fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu
Izveidot PriceBot
+ -
Izveidot PriceBot
Tavex PriceBot preču apkopojums

Jūs varat atcelt Tavex PriceBot uzdevumus jebkurā laikā. Automātiskā pasūtījuma noformēšanas gadījumā, Jums nav obligāts pienākums iegādāties izvēlēto preci.\t

Francijas 10 franku zelta monēta "Gailis un Marianna"

Nav noliktavā
Tavex ar prieku saviem klientiem piedāvā vienu no Eiropas visslavenākajām vēsturiskajām zelta monētām – Francijas 20 franku zelta monētu ... lasīt vairāk
Pārdodam Mēs pērkam
-
208,03 €
Fotogrāfijas tiek izmantotas ilustratīviem nolūkiem, un tās bieži ir produktu vizualizācijas.

Ievads

Tavex ar prieku saviem klientiem piedāvā vienu no Eiropas visslavenākajām vēsturiskajām zelta monētām – Francijas 20 franku zelta monētu "Gailis", kas tiek dēvēta arī kā "20 franku gailis un Marianna". Šī 20 franku zelta monēta, kas var lepoties ar vairāk nekā 600 gadu ilgu vēsturi, atsauc atmiņā 19. un 20. gadsimtu, kad Francija bija viena no pasaules lielvarām.

Šī Francijas 20 franku zelta monēta, kuru standartizēja un apstiprināja pats Napoleons Bonaparts, ir Francijas visvērtīgākā un iekārojamākā zelta monēta. Pazīstamas vairāk nekā gadsimtu, pateicoties to vienveidībai un precizitātei, Francijas 20 franku zelta monētas tika izmantotas starptautiskajā tirdzniecībā un kļuva par pamatu Eiropas pirmajai monetārajai savienībai. Kopš 1800. gada ir izgatavoti vairāk nekā 500 miljoni šīs monētas eksemplāru, un mūsdienās tās ir vienas no likvīdākajām un plašāk pazīstamākajām vēsturiskajām zelta monētām Eiropas dārgmetālu tirgū.

Šo monētu skaistais dizains atspoguļo Francijas apburošo un valdzinošo kultūru. Francijas zelta monēta ir pieejama dažādās svara versijās, tāpēc tā būs piemērota gan monētu kolekcionāram, gan kā lieliska dāvana vai vērtīgs ieguldījums zeltā.

Kāpēc iegādāties

 • 10 franku "Gailis un Marianna" ir plaši atzītas Francijas monētas. 10 franku zelta monēta ir Francijas vispopulārākā zelta monēta un vislabāk zināmā zelta monēta Eiropā.
 • 10 franku "Gailis un Marianna" monētas ir īsta nauda. Tās nav apliekamas ar pievienotās vērtības nodokli, kā arī tās iespējams apmainīt pie dārgmetālu dīleriem un investoriem visā Eiropā.
 • 10 franku "Gailis un Marianna" monētas ir likvīdas. Kopš 1800. gada ir izgatavoti vairāk nekā 500 miljoni šīs monētas eksemplāru, nodrošinot tām stabilu likviditāti un garantētu tirgu.
 • 10 franku "Gailis un Marianna" monētas bija pamats Eiropas pirmajai monetārajai savienībai. Francijas 10 franku zelta monētas kalpoja par pamatu Latīņu monetārajai savienībai, kas bija Eiropas pirmā lielākā valūtas savienība.
 • 10 franku "Gailis un Marianna" monētas ir lielisks veids, kā dažādot Jūsu ieguldījumu portfeli. Iegādājoties Francijas 10 franku "Gailis un Marianna" zelta monētas, jūs pasargāsiet savu ieguldījumu portfeli no tirgū pastāvošā riska, jo zelta cena praktiski nav saistīta ar citiem finanšu aktīviem.
 • 10 franku "Gailis un Marianna" monētas ir uzkrājumu veids. Francijas 10 franku zelta monētas ir ideāla izvēle jebkuram drošību un stabilitāti cienošam ilgtermiņa ieguldītājam, kurš augstu vērtē īpašumā iegādātās fiziskā zelta monētas.

Investīciju zelts - zemā riska un uzkrājumu stabilitātes izvēle

Zelta vērtība ir palielinājusies vairāku gadu garumā, kas nodrošina Jūsu investīciju pozitīvo sniegumu un stabilitāti.

 • Produkta vērtība (1 gab.)
  260,60 €
 • Atpirkšanas cena
  208,03 €
 • Jūsu momenta risks tagad
  52,57 €

Fakts: zelta cena EUR valūtā ir palielinājusies par 127.05% pēdējo 10 gadu laikā. Viszemākā cena bija 910,69 EUR/oz un visaugstākā 2286,90 EUR/oz. Pašreizējā pasaules tirgus cena ir 2180,40 EUR/oz

Vēsture

Francijas zelta franka monētas izcelsme

Zelta franka monētu aizraujošā vēsture aizsākās 14. gadsimtā, Simtgadu kara laikā. Šajā laikā starp Franciju un Lielbritāniju pastāvēja ne mazums konfliktu, un 1356. gadā kaujā pie Puatjē, Francijā, pretinieki sagūstīja Francijas karali Žanu II. Angļi par Francijas karali pieprasīja izpirkuma maksu trīs miljonu zelta monētu apmērā. Kad puses bija vienojušās par nosacījumiem, karalis Žans tika atbrīvots, un viņa atgriešanās no gūsta tika godāta, ieviešot zelta monētu, kuru nosauca par franku – "franc" tulkojumā no franču valodas nozīmē "brīvs". Lai gan jaunais zelta franks kopš tā laika tika plaši izmantots tirdzniecībā visā Francijā, tas bieži vien bija pakļauts pārvērtēšanai. Tas mainījās, Bonapartam Napoleonam nākot pie varas 19. gadsimta sākumā. 

Francijas franku zelta monētu apstiprināja Napoleons Bonaparts. 

Napoleons Bonaparts, uzskatīts par vienu no pasaules labākajiem militārajiem līderiem un, būdams īpaši prasmīgs politiķis, valdīja Franču revolūcijas norietā, kad pasludināja sevi par Francijas jaunās konstitūcijas pirmo konsulu. Viņš bija dedzīgs zelta atbalstītājs, tāpēc 1803. gadā tika apstiprināta Napoleona zelta monētas standartizācija un izgatavošana. Sākotnēji tika kaltas divas jaunās monētas versijas, kuru nominālvērtības bija 20 un 40 franki. Monētas ar 5, 10, 50 un 100 franku nominālvērtību tika ieviestas vēlāk un tās tika kaltas dažādos laikos, taču visu laiku populārākā un līdz ar to arī visvairāk izgatavotā bija 20 franku zelta monēta. Pirmā 10 franku Napoleona zelta monēta tika izgatavota 1850. gadā. Tā svēra 3,225 gramus un tās sastāvā bija 90% jeb 2.902 grami zelta. Pēdējā 10 franku zelta monēta tika izkalta 1914.gadā. Vairāk nekā gadsimtu monētas parametri saglabājās nemainīgi, kas sekmēja šīs zelta monētas atzīšanu un popularitāti, pateicoties tās uzticamībai un precizitātei. Lai gan monētas dizains un uz tās attēlotie portreti laika gaitā piedzīvoja izmaiņas, monētas nominālvērtība un parametri palika nemainīgi visu 19. gadsimtu. Tāpēc visas 19. un 20. gadsimta laikā kaltās 10 franku zelta monētas tiek dēvētas par "Napoleoniem". 

Francijas 10 franku zelta monēta "Gailis un Marianna"

Kad 10 franku zelta monēta "Gailis un Marianna" tika izlaista 1899. gadā, un ar to tika turpināta Francijas Republikas monetāro tradīciju ievērošana, proti, apgrozības monētu dizainu nerotāja valdošā karaļa vai imperatora portrets, bet gan Francijas uzvaras, brīvības un taisnīguma simboli. Vispazīstamākie un izteiktākie Francijas simboli, kas atspoguļo šo ideoloģiju, ir gailis un Marianna. Gailis, kas attēlots uz 10 franku zelta monētas reversa, ir Francijas kristiešu simbols, kas apzīmē uzvaru. Gaiļa ikrīta dziedāšana, saulei austot, tiek uzskatīta par gaismas uzvaru pār tumsu un ļaunumu. Gailis bija kļuvis par nozīmīgu simbolu Francijas renesanses laikā, kurā katoļu baznīcai bija izšķiroša loma valsts pārvaldē. Mūsdienās gailis ir Francijas neoficiālais simbols, kurš bieži vien tiek izmantots kā nacionālais talismans dažādos sporta pasākumos. 

Mariannas portrets, kas rotā 10 franku zelta monētas aversu, ir brīvības un taisnības alegoriska personifikācija. Pirmo Mariannas portretu 1775. gadā uzgleznoja kāds jauns franču mākslinieks, taču savu popularitāti tā iemantoja pēc Franču revolūcijas, kad jaunievēlētajai valdībai bija nepieciešams jauns pirmās Francijas Republikas simbols. Izvēle bija par labu jauneklīgajai Mariannai, kas simbolizēja jaunu, taču mērķtiecīgu republiku. Mūsdienās Marianna ir Francijas nacionālais simbols, kas tiek attēlots uz Francijas eiro monētām, zīmogiem un oficiāliem valsts institūciju logotipiem. Viņa ir kļuvusi par nemainīgu republikāņu simbolu, kas simbolizē brīvības uzvaru pār absolūto varu.

Francijas 10 franki - Eiropas zelta standarts

Ironiski, ka Napoleona franku zelta monētas veiksmīgāk apvienoja Eiropu naudas ziņā un līdz ar to arī tirdzniecības un labklājības ziņā, nekā pats Napoleons, cenšoties to panākt ar varu. Un, kamēr Napoleona iekarotās teritorijas ātri tika zaudētas, 20 franku zelta monēta panāca pilnīgi pretējo. Tā tika plaši izmantota un kļuva par pamatu Eiropas pirmajai lielajai monetārajai savienībai, kuru dēvēja par Latiņu monetāro savienību. Šo monetāro savienību sākotnēji dibināja Francija, Beļģija, Itālija un Šveice 1865. gadā, kas bija kā mēģinājums apvienot attiecīgo valstu naudu vienotā valūtā. Francijas zelta franka nevainojamā vienveidība un Francijas lielās ekonomikas vilinājums radīja stimulu un pamatu jaunai „eiro” valūtai.

Savienības dibinātājvalstis pieņēma franku par tās naudas vienību un vienojās brīvi mainīties savā starpā ar katras zelta un sudraba monētām pēc to paritātes, neatkarīgi no tā, kāds bija to dizains, uz tā esošais attēls vai nosaukums. Tika noteiktas abu cēlmetālu standarta proporcijas, kur 4,5 grami sudraba bija pielīdzināmi 0,290322 gramiem zelta, veidojot attiecību 15,5 pret 1. Standartizācija veicināja un atviegloja tirdzniecību starp dalībvalstīm, un tā šķita saistoša citām Eiropas valstīm, kas arī vēlējās savienībai pievienoties. Lai arī savienībai bija vairāki trūkumi, no kuriem viens bija tāds, ka atsevišķu valstu valdības emitēja pārāk daudz banknotes, pārsniedzot noteikto proporciju starp banknotēm un apritē esošajām cēlmetāla monētām, tie visi radās cilvēku sliktas spriestspējas rezultātā, nevis tāpēc, ka ideja par vienoto dārgmetāla monētu būtu piedzīvojusi neveiksmi. Neraugoties uz to, savienība turpināja paplašināties līdz Pirmajam pasaules karam, un tās oficiālās pastāvēšanas beigas pienāca desmit gadus vēlāk 1927. gadā.

 

Francijas 10 franku zelta monētas joprojām ir cieņā.

19. un 20. gs. laikā Napoleona zelta monētas bija plaši izplatītas Eiropā un visā pasaulē. Francija 19. gs. sākumā bija iekarojusi lielu daļu Eiropas un savu koloniālo varenību sasniedza 20. gs. sākumā. Lai sekmētu tirdzniecību un ieguldījumus, Napoleona franku zelta monētas kļuva par pirmo izvēli, pateicoties to vienveidībai un uzticamībai. Napoleona 10 franku zelta monētu regulāri emitēja sākot ar 1850. līdz 1914. gadam. Monētu sērijas ražošanu pārtrauca 20. gs. sākumā ar Pirmā Pasaules karas sākumu. Lai arī Napoleona zelta monētas vairs neražo, tās joprojām ir populāras, un mūsdienās tās ir visvairāk tirgotās klasiskās zelta monētas vairākās Eiropas valstīs, tostarp Francijā.

Ar Francijas impērijas paplašināšanos pieauga vajadzība pēc zelta un sudraba. Lai apmierinātu milzīgo pieprasījumu, zelta frankus kala vairākās monētu kaltuvēs un gadu gaitā, kad tās tika emitētas, iekārotās zelta monētas tika ražotas vairāk nekā divdesmit monētu kaltuvēs Francijā, kā arī citās valstīs, pār kurām valdīja Francija. Katrai monētu kaltuvei, kas kala zelta frankus, bija pienākums iespiest unikālu identifikācijas zīmi uz katras monētas, lai to izcelsme būtu vieglāk izsekojama. Zīme varēja būt burts, simbols vai monogramma. Piemēram, burts „A” norādīja, ka monēta ir kalta Parīzes monētu kaltuvē, savukārt burts „R” vai kroņa simbols bija Romas monētu kaltuves zīme. Lai arī zelta frankus ražoja visā Francijā un Eiropā, lielākā daļa šo zelta monētu tika izkaltas Parīzes monētu kaltuvē. Parīzes monētu kaltuve, ko 864. gadā dibināja Francijas karalis Kārlis Plikgalvis, ir lielākā un vecākā monētu kaltuve Francijā, kā arī tā ir vecākā Francijas iestāde kopumā. Lai arī šī monētu kaltuve bija valdības iestāde, kuras pienākums bija kalt apgrozībā esošās Francijas monētas, šis pienākums gandrīz gadsimta garumā tika uzticēts arī citām Francijas monētu kaltuvēm, kas arī ir iemesls, kāpēc uz Napoleona zelta monētām ir redzamas dažādu monētu kaltuvju zīmes.

1878. gadā Parīzes monētu kaltuvei tika piešķirta ekskluzīva privilēģija būt par vienīgo Francijas monētu kaltuvi, kas ražo apgrozībā esošās monētas, un šodien tā ir valsts galvenā monētu kaltuve un vienīgā Francijas oficiālās valūtas, eiro, monētu ražotāja.

Produkta svars gramos
3.22439
Zelts (999.9°) svars gramos
2.9019499
Prove
900
Zelts (999.9°) svars Trojas uncēs
0.0933
Diametrs
19
Biezums
-
Nomināla vērtības apraksts
10 franki
Ražotājs
Francija

Averss

Monētas aversu rotā Francijas nacionālais brīvības simbols Marianna ar ozollapu vainagu. Mariannas portretu ieskauj uzraksts "REPUBLIQUE FRANÇAISE" (tulkojumā "FRANCIJAS REPUBLIKA"). Zem Mariannas zoda redzams graviermeistara paraksts "J.C. CHAPLAIN".

Reverss

Uz monētas reversa redzams gailis, kurš stāv zālē. Ap gaili izvietots teksts "LIBERTE EGALITE FRATERNITE", kas tulkojumā nozīmē "Brīvība, vienlīdzība, brālība". Gailim abās pusēs ir norādīta monētas nominālvērtība – "10 Fcs" (10 franku), bet monētas apakšējā daļā ir redzams tās izgatavošanas gads.

Iepakojums

Iegādes brīdī katru monētu iepako cietā plastmasas kapsulā.

Drošs un ātrs sūtījums ar kurjeru

Jūsu sūtījums tiks piegādāts līdz adresei ar pasta pakalpojuma sniedzēja kurjeru. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža.  Pasta pakalpojuma sniedzējs kontaktēs ar Jums pa tālruni, kuru Jūsu norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Drošs un ātrs sūtījums ar Omniva pakomātu

Jūsu sūtījums tiks piegādāts uz Jūsu norādīto Omniva SIA pakomātu. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir 1-2 darba dienas no izsūtīšanas brīža. Omniva SIA pakalpojuma sniedzējs paziņos Jums par sūtījuma piegādes faktu uz konkrēto pakomātu un nepieciešamajiem pakomāta rekvizītiem, aizsūtot SMS uz tālruni, kuru Jūs norādījāt pasūtījumā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek apdrošināts par summu 500 EUR. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atlīdzīnāt Jums ne vairāk kā 500 EUR no pasūtījuma summas. Apdrošināšana tiek iekļauta piegādes maksā.

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Droša starptautiskā preču piegāde

Jūsu sūtījums tiks piegādāts ar starptautiskā pasta pakalpojuma sniedzēju. Tiklīdz būsim saņēmuši maksājumu par pasūtījumu, Jūsu preces tiks izsūtītas 24 stundu laikā. Piegādes laiks ir atkarīgs no Jūsu atrašanās vietas, parasti starptautiskā piegāde ilgst no 7-14 darba dienām. Mēs piedāvājām Jums saņemt sūtījumu Jūsu adresē ar kurjera palīdzībua vai Jums tuvākajā pasta nodaļā. Ja Jūs vēlaties, ir iespējams saņemt personīgi Jūsu pasūtījumu vienā no mūsu filiālēm Rīgā bezmaksas dienā, kad tiks saņemts maksājums. Gadījumos, kad mums nav iespēju izsūtīt Jūsu preces laicīgi, mēs vienmēr informēsim Jūs par to. Mēs paturam tiesības atteikt Jums izsūtīt Jūsu pasūtījumu, ja kļūs zināmi kādi ierobežojošie apstākļi, piemēram, Jūsu atrašanās vietas nodokļu īpatnības vai vietējie pasta sūtījumu ierobežojumi vai arī citi riski.

Sūtījuma apdrošināšana

Jūsu sūtījums tiek pilnībā apdrošināts. Ja iestājas gadījums, kad Jūsu sūtījums ir sabojāts vai pazaudēts, kas ir ļoti rets gadījums, mēs apņemamies atkārtoti izsūtīt Jums preces vai atlīdzīnāt pasūtījuma vērtību. Apdrošināšanas maksa ir atkarīga no Jūsu pasūtījuma vērtības (% no summas).

Sūtījuma izsekošana

Tiklīdz Jūsu pasūtījums ir izsūtīts mēs informēsim Jūs, paziņojot sūtījuma izsekošanas numuru.

Aptuvenās piegādes izmaksas

Tavex piedāvā vieglu un drošu piegādi visiem tiešsaistes pasūtījumiem. Apskatīt informāciju par piegādes izmaksām.

Zelts un sudrabs vienmēr ir pieejams noliktavā

Jūsu ērtībai Tavex noliktavā vienmēr atrodas gandrīz visas zelta vai sudraba preces, līdz ar to mēs esam gatavi nodrošināt ātru pasūtījuma nosūtīšanu vai arī pasūtījumu ir iespējams personīgi saņemt Tavex filiālē uzreiz pēc apmaksas saņemšanas. Tavex Grupa ir pasaules slavenāko investīciju zelta ražotāju oficiālais pārstāvis Skandināvu un Baltijas valstīs, kas garantē labākās cenas, kā arī preču autentiskuma nodrošināšanu. Mūsu piegādātāji ir Austrijas monētu kaltuve (Münze Österreich), Pērtas naudas kaltuve (The Perth Mint Australia), Ķīnas monētu ražotājs (China Great Wall Coins Investments Ltd.), stieņu tirgus līderi Šveices PAMP Suisse un Valcambi, kā arī citi lielākie dārgmetālu ražotāji un dīleri.

Dārgmetālu saņemšana uzreiz maksājuma dienā

Ja veiksiet pasūtījumu tiešsaistē, dārgmetālus ir iespējams saņemt vienā no mūsu filiālēm tajā pašā dienā uzreiz pēc maksājuma saņemšanas. Kā arī būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu filiālēs, lai sniegtu bezmaksas konsultāciju par dārgmetālu veidiem un fiziskā veidā parādītu Jums interesējošos produktus.

Izdevīgas cenas

25 gadu pieredze dārgmetālu tirdzniecībā un lieli pasūtījumu apmēri pavēra Tavex Grupai iespējas piedāvāt Jums labākās cenas tirgū. Kopā ar Tavex Jums ir iespēja ieguldīt dārgmetalos ar minimālu maržu un sprediem.

Nav noliktavā

Šīs preces šobrīd nav noliktavā, bet varat to pasūtīt jau tagad. Prece tiks izsūtīta X-Y dienu laikā.

Piesakieties bezmaksas konsultācijai
Uzziniet vairāk par ieguldījumiem dārgmetālos un iegūstiet vērtīgu tirgus ieskatu