fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Japāna – skaidras naudas cienītāja. Kas jāzina par norēķiniem un vietējo valūtu – Japānas jēnām

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes ceļotājiem 25.10.2017
Zelta cena (XAU-EUR)
2171,44 EUR/oz
  
- 33,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
- 1,09 EUR
japan-beauty

Tuvojoties tumšajam un drūmajam laikam Latvijā, daļa tūristu izvēlas apskatīt krāšņās un noslēpumainās Āzijas valstis. Par arvien populārāku tūrisma galamērķi eiropiešu vidū kļūst Japāna, savas unikālās un aizraujošās kultūras dēļ. To veicina avio biļešu cenu kritums un lidojumu tīklu paplašinājums.

Salīdzinot ar 2015. gadu, 2016. gada laikā tūristu skaits ir pieaudzis par 21.8%, kas kopā ir 24.03 miljoni tūristu. Šāds tūristu skaits katru dienu tērē neskaitāmus miljonus Japānas jēnu. Skaidra nauda vēl joprojām ir vēlamais maksājuma veids Japānā, it īpaši, ja summas ir nelielas.

Japānas valūta – jēna

Japānas jēna ir viena no svarīgākajām valūtām starptautiskajā monetārajā sistēmā. Tā ir viena no piecām visvairāk tirgotajām valūtām valūtu tirgū.

Japānas jēnas valūtas kods ir JPY. Šobrīd apgrozībā ir banknotes ar šādiem nomināliem: 1000, 2000, 5000 un 10 000.

jpy-1000 jpy-2000
jpy-360 JPY-10000

Valūtas kursa špikeris

Pašlaik par vienu eiro var nopirkt aptuveni 130 jēnas (aktuālo valūtas kursu skatīties šeit). Esot Japānā, norādītā cena jēnās ir jādala ar 130 un Jūs iegūsiet aptuvenu preces cenu eiro valūtā.

Cenas, kas ir ar vairākām nullēm, mums ikdienā nav pierasts redzēt, tāpēc piedāvājam izmantot valūtu kursu špikeri, ko ērti izdrukāt un ielikt līdzi makā.

Valūtas kursu špikerī ir attēlots pārrēķins eiro un Japānas jēnu izteiksmē dažādām summām. Šeit ir minēta aptuvenā katras banknotes vērtība eiro izteiksmē:

Nomināls Vērtība EUR
1 000 JPY ~ 8 EUR
2 000 JPY ~ 15 EUR
5 000 JPY ~ 38 EUR
10 000 JPY ~ 77 EUR

Cik droši ir maksāt Japānas jēnās un ko paturēt prātā?

Japānas jēnas nav viena no visbiežāk viltotajām valūtām. Tomēr valūtas popularitātes dēļ, ir vērts apskatīt saņemto naudu, it īpaši banknoti ar vislielāko nominālu 10 000 jēnu. Lai novērstu viltošanas draudus, banknotes tiek aizsargātas ar vairākiem drošības elementiem – hologrammu, ūdenszīmi, luminiscējošo tinti un citiem.

Kā mēs pārbaudām vai banknote ir autentiska?
Valūta atšķiras no citām valstu valūtām ar to, ka tā ir izgatavota no rīsu papīra un tai ir unikālā tehnikā ražota ūdenszīme, kam pamatā ir papīra biezuma izmaiņas.

Pirmkārt, mēs pārbaudām šo ūdenszīmi – īpašs attēls, ko var ieraudzīt banknotes vidū, gaišajā laukumā, banknoti paceļot pret gaismu. Uzliekot banknoti uz galda, var redzēt, ka ūdenszīme ir apjomīga un iestrādāta papīrā, nevis uzdrukāta.

japanas-jenas-udenszime

Otrkārt, mēs pārbaudām banknoti zem ultravioletās gaismas stariem. Kā galvenais drošības elements ir banknotē iestrādātie fluorescences elementi, kas zem UV lampas stariem maina krāsu.

japan-jen-uv

Treškārt, lielākajās banknotēs kā 5 000 un 10 000 ir iestrādāta hologramma, kurā banknotes nomināls vienmērīgi mainās uz Japānas bankas logotipu un ķiršu ziedu attēlu. Hologramma laistās dažādās krāsās, apskatot to dažādos leņķos.

japan-jen-hologramm

Ar visiem banknotes pretviltošanas elementiem var iepazīties Japānas centrālās bankas mājas lapā vai, jautājot klientu apkalpošanas speciālistiem Tavex filiālēs.

Norēķinu īpatnības Japānā

Japāna attīstās ar katru dienu, pakāpeniski mainās arī norēķinu tendences. Kaut arvien vairāk tiek pieņemtas dažādas maksājumu kartes un ceļojumu čeki, tomēr visizplatītākais norēķinu veids ir skaidra nauda.

Visbiežāk skaidra nauda ir vienīgais veids kā maksāt par nelielām ieejas maksām tūristu apskates vietās, kā arī taksometros un mazākos veikalos, tempļos un svētnīcās, kā arī sabiedriskajā transportā nepieciešama skaidra nauda.

japan-temple

Ar skaidru naudu Japānā var justies droši, jo noziedzības līmenis Japānā ir ļoti zems. Neskatoties uz lielo iedzīvotāju blīvumu, Japāna ir viena no visdrošākajām valstīm pasaulē.

Dzeramnaudas došana Japānā nav ierasta. Ja Jūs atstāsiet naudu restorānā uz galda, visdrīzāk viesmīlis skries Jums pakaļ, lai to atgrieztu. Augstāka līmeņa restorāni un viesnīcas parasti iekļauj rēķinā 10% apkalpošanas maksu.

Pirms norēķināties ar karti Japānā – uzzini, cik tas izmaksās!

Maksāt ar norēķinu karti nemaz nav tik izdevīgi, kā mums šķiet. Apskaties, cik lielas izmaksas ir Tavai kartei un cik daudz Tu pārmaksā, salīdzinot ar valūtas iegādi skaidrā naudā.

Konkrētajā piemērā esam aprēķinājuši, cik Jums izmaksās 50 000 Japānas jēnas:
1) ja izņemsiet tās no bankomāta Japānā,
2) ja norēķināsieties Japānā ar bankas karti,
3) ja iegādāsieties valūtu skaidrā naudā Tavex filiālē Latvijā.

japan-chart

VISA vēsturiskos valūtu kursus var apskatīt: www.visaeurope.com
MASTERCARD vēsturiskos valūtu kursus var apskatīt: www.mastercard.us

Kur nopirkt Japānas jēnu?
Ja plānojat doties uz Japānu, Jums vajadzētu laicīgi izplānot, kur iegādāties valūtu, jo debetkarti/kredītkarti var atstāt kā alternatīvu. Japānas valūta, ir viena no pasaules populārākajām un stabilākajām valūtām, tāpēc tā ir salīdzinoši viegli pieejama par izdevīgu kursu.

Runājot par valūtas maiņu Japānas bankās – ne visām bankām ir tiesības sniegt šo pakalpojumu, turklāt pats valūtas maiņas process ir laikietilpīgs un paredz dokumentu/veidlapu aizpildīšanu.

Vislabākais risinājums ir laicīgi samainīt valūtu tepat Latvijā, kas noteikti būs izdevīgāks par valūtas maiņu lidostā vai skaidras naudas izņemšanu no bankomātiem Japānā, kur daudzi bankomāti ņem tikai vietējās kartes.

Jūs noteikti negribēsiet palikt bez gardā ielu ēdiena vai kārdinošā un daudzveidīgā suši piedāvājuma, kas neļaus palikt vienaldzīgam pat visprasīgākajam gardēdim.

japan-sushi

Kopsavilkums

Skaidras naudas popularitāte Japānā ir ļoti plaša, kas nozīmē, ka vislabākais variants ir samainīt eiro pret Japānas jēnām skaidrā naudā un bankas karti atstāt kā alternatīvu maksāšanas veidu.

Ja rodas kādi jautājumi par norēķiniem Japānā vai Japānas jēnu iegādi, jautā klientu apkalpošanas speciālistiem Tavex filiālēs vai zvani +371 6720 5533.

Seko mūsu jaunākajām ziņām un rakstiem sociālajos tīklos:
*facebook.com/TavexLatvia/
*instagram.com/tavex.lv/
*draugiem.lv/tavex/

>>Par citu valstu valūtu īpatnībām lasi šeit!

Jums būs interesanti lasīt arī