fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

Ungārijas Franča Jozefa 20 franku/8 forintu zelta monēta

Nav noliktavā
Ungārijas visievērojamākā klasiskā zelta monēta — Francis Jozefs 20 franki/8 forinti, ir interesanta ar to, ka tai ir divas dažādas ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam
-
397,55 €
Fotogrāfijas tiek izmantotas ilustratīviem nolūkiem, un tās bieži ir produktu vizualizācijas.

Ievads

Ungārijas visievērojamākā klasiskā zelta monēta — Francis Jozefs 20 franki/8 forinti, ir interesanta ar to, ka tai ir divas dažādas nominālvērtības, kas ir kā apliecinājums Ungārijas ilgajām un dažādajām monetārajām tradīcijām. To dēvē arī par Ungārijas 8 forintiem vai Ungārijas 20 frankiem, simbolizējot tā laika otro lielāko valsti Eiropā un vienu no vadošajām valstīm pasaulē — Austroungārijas impēriju un tās vēsturi. Pagātne ir iemūžināta 21,6 karātu zelta sakausējumā, kuru izgatavoja saskaņā ar Eiropas pirmo lielo monetāro savienību — Latīņu Monetāro savienību. 20 franku/8 forintu zelta monēta ir izgreznota ar Ungārijas karalisko ģerboni un krūšutēlu ar vienu no pēdējiem visievērojamākajiem monarhiem Eiropā — Franci Jozefu no Austrijas. 20 franku/8 forintu monētu emitēja viena no vecākajām monētu kaltuvēm pasaulē, Kremnicas monētu kaltuve, laikā no 1870. gada līdz 1892. gadam, un tai ir vēsturiska nozīme, kas to padara īpaši pievilcīgu kolekcionāriem un investoriem, kuri vēlas iegūt savā īpašumā reālu un vērtīgu zelta monētu.

Kāpēc iegādāties

 • 20 franku/8 forintu zelta monētas ir kā atgādinājums par Ungārijas vareno pagātni. Ar Ungārijas karalisko ģerboni izgreznotās monētas ar abām nominālvērtībām, kas no abām pusēm vienlīdzīgi aptver ģerboni, ir īpaši populāras Centrāleiropā.
 • Ungārijas 20 franku/8 forintu monētas ir īpaši piemērotas monētu kolekcionāriem. Monēta simbolizē divu ievērojamu bijušo Eiropas karaļvalstu — Ungārijas karalistes un Austroungārijas impērijas vēsturi, un uz tās ir atainots viens no vadošajiem tā laika monarhiem — imperators Francis Jozefs. Ungārijas 20 franki/8 forinti ir ar vēsturi bagāta zelta monēta, un tieši tāpēc tā būs lielisks papildinājums jebkurai monētu kolekcijai.
 • Ungārijas 20 franki/8 forinti ir norēķinu līdzeklis. Ungārijas 20 frankus/8 forintus neapliek ar pievienotās vērtības nodokli, un gan dārgmetālu tirgotāji, gan investori visā Eiropā brīvi maina tās pret reālu valūtu.
 • Ungārijas 20 franki/8 forinti ir kā ieguldījums. Ungārijas 20 franki/8 forinti ir lieliska izvēle jebkuram ilgtermiņa noguldītājam, kuram ir svarīga drošība un stabilitāte, ko sniedz īpašumā esošas fiziskas zelta monētas.
 • Ungārijas 20 franku/8 forintu monētas cena ir atkarīga no zelta cenas. Šo zelta monētu pamatvērtība tiek noteikta pēc to tīrā zelta satura, kas savukārt ir piesaistīts zelta cenai.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  437,99 €
 • Atpirkšanas cena
  397,55 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  40,44 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 122.36% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 910,34 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2151,85 EUR/oz

Vēsture

Ungārijas forinta vēsture

Lai labāk spētu novērtēt Ungārijas 20 franku/8 forintu zelta monētu, ir jāiedziļinās Ungārijas iespaidīgajā vēsturē, kad karalis Čārlzs I pārveidoja Ungārijas karalisti par ievērojamu lielvaru. Jau pašā 20. gadsimta sākumā Ungārija bija ievērojama valsts, taču 14. gadsimtā, kad pār to valdīja karalis Čārlzs I, tā, no ģeogrāfiskā viedokļa raugoties, kļuva par otro lielāko karalisti Eiropā. Tās uzplaukuma laikā, Ungārijas karalistes teritorijas stiepās gar Adrijas jūras krastu rietumos līdz Balkānu kalniem dienvidos, austrumos ietverot lielāko daļu Transilvānijas, kas šodien ir daļa no Rumānijas, kā arī Karpatu kalnus ziemeļos. Citiem vārdiem sakot, mūsdienu Ungārija ir tikai maza atblāzma no tās senās varenības, kas tai reiz bija.

Čārlzs I, dēvēts arī par Čārlzu Robertu, ir nācis no itāļu un ungāru karaliskās ģimenes, un viņš pieteica savas tiesības uz Ungārijas troni 14. gs. sākumā. Viņa valdīšanas laikā Ungārijas karaliste izauga un attīstījās gan teritoriāli, gan ekonomiski, kļūstot par vienu no ievērojamākajām valstīm Eiropā. Kā viņš to paveica? Panākumu gūšanā palīdzēja viņa politiskās un militārās spējas, taču galvenais viņa varas avots, kas ļāva viņam efektīvi un veiksmīgi valdīt pār karalisti, bija zelts, un tas viņam tiešām netrūka.

Viņa valdīšanas laikā kalnu reģionā, kas pēc mūsdienu Eiropas kartes uzskatāms par Slovākijas vidieni, tika atklātas ievērojamas zelta atradnes, no kurām to arī ieguva. Šīs raktuves bija tik bagātas ar šo vērtīgo metālu, ka Ungārijas karaliste kļuva par lielāko Eiropā un vienu no vadošajiem zelta ražotājiem pasaulē. Šī vērtīgā metāla vienmērīgā plūsma valsts kasē ievērojami uzlaboja Čārlza valdīšanas spējas. Taču visa šī kalnos iegūtā bagātība nebūtu sniegusi karalistei tik lielu uzplaukumu, ja vien Čārlzs nebūtu veicis reformas valsts monetārajā sistēmā, kas lika pamatus Ungārijas zelta forinta monētai.

Redzot, cik plaši Eiropā tirdzniecībā izmantoja naudas vienību florīnus — Itālijas pilsētā Florencē kaltās 24 karātu zelta monētas, Čārlzs izveidoja līdzīgas monētas, kurām bija tāds pats svars un prove, taču nedaudz atšķirīgs dizains. Jaunā zelta monēta Ungārijā tika sākotnēji dēvēta par „florentinus”, ko pēcāk noīsināja uz forintu, un tieši tā radās nominālvērtības nosaukums, kas atainots uz Ungārijas 20 franku/8 forintu zelta monētas.

Lai izkaltu jaunās monētas, Čārlzs piešķīra Kremnicai — ietekmīgai zelta ieguves pilsētai, kas atradās bagāto zelta atradņu tuvumā, karaliskas privilēģijas izveidot monētu kaltuvi, kas ražotu zelta forintus. Monētu kaltuve uzsāka darbu pie zelta rūdas pārvēršanas forintu monētās, kuras pēc tam izsūtīja pa visu karalisti. Tā kā Čārlzs bija solījis saglabāt zelta forinta vienveidību un stabilitāti, inflācija, kas pirms tam ievērojami postīja valsts ekonomiku, tika iegrožota. Vienotā forintu monetārā sistēma palīdzēja arī palielināt tirdzniecības apjomus, jo ar šīm monētām bija ērtāk un drošāk norēķināties. Tas uzlaboja daudzu pilsētu un apgabalu fiskālo situāciju, kas, savukārt, papildināja karalistes valsts kasi ar lielākiem nodokļu ieņēmumiem. Papildus tam, ka zelta forinti palīdzēja karalistei kļūt bagātākai un attīstīties, tie arī kļuva par reģionālo izvēles valūtu, ar kuru norēķināties par maksājumiem.

Kremnicas monētu kaltuve, kurai Čārlzs tika pasūtījis izkalt zelta forintus, turpināja darbību arī pēc viņa nāves, kļūstot par reģiona visievērojamāko cēlmetālu kaltuvi kas, neskaitot forintus, pēcāk kala arī daudzas no Eiropas visatpazīstamākajām zelta monētām, tostarp dukātus. Kremnicas monētu kaltuve darbojas arī šodien, padarot to par vienu no vecākajām kaltuvēm pasaulē, kas nav pārtraukusi savu darbību.

