fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

TOP 10 lietas, kas iedvesmos un aizraus Honkongā, kā arī svarīgākais par norēķiniem

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes ceļotājiem 22.01.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
dragon-hk-new-year

Tuvojas ķīniešu Jaunais gads, ko sauc arī par Austrumu Jauno gadu un Mēness kalendāra Jauno gadu. Saskaņā ar Austrumu kalendāru 2018. gada 16. februārī Honkongā (15. februārī plkst. 23:05 pēc Latvijas laika) sāksies Dzeltenā Suņa gads, kas ir krāšņi svētki, kas tiek svinēti Ķīnā un citviet Dienvidaustrumāzijā. Ķīniešiem šie svētki ir tradīcijām bagāti un svinības noris vairākas dienas. Tie, kas kādreiz ir svinējuši Ķīniešu Jauno gadu Honkongā, var tikai piekrist, ka Eiropas Jaunā gada svinēšana krietni atpaliek gan tradīciju ziņā, gan arī svētku krāšņuma ziņā.

Honkonga 2017. gadā saglabā savu titulu kā visvairāk apmeklētā pilsēta pasaulē, piesaistot apmēram 26,6 miljonus apmeklētāju. Kas tad īsti Honkongā ir tik apburošs, kas katru gadu tā pulcē arvien vairāk tūristu?

TOP 10 iedvesmojošais, apburošais un aizraujošais Honkongā

Nr.1 Divstāvu tramvaji

Bez mazākajām šaubām var teikt, ka šī topa augšdaļā ievietojas mīlīgie divstāvu tramvaji. Honkongas ielās šis transporta līdzeklis pārsteigs ikvienu. Kaut arī tramvajs nebūs pats ātrākais pārvietošanās līdzeklis, tomēr viens no lētākajiem un relaksējošākajiem gan. Iekāpt garām braucošā tramvajā, raudzīties Honkongas ielās no augšas būs aizraujoša nodarbe.

tramvajs-hk

Nr.2 Ķīniešu virtuve

Ķīniešu ēdiens nu ir tā lieta, par kuru varētu runāt daudz, bet kopumā tie ir tikai divi vārdi kā to var aprakstīt – lēti un garšīgi. Paši honkongieši sevi pat nenoslogo ar pusdienu un vakariņu gatavošanu, jo vienkāršāk un lētāk ir paēst ārpus mājas. Turklāt Honkonga ir vieta, kur var baudīt ne tikai labāko ķīniešu virtuvi, bet arī citu valstu un tautu virtuvi no Āzijas, Eiropas, Amerikas utt., jebkurā diennakts laikā un par pieejamām cenām.

Ķīniešu restorānos spilgtākā iezīme ir dalīšanās princips: tiek pasūtīti vairāki ēdieni vienlaikus un katrs tad garšo no visiem šķīvjiem, nevis atsevišķas porcijas katrai personai.

ediens-hk

Nr.3 Debesskrāpji un arhitektūra

Ņemot vērā ierobežoto teritoriju, pilsētas iespējas vērsties plašumā ir visai ierobežotas, tādēļ Honkonga attīstās augstumā un dara to ar vērienu. Brīžiem jābrīnas, kā tas vispār ir iespējams, bet kopējā bilde veidojas vērienīga.

debesskrapji-hk

Nr.4 Ģeogrāfiskā vide

Nav šaubu par to, ka Honkongas ģeogrāfiskais novietojums ir viens no iemesliem labvēlīgai tūrisma attīstībai. Un kāpēc gan nē, ja pilsētā piedāvā visu tūristam nepieciešamo, turklāt ar izcilu infrastruktūru. Taču izteikti brīnišķīga ir Honkongas dabas ainava, jo tā ietver gandrīz visu. Te ir kalni un ielejas, dabiski meži un takas ar savdabīgu bioloģisko daudzveidību, jūra ar smilšainām un akmeņainām pludmalēm, desmitiem dažādu salu ar tām raksturīgo kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī skaisti ierīkoti parki un ūdenskritumi.

palmas-hk

Nr.5 Laika apstākļi

Lai gan Honkongā valda subtropu klimats, kas nozīmē karstas un mitras vasaras, tādējādi no maija līdz augustam radot īstu pirts efektu, tomēr pats svarīgākais, ka atlikušajos gada mēnešos pārsvarā var baudīt saulainus un patīkami siltus laika apstākļus.

Aukstākie mēneši gadā ir janvāris un februāris, kad temperatūra var noslīdēt līdz +10 grādiem, taču šādi ziemas apstākļi mums ir nekas vairāk kā ierasts pavasaris.

Nr.6 Octapus karte

Šis elektroniskais izgudrojums (krāsaina plastikāta karte) ikvienam apmeklētājam un rezidentam nodrošina ērtas un praktiskas gaitas pilsētas ikdienas ritmā. Ar to var norēķināties ikvienā pilsētas publiskajā transportā (sākot no kuģīšiem, līdz pat autobusiem, vilcieniem, metro un tramvajiem), kā arī daudzās ēstuvēs, veikalos, kioskos un apskates objektos. Turklāt to papildināt var ikvienā veikalā vai transporta stacijā. Sistēma ir tik vienkārša, ka brīžiem jādomā, kāpēc Latvijā tā nav.

Nr.7 Sabiedriskais transports

Kuģīši un ātrgaitas laivas, divstāvu autobusi un minibusi, tramvaji un vilcieni, metro un taksometri – pateicoties sabiedriskā transporta daudzveidībai, pārvietošanās Honkongā ir neizsakāmi vienkārša, lēta un ērta jebkurā virzienā. Svarīgākā informācija parasti ir iztulkota angļu valodā. Vienīgi jārēķinās ar to, ka, ņemot vērā pilsētas miljonu populāciju, jebkurš transporta veids vienmēr būs samērā pilns (sastrēguma stundās īpaši izteikti) gan dienas laikā, gan vienpadsmitos vakarā.

burzma-750

Jums noteikti jāizmanto iespēja izbraukt ar kuģīti, kas kursē starp Honkongas salu un Kowloon pussalu – par simbolisku samaksu var dabūt elpu aizraujošus skatus.

kugitis-hk

Nr.8 Kultūru kokteilis

Honkonga tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem Āzijas tirdzniecības, finanšu un pakalpojumu centriem, attiecīgi arī pilsētas kultūru un iedzīvotāju kokteilis ir izteikti bagāts. Mazie, čalojošie filipīniešu ļautiņi, steidzīgie britu ierēdņi, uzmācīgie indieši, pieklājīgie japāņi, nosvērtie ķīnieši un tas ir tikai pats minimums, jo pilsēta ir neizsakāmi bagāta ar dažādu minoritāšu un valsts pārstāvjiem. Brīžiem liekas, ka visa pasaule ir vienuviet – Honkongā!

kulturu-kokteilis-hk

Nr.9 Drošība, kārtība un tīrība

Honkongas kārtība tiek regulēta ar daudz un dažādām brīdinājuma un aizliegumu zīmēm, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Brīdinājuma zīmes ir atrodamas visās iespējamās vietās un dažas no tām ir tiešām smieklīgas (piemēram, kā pareizi mazgāt rokas vai ‘uzmanies, priekšā māja’), tomēr lielākā daļa no tām kalpo kā brīdinājums un labs orientieris pilsētas ikdienas ritmos.

zimes-hk

Nr.10 Kontrastu zeme

Honkongu viennozīmīgi var saukt par kontrastu zemi, jo te katru dienu mijas senās austrumu tradīcijas ar mūsdienu rietumu dzīvesveidu. Tā ir vieta starp pagātni un nākotni, starp mieru un kustību. Tomēr šo skaistumu nevar vārdiem izstāstīt, tas ir jāredz.

hk-night

Svarīgākais par norēķiniem un Honkongas valūtu

Lai arī tehnisko un elektronisko izgudrojumu jomā Honkonga ir stipri priekšā Latvijai, tomēr 70% gadījumu vietējie iedzīvotāji norēķiniem izmanto tieši skaidru naudu. Honkonga ir autonoms reģions un tai ir pašai sava vietējā valūta – Honkongas dolārs.

Valūtas maiņas punktus pilsētā atrast nebūs grūti, lielākoties visos ir vienlīdz labi kursi (izņemot lidostā vai viesnīcās) un atvērti tie ir līdz pat vakaram. Krāpšanas gadījumi un naudas viltojumi valstī nav izplatīti, tomēr tik intensīvā pilsētā katram pašam jāpiedomā par savu drošību.

Bankomāti ir pieejami gandrīz uz katra stūra, tomēr ne visi pieņem starptautiskās kartes, kā arī jārēķinās ar papildus izmaksām, kas saistītas ar bankas komisijas maksām skaidras naudas izņemšanai un konvertācijai. Mazie veikali mēdz pievienot 3% komisijas maksu norēķiniem ar karti. Tāpēc ir vērts paturēt prātā, ka vienmēr labāk maksāt skaidrā naudā, ja Jums ir tāda iespēja.

Honkongas dolāra naudaszīmes ir pieejamas šādos nominālos: 10, 20, 50, 100, 500 un 1000. Nebrīnaties, ja saņemsiet viena nomināla Honkongas dolāru banknotes, kuras vizuāli pilnīgi atšķirsies, jo katrai no banknotēm pastāv vairākas versijas (atšķirīgi emisijas gadi).

Valūtas kursu špikeris

Pašreiz 1 eiro ir aptuveni 9.26 Honkongas dolāri. Tavex mājas lapas sadaļā Valūtas maiņa ir iespējams izprintēt Valūtas kursu špikeri, ko paņemt līdzi ceļojumā, kas būs labs vietējās valūtas orientieris attiecībā pret eiro.

spikeris-hkd

Pirmajiem tēriņiem valūtu iespējams samainīt arī Tavex filiālēs. Aktuālo valūtas kursu Honkongas dolāriem var apskatīt šeit!

Ja rodas kādi jautājumi par norēķiniem, jautājiet mūsu klientu apkalpošanas speciālistiem vai zvaniet +371 6720 5533.

Un noslēgumā ir svarīgi pieminēt, ka būt Honkongā nozīmē dzīvot nevis eksistēt, būt vietā starp sapņiem un ieceru realizāciju, redzēt neticamo un baudīt neiespējamo! Būt vietā, kur gribēsies atgriezties vēl un vēl…

Iespējams Jums būs noderīgi arī citi raksti par ceļojuma valūtu tādos eksotiskos galamērķos kā: Kubā, Taizemē, Japānā un citās valstīs.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī