fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

Dānijas 20 kronas — Kristians X

Nav noliktavā
Tavex ar prieku piedāvā 20 kronu Kristiana X zelta monētu, kas pieder pie Dānijas visvērtīgāko zelta monētu sērijas. ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam
-
559,12 €
Fotogrāfijas tiek izmantotas ilustratīviem nolūkiem, un tās bieži ir produktu vizualizācijas.

Ievads

Tavex ar prieku piedāvā 20 kronu Kristiana X zelta monētu, kas pieder pie Dānijas visvērtīgāko zelta monētu sērijas. Dānijas 20 kronas pirmo reizi izkala 1873. gadā pēc Skandināvijas Monetārās savienības dibināšanas, kas kļuva par vienu no veiksmīgākajām uz zeltu balstītām monetārajām apvienībām vēsturē. 20 kronu monētām ir liela vēsturiskā nozīme, jo tās bija šīs savienības pamatā, kas aizsāka četrdesmit labklājības, stabilitātes un miera gadus — laikposms, ko simbolizē šīs 21,6 karātu zelta monētas. Dānijas Karaliskās monētu kaltuves meistarīgi izveidotā 20 kronu Kristiana X zelta monēta ir izrotāta ar greznu Dānijas ģerboni un karaļa krūšutēlu. Tāpēc 20 kronu zelta monētas ir nenovērtējams Dānijas vēstures mantojums, kas būs ideāli piemērotas dāvināšanai vai kolekcionāriem.

Kāpēc iegādāties

 • 20 kronu monēta ir viena no Dānijas vispopulārākajām zelta monētām. Dānijas zelta krona, kas emitēta no 1873. līdz 1914. gadam tiek saistīta ar laikposmu Dānijas vēsturē, kad valdīja miers, vispārēja labklājība un, vissvarīgākais, stabilas cenas četrdesmit gadu garumā. Nav brīnums, ka 20 kronas ir vispieprasītākās zelta monētas Dānijā.
 • 20 kronu monēta ir īpaši piemērota monētu kolekcionāriem. Šīs monētas bija Skandināvijas Monetārās savienības pamatā, kas tajā laikā bija gandrīz nevainojama monetārā sistēma, tādā veidā padarot tās par lielisku izvēli vēsturisko monētu kolekcijām.
 • 20 kronu monētas ir lieliska dāvana. Šī monēta ir pieejama izdevīgā svarā, un tā ir izrotāta ar greznu valsts ģerboni — ideāla dāvana tiem, kuriem Dānija ir īpaši tuva.
 • 20 kronu zelta monētas ir norēķinu līdzeklis. Tās neapliek ar pievienotās vērtības nodokli, un gan dārgmetālu tirgotāji, gan investori visā Eiropā brīvi maina tās pret reālu valūtu.
 • 20 kronas ir kā ieguldījums. Dānijas 20 kronu zelta monēta ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.
 • 20 kronu zelta monētas ir lielisks veids, kā diversificēt jūsu portfeli. Ņemot vērā zelta zemo korelāciju ar lielāko daļu aktīvu, zelta suverēni kalpo kā portfeļa nodrošinājums pret tirgus risku.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  612,33 €
 • Atpirkšanas cena
  559,12 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  53,21 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 123.97% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 910,69 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2205,09 EUR/oz

Vēsture

 

Karalis Kristians X ir attēlots uz pēdējās 20 kronu zelta monētu sērijas.

Dzimis 1870. gadā Šarlotenlundas pilī Kopenhāgenas tuvumā, Kristians bija vecākais karaļa Frederika VIII dēls un karaļa Kistiana X mazdēls. Pēc karaļa Frederika VIII nāves 1912, Kristians tika iecelts tronī tajā pašā gadā kā Kristians X. Viņš bija trešais un pēdējais karalis, kas tika attēlots uz Dānijas 20 kronu zelta monētām.

Karalis Kristians X ir viens no visu laiku cienītākajiem un mīletākajiem Dānijas monarhiem. Viņš ķuva par Hitlera okupācijas opozīcijas simbolu, jo īpaši tāpēc, ka pats bieži devās izjādē pa Dānijas galvaspilsētas ielām bez pavadošo sargu aizsardzības. Atšķirībā no brāļa, Norvēģijas karaļa Hokona VII, kurš devās trimdā laikā, kad viņa valsts nonāca nacistu okupācijā, Kristians X palika Dānijā visā šajā laika posmā. Viņa simboliskā pretestība tika uzskatīta par nepakļaušanos un īstu drosmi, kas, iespējams arī veicināja leģendāru stāstu rašanos par viņu. Viens stāsts vēsta, ka vienu dienu vācu karavīrs jautājis zēnam, kādēļ karalis ir devies izjādē pa pilsētu bez miesassargiem. Zēns esot atbildējis: "Visa Dānija ir viņa miesassargs".

20 kronu zelta monētas, uz kurām ir attēlots karaļis Kristians X, bija visvairāk emitētās zelta monētas laikā,kad Dānija bija Skandināvijas Valūtas Savienības dalībniece.

20 kronu zelta monētas — Skandināvijas zelta standarts

Lai gan ir gandrīz neiespējami izveidot ideālu monetāru sistēmu, Dānijas un Zviedrijas dibinātā Skandināvijas Monetārā savienība (SMS) 1873. gadā, kurai Norvēģija pievienojās 1875. gadā, visticamāk, bija visveiksmīgākā savienība monetārās saskaņotības ziņā, kāda jebkad izveidota starp vairākām valstīm.

Līdz 1873. gadam pasaules finansēs notika ievērojamas pārmaiņas — sudrabs, kurš gadsimtiem ilgi bija galvenā norēķinu valūta starptautiskajos finanšu darījumos, pakāpeniski zaudēja savu vadošo statusu kā maksāšanas līdzeklis, un to aizstāja ar zeltu. 1865. gadā starp vairākām Eiropas valstīm dibinātās Latīņu Monetārās savienības pamatā bija zelts. Vācija, kas bija ievērojams tirdzniecības partneris Ziemeļvalstīm, pārgāja uz zelta standartu 1871. gadā, laižot klajā zelta marku, un Anglija, kura bija nozīmīgs tirdzniecības partneris Dānijai un Norvēģijai, bija pieņēmusi zelta standartu 19. gs. sākumā ar zelta suverēnu. Pat Amerikas Savienotās Valstis bija daļēji pārgājušas uz zelta standartu jau 1834. gadā. Iemesls, kāpēc zelts kļuva par izvēles valūtu, bija tāds, ka šim dzeltenajam metālam bija augstāka vērtība attiecībā pret svaru, kas nozīmēja to, ka pārvadāšanas un pārvietošanas izmaksas bija mazākas nekā sudrabam. Kad valstis sāka mainīt savas naudas rezerves, pārdodot sudrabu un pērkot zeltu, tas liecināja par pašsaprotamo — ka sudrabs attiecībā pret zeltu kļūst nevērtīgāks.

Ņemot vērā šos notikumus, trīs Ziemeļvalstis, kuru monetāro sistēmu pamatā bija sudrabs, sāka apsvērt iespēju pāriet uz zelta standartu. Turklāt tas, ka šīm trīs Skandināvijas valstīm bija atšķirīgas skaitīšanas sistēmas apvienojumā ar dažāda izmēra sudraba monētām, kurām bija atšķirīgs metāla sastāvs, sarežģīja lietas vēl vairāk. Piemēram, Zviedrijā lietoja sudraba riksdālderus, kuru pamatā bija decimālā skaitīšanas sistēma, savukārt Dānijas rigsdālderu un Norvēģijas specidālderu pamatā bija daļskaitļu skaitīšanas sistēma. Ņemot vērā ievērojamo reģionālo tirdzniecību, kas notika šo trīs valstu starpā, šīs atšķirības radīja papildu valūtas maiņas izmaksas, tā apgrūtinot tirgotājus.

Tāpēc 1873. gadā Dānija un Zviedrija nolēma izveidot pirmo Skandināvijas Monetāro savienību, kas būtu balstīta uz zelta standartu. Jaunā sistēma noteica, ka dāņu „krone” un zviedru ”krona” (latviešu valodā — kronis) būs jaunā norēķina vienība, kuru sadalīs 100 orēs. Monētas ar 10 un 20 kronu nominālvērtībām bija izgatavotas no zelta, kur 1 kg zelta bija pielīdzināms 2480 kronām. 1 zelta krona bija pielīdzināma 0,403 gramiem zelta. Papildus zelta kronām visās trīs valstīs izdeva arī sudraba kronas un vēlāk arī banknotes. Visas Skandināvijas kronas bija likumīgs maksāšanas līdzeklis, un tās viegli varēja samainīt citu pret citu pēc paritātes jebkurā centrālajā bankā, kura bija daļa no SMS. Svarīgs aspekts šajā sistēmā bija tāds, ka jebkurš, kura īpašumā bija sudraba kronas vai banknotes, bija tiesīgs tās centrālajā bankā samainīt pret zeltu.

Lai arī SMS sistēma bija standartizēta, un apgrozībā esošajai naudai bija noteikta vienota vērtība, tā joprojām bija decentralizēta. Tas nozīmēja to, ka neviena savienības centrālā banka nekontrolēja zelta plūsmu. Piemēram, ja Norvēģijai bija ārējās tirdzniecības deficīts ar kādu valsti ārpus savienības (tās importa vērtība bija augstāka nekā eksporta vērtība), tas nozīmēja to, ka šīs atšķirības izlīdzināšanai valstij bija jāmaksā zeltā. Tādējādi zelts no Norvēģijas izplūda. Un tad iedarbojās lieliskais zelta standarta pašregulējošais mehānisms. Ar zelta izplūšanu no Norvēģijas valsts naudas krājumi (zelts) samazinājās, kas radīja deflāciju, t. i., zemākas cenas. Norvēģija ar savām zemajām preču cenām (zeltā) piesaistīja citas valstis tās pirkt, un tādā veidā zelts ieplūda atpakaļ valstī, atjaunojot līdzsvaru starp valsts saražoto produkciju un naudas krājumiem.

Šī sistēma darbojās tik veiksmīgi, ka trīs centrālās bankas nemaz neiejaucās finanšu tirgos (atšķirībā no mūsdienu situācijas) gandrīz četrdesmit gadus. Turklāt, tā kā šo sistēmu bija ļoti viegli uzturēt, tā palīdzēja veicināt tirdzniecību un tādējādi arī labklājību.

 

20 kronu zelta monētas veicināja Dānijas labklājību.

SMS bija izdevīga visām tās dalībvalstīm. Finanšu izmaksas bija zemākas, jo jaunais standarts un vienotā valūta bija daudz vienkāršāka nekā iepriekšējā sistēma. Valūtas maiņas kursi šo trīs valstu starpā bija stabili, kas tiešā veidā labvēlīgi ietekmēja tirgotājus un sabiedrību, jo nebija valūtas spekulantu, un vissvarīgākais — SMS laikā inflācijas gandrīz nemaz nebija. Patiesībā no 1873. līdz 1914. gadam gada vidējais inflācijas rādītājs bija 0,1 %, kamēr reālie ienākumi tajā pašā laikposmā pieauga gandrīz par 100 %!

Šī sistēma sniedza valstij 40 stabilitātes, labklājības un miera gadus. 20 kronu zelta monētas ieņēma vissvarīgāko lomu šajā laikposmā, kad Dānija pārtapa par modernu rūpniecisku valsti. Valstī augošās reālās algas zelta standarta laikā bija vienas no augstākajām pasaulē. Valsts lauksaimniecības nozare piedzīvoja uzplaukumu, 1914. gadā veidojot vairāk nekā pusi no valsts kopējā eksporta. Ārējā tirdzniecība ievērojami paplašinājās, un Dānija kļuva par neto kapitāla importētāju — mirstības rādītāji ievērojami kritās, un valstī tika uzsāktas apjomīgas sociālās reformas. Šis laiks Dānijas vēsturē iezīmējās kā zelta laikmets, kura simbols ir 20 kronu zelta monēta.

Taču zelta laikmeti nemēdz ilgt mūžīgi. Plosoties Pirmajam pasaules karam, Zviedrijas Centrālā banka uzskatīja, ka piesardzības nolūkos uz laiku nepieciešams apturēt zelta brīvo plūsmu un iespēju samainīt kronu banknotes pret zelta kronām. Šim piemēram sekoja arī Norvēģijas un Dānijas bankas. Šīs sistēmas funkcionēšanas priekšnoteikums tika likvidēts. Nav zināms, vai šis lēmums bija centrālo banku baņķieru pārspīlēta reakcija ar vēlmi pasargāt valsts zeltu notiekošā kara dēļ, kura ietekme un sekas nebija paredzamas. Taču viņu lēmums bija viens no pirmajiem noteicošajiem faktoriem, kas noveda pie Savienības izjukšanas 1924. gadā.

Produkta svars gramos
8.9606
Zelts (999.9°) svars gramos
8.06454
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.25928
Diametrs
23
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
20 kronas
Ražotājs
Dānija

Averss

Uz aversa ir attēlots karalis Kristians X. Ap to vijas uzraksts “CHRISTIAN X KONGE AF DANMARK”, kura tulkojums ir „Kristians X Dānijas karalis”. Zem karaļa kakla līnijas ir maza sirds, kas ir Dānijas Karaliskās monētu kaltuves zīme, emisijas gads un monētu kaltuves pārvaldnieka iniciāļi „VBP”.

Reverss

Uz reversa ir attēlots Dānijas ģerbonis. Tam ir īpaši greznas detaļas un uz ģerboņa ir vairogs, uz kura attēloti dažādi dzīvnieki, virs tā novietots sermuļādas apmetnis un kronis. Dzīvnieki simboliski ataino karalistes reģionus. Pusaplī zem ģerboņa ir norādīts emisijas gads, nominālvērtība „20 KRONER” (20 KRONAS), kaltuves atpazīstamības zīme un kaltuves pārvaldnieka iniciāļi „VBP”

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Nav noliktavā

Šīs preces šobrīd nav noliktavā, bet varat to pasūtīt jau tagad. Prece tiks izsūtīta X-Y dienu laikā.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu