fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Valūtas maiņa Rīgā un Daugavpilī

Zelta cena (XAU-EUR)
2261,00 EUR/oz
  
+ 24,20 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,27 EUR/oz
  
+ 0,08 EUR
Valūtas maiņa Rīgā un Daugavpilī Tavex Latvia

Ceļojot ārpus eirozonas (uz valstīm, kur nav eiro), valūtas maiņa kļūst par svarīgu jautājumu. Šeit esam apkopojuši dažus svarīgus padomus, kuri palīdzēs veiksmīgi veikt valūtas maiņu Latvijā.


Kāpēc pirkt valūtu skaidrā naudā?

Pērkot valūtu skaidrā naudā, ir vairāki ieguvumi. Pirmkārt, tas dod iespēju kontrolēt savus izdevumus un izvairīties no papildu un slēptajām komisijas maksām, ko var piemērot kredītiestādes. Turklāt, ceļojot uz valstīm, kurās bankas karte var nebūt tik plaši pieņemta, skaidrā nauda ir primāra nepieciešamība. Ceļojumā pavadītais laiks ir jābauda, nevis jātērē, meklējot veidu kā tikt pie vietējās valūtas, kas nav eiro.

valūtu kursi

Kā izvēlēties valūtas maiņas pakalpojuma sniedzēju?

Izvēloties valūtas maiņas pakalpojuma sniedzēju, ir svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus:

  • Pirmkārt, jāpārbauda, vai pakalpojuma sniedzējs piedāvā godīgu valūtas kursu bez slēptiem maksājumiem. Ir vērts pārbaudīt arī, vai pakalpojuma sniedzējs ir licencēts Latvijas Bankā, kura uzrauga valūtas maiņas nozari Latvijā. Veicot valūtas maiņu licencētajā iestādē, ir garantēta pakalpojuma kvalitāte un atbilstība normatīvajiem aktiem.
  • Otrkārt, ir vērts pārbaudīt atsauksmes un reputāciju, lai pārliecinātos par pakalpojuma sniedzēja uzticamību. Turklāt, valūtas maiņas pakalpojuma sniedzēja atrašanās vieta, tā filiāles ērtība un pieejamība ir svarīgas, tāpēc ir vērts izvēlēties vietu, kas atrodas tuvāk mājām un sniedz kvalitatīvu apkalpošanu. Lielākais valūtas maiņas punktu tīkls Latvijā ar izcilu reputāciju ir Tavex.

Atrodoties ārpus Rīgas, ir vērts apsvērt iespēju izmantot attālinātās valūtas maiņas pakalpojumu, t.i. pasūtīt valūtu ar piegādi, jo tikt pie valūtas skaidrā naudā mazajās pilsētās nemaz nav iespējams.

Šāds pakalpojums ir ērts, jo, pasūtot valūtu ar piegādi tavex.lv vietnē un apmaksājot to ar bankas pārskaitījumu, piemēram, no savas Swedbank internetbankas vai citas Eiropas Savienības reģistrētās bankas konta, jūs saņemsiet valūtu ar piegādi uz mājām. Šāds pakalpojuma veids ir ērts, kaut gan valūtas iegādes ir savlaicīgi jāplāno, jo piegāde tiek nodrošināta vidēji 2-3 darba dienu laikā.

valūta čelojumam - vairāk kā 50 valūtas Tavex Latvia

Kur var atrast informāciju par valūtu ceļojuma galamērķī?

Pirms ceļojuma ir svarīgi iegūt pēc iespējas plašāku informāciju par galamērķi, tai skaitā valūtu. To var izdarīt, pārbaudot finanšu portālus, ceļošanas vietnes vai pat valsts centrālo banku mājas lapas.

Šī informācija palīdzēs saprast, kāda valūta tiek izmantota un kāds ir tās maiņas kurss. Noderīga informācija par valstīm ir atrodama arī LR Ārlietu ministrijas vietnē. Turklāt, ir vērts pārbaudīt Tavex lapā atrodamu informāciju par katru valūtu, tajā ir iekļauts arī valūtas kursu špikeris, ko ir ērti izdrukāt un paņemt līdzi  ceļojumā – tas palīdzēs vieglāk orientēties vietējās cenās. Izdrukā špikeri sev un iedod arī draugiem!

Kā aprēķināt man nepieciešamās valūtas daudzumu no eiro?

Lai aprēķinātu nepieciešamo valūtas daudzumu no eiro, ir svarīgi zināt aktuālo valūtas kursu. Valūtas maiņas aktuālo kursu var pārbaudīt tiešsaistē vai arī jautāt pakalpojuma sniedzējam.

Kad ir zināms valūtas kurss, ir jāizplāno, cik daudz valūtas būs nepieciešams atbilstoši plānotajiem izdevumiem un ceļojuma ilgumam. Aprēķināt precīzu summu jums palīdzēs valūtas kalkulators.

Cenas atjaunotas pirms 30 minūtēm