Ungārijas 20 franku/8 forintu zelta monētas izcelsme

Ungārijas karaliste nākamo pāris gadsimtu laikā lēnām tika asimilēta un iekļauta Habsburgu dinastijas valdnieku zemēs. Tolaik Habsburgi bija viena no ietekmīgākajām karaliskajām ģimenēm Eiropā. 19. gs. sākumā Ungārijas karaliste kļuva par daļu no Austrijas impērijas. Pēc Austrijas sakāves austriešu–prūšu karā 1867. gadā, Ungārijas nacionālisti izmantoja Austrijas novājināto politisko stāvokli un nodrošināja daļēju Ungārijas neatkarību, kas sniedza pilnīgu autonomiju pār tās iekšlietām, bet kurai bija vienota ārpolitika ar Austriju, tādā veidā radot duālo monarhiju, kuru dēvēja par Austroungārijas impēriju.

Kad Ungārija savā pārziņā atkārtoti ieguva monetārās lietas, tā 1870. gadā ieviesa 20 franku/8 forintu zelta monētas. Iemesls, kāpēc uz jaunajām zelta monētām bija attēlota nominālvērtība „20 franki” bija tāds, ka Austrija pirms trīs gadiem bija noslēgusi vienošanos ar Franciju par pievienošanos Latīņu Monetārajai savienībai, kas tobrīd, protams, attiecās arī uz Ungāriju.

Šo monetāro savienību sākotnēji dibināja Itālija, Francija, Beļģija un Šveice 1865. gadā, kas bija kā mēģinājums apvienot attiecīgo valstu naudu vienotā valūtā. Savienības dibinātājvalstis vienojās par vienādu monētu metāla saturu un svaru, kas tika pielīdzināts Francijas sudraba un zelta frankam, kā arī tās vienojās mainīties savā starpā ar katras zelta un sudraba monētām pēc to paritātes, neatkarīgi no tā, kāds bija to dizains, uz tā esošais attēls vai nosaukums. Standartizācija veicināja un atviegloja tirdzniecību starp dalībvalstīm, un tā šķita saistoša citām Eiropas valstīm, tādēļ arī Austrija un Ungārija pievienojās šai savienībai.

Ungārijas 20 franku/8 forintu zelta monētas atviegloja ikdienas preču tirdzniecību Austroungārijas impērijā

Pēc 19. gs. 70. gadiem līdz pat Pirmajam pasaules karam Austroungārijas impērija zēla un plauka. Visā duālajā monarhijā paplašinājās rūpniecība, sabiedrības mākslas un zinātnes nozares plauka, tika modernizēta infrastruktūra, būvēti dzelzceļa tīkli, upju kanāli un ostas. Ungārija kļuva par vienu no galvenajiem pārtikas ražotājiem visai Eiropai, un impērija kopumā kļuva par pasaulē ceturto lielāko iekārtu un mehānismu ražotāju. Ungārijas 20 franku/8 forintu monētai bija liela nozīme šajā dinamiskajā ekonomikā, kurā tā atviegloja ikdienas tirdzniecības darījumus. Ar pieaugošajiem ienākumiem un plaukstošo tirdzniecību tajā laikā pie varas esošo imperatoru Francisu Jozefu (kurš ir atainots uz šīs monētas) asociēja ar „bagātības” laiku, kā rezultātā viņa popularitāte cilvēku vidū auga. Ungārijā viņu atbalstīja daudzi, jo īpaši, ņemot vērā viņa pacifistisko pieeju pret Ungāriju, kā rezultātā viņš piešķīra šai valstij autonomiju.

Produkta svars gramos
6.4516
Zelts (999.9°) svars gramos
5.80644
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.18668
Diametrs
-
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
8 forinti/ 20 franki
Ražotājs
Ungārija

Averss

Monētas aversā ir attēlots imperatora Francisa Jozefa krūšutēls, un viņam galvā ir lauru lapu vainags. Ap to vijas uzraksts „FERENCZ JOZSEF I K A CS ES M H S D O AP KIR”, kura tulkojums ir „Francis Jozefs I, ar Dieva žēlastību Austrijas imperators un Ungārijas, Horvātijas, Slavonijas, Dalmācijas karalis-apustulis”. Zem karaļa kakla līnijas ir Kremnicas monētu kaltuves zīme „K.B.”.

Reverss

Monētas reversā ir attēlots Ungārijas karaliskais ģerbonis, ap kuru ir teksts „MAGYAR KIRALYSAG”, kura tulkojums ir „Ungārijas karaliste”. Uz monētas reversa attēlotā ģerboņa kreisajā pusē ir attēlota nominālvērtība „20 Fr”, bet labajā — „8 Frt”. Apakšā ir norādīts emisijas gads. 

Iepakojums

Katru monētu ir iespējams atsevišķi iepakot plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Nav noliktavā

Šīs preces šobrīd nav noliktavā, bet varat to pasūtīt jau tagad. Prece tiks izsūtīta X-Y dienu laikā.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu