fbpx

Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Veidojot uzkrājumus, 10% jāiegulda zeltā

Zelta cena (XAU-EUR)
1 548,78 EUR/oz
  
+ 5,84 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
20,71 EUR/oz
  
+ 0,01 EUR

Satiekot paziņu, jāsveicinās.

Veidojot uzkrājumus, 10% jāiegulda zeltā.

Arvien biežāk eksperti atgādina par “10% zelta likumu”, kas faktiski kļuvis par nerakstītu likumu – 10% no ieguldījumu portfeļa jāatvēl zeltam, lai apdrošinātos pret finanšu tirgu negatīvo ietekmi krīzes laikā. Piemēram, uzticības zaudēšana finanšu sistēmai, bankām un pasaules centrālo banku nespējai kontrolēt situāciju finanšu tirgos.

Var droši apgalvot, ka zelts ir optimālais aizsardzības līdzeklis ģeopolitiskās nestabilitātes laikā. Vēsturē mēs varam atrast daudz piemēru, kad zelta cena auga ģeopolitiskās situācijas saasināšanās laikā.

Lai saprastu, vai zelts aizsargā pret inflāciju, ir jāsalīdzina tā cena ar investoru cerībām uz inflāciju. Zelta dinamika parāda diezgan stabilas attiecