardīnijas salu un Itālijas ziemeļrietumu daļu, kas robežojas ar Franciju. Jauno reģionu dēvēja par Sardīnijas karalisti, un tas kļuva par vienu no trīs lielākajiem Itālijas reģioniem.

Sadalītajai Itālijai nebija ne vienotas valdības, ne spēcīgas armijas, kas precīzi atbilda Austrijas plāniem, tādā veidā ļaujot tai vieglāk netieši pārvaldīt lielas Itālijas teritorijas. 19. gs. vidū dzima spēcīga revolucionāra nacionālistu kustība, kas vēlējās Itāliju apvienot. Pēc vairākiem sacelšanās gadījumiem lielākajās Ziemeļitālijas pilsētās pret Austrijas varu, Sardīnijas karaliste, kas vēlējās paplašināt savas teritorijas, nolēma pieteikt Pirmo Itālijas neatkarības karu pret Austriju. Revolūcijas dalībniekiem diemžēl nepaveicās, jo pēc vairāku smagu sakāvju piedzīvošanas pret Austrijas armiju šai militārajai akcijai ātri vien tika pielikts punkts.

Ievainota, bet ne sakauta Sardīnijas karaliste ar Viktoru Emanuelu II priekšgalā pēc desmit gadiem mēģināja vēlreiz, 1859. gadā piesakot Otro Itālijas neatkarības karu pret Austriju. Šī militārā akcija izrādījās daudz veiksmīgāka, daļēji pateicoties militārajam atbalstam, ko sniedza Francijas Napoleons III, un spēcīgākajai un sakārtotākajai nacionālistu kustībai, kuras priekšgalā bija bēdīgi slavenais Itālijas revolucionārs Džuzepe Garibaldi. Pēc diviem asiņainiem gadiem Viktoram Emanuelam II izdevās nostiprināt kontroli pār visu Itāliju, izņemot Romu un Venēcijas reģionu valsts ziemeļaustrumos. Tā rezultātā 1861. gadā tika pasludināta Itālijas karaliste ar karali Viktoru Emanuelu II kā tās monarhu. Lai atzīmētu piecdesmit gadu ilgos centienus apvienot Itāliju, tika ieviesta zelta lira, uz kuras bija uzvarētāja karaļa Viktora Emanuela II krūšutēls un viņa dinastijas, Savoju dinastijas, karaliskais ģerbonis. Ņemot vērā, cik svarīga loma viņam bija Itālijas apvienošanā, daudzi karali Viktoru uzskatīja par „Tēvzemes tēvu”. Lai arī viņš nebija vienīgais, pateicoties kuram bija iespējama Itālijas apvienošana, viņš noteikti pierādīja sevi kā lielisks diplomāts un militārais stratēģis. Karalis Viktors Emanuels II stingri valdīja pār Itāliju līdz savai nāvei 1878. gadā, kad tronis tālāk tika nodots viņa dēlam Umberto I.

Liras zelta monētas apvieno Itālijas valūtu.

Savoju dinastija apvienoja ne tikai pašu Itāliju, bet arī tās valūtu. Pirms apvienošanās katram reģionam bija pieņemts izdot pašiem savas apgrozībā esošas monētas. Piemēram, Pāvesta valstī (Itālijas teritorija, kurā valdīja pāvests), lietoja skudo, Neapoles karalistē tirgojās ar piastrām, Lombardijas-Venēcijas teritorijā kala florīnus, savukārt Sardīnijas karalistē emitēja liras. Jaunās zelta liras bija kā turpinājums Sardīnijas karalistē izmantotajai valūtai. Iemesls, kāpēc tika izvēlēta Sardīnijas lira, bija tāds, ka to jau 1816. gadā vienādoja, pielīdzinot to Francijas zelta franka metāla saturam un svaram. Tas ļāva lirai būt apgrozībā Francijā pēc tās paritātes ar franku, tāpat kā frankam būt apgrozībā Sardīnijas karalistē, kas atviegloja tirdzniecību un preču maiņu. Turklāt Itālijas valūtas apvienošanas laikā Francijas zelta franks bija ietekmīga reģionālā valūta, tāpēc lēmums pielīdzināt liru Francijas frankam bija pašsaprotams. Jaunā zelta liras vienveidība veicināja tirdzniecību Itālijas iekšienē, kā arī palīdzēja Itālijai kļūt par vienu no Eiropas pirmās lielās monetārās savienības, Latīņu Monetārās savienības, dibinātājvalsti.

Itālijas 20 liru zelta monēta bija daļa no Eiropas zelta standarta.

1865. gadā Itālija, Francija, Beļģija un Šveice dibināja Eiropas pirmo lielo monetāro savienību, kuru dēvēja par Latīņu Monetāro savienību. Šīs savienības mērķis bija apvienot tās sastāvā esošo valstu naudu vienotā valūtā. Savienības dibinātājvalstis vienojās par vienādu monētu metāla saturu un svaru, kas tika pielīdzināts Francijas sudraba un zelta frankam, kā to Sardīnijas karaliste bija paveikusi jau 50 gadus iepriekš, kā arī tās vienojās mainīties savā starpā ar katras zelta un sudraba monētām pēc to paritātes, neatkarīgi no tā, kāds bija to dizains, uz tā esošais attēls vai nosaukums. Tika noteiktas abu cēlmetālu standarta proporcijas, kur 4,5 grami sudraba bija pielīdzināmi 0,290322 gramiem zelta, veidojot attiecību 15,5 pret 1. Standartizācija veicināja un atviegloja tirdzniecību starp dalībvalstīm, un tā šķita saistoša citām Eiropas valstīm, kas arī vēlējās savienībai pievienoties. Lai arī savienībai bija vairāki trūkumi, no kuriem viens bija tāds, ka atsevišķu valstu valdības emitēja pārāk daudz banknotes, pārsniedzot noteikto proporciju starp banknotēm un apritē esošajām cēlmetāla monētām, tie visi radās cilvēku sliktas spriestspējas rezultātā, nevis tāpēc, ka ideja par vienoto dārgmetāla monētu būtu piedzīvojusi neveiksmi. Neraugoties uz to, savienība turpināja paplašināties līdz Pirmā pasaules kara sākumam, un tās oficiālās pastāvēšanas beigas pienāca desmit gadus vēlāk 1927. gadā.

Produkta svars gramos
6.4516
Zelts (999.9°) svars gramos
5.80644
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.18668
Diametrs
21
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
20 liras
Ražotājs
Itālija

Averss

Monētas aversā ir atainots karalis Viktors Emanuels II. Ap viņa portretu ir uzraksts ar viņa titulu „VITORRIO EMANUELE II” („VIKTORS EMANUELS II). Zem karaļa kakla līnijas ir emisijas gads un monētu kaltuves pārvaldnieka paraksts „FERRARIS”.

Reverss

Uz reversa ir attēlots Savoju dinastijas karaliskais ģerbonis, kas izgreznots ar kroni virs tā un lapu vainagu ap to. Ap to ir teksts „REGNO D’ITALIA”, kura tulkojums ir „Itālijas karaliste”, un monētas apakšā redzama nominālvērtība „L 20” un kaltuves zīme. 

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Prece ir noliktavā

Šī prece ir noliktavā un ir gatava izsniegšanai kādā no Tavex filiālēm vai var tikt izsūtīta uzreiz pēc maksājuma saņemšanas.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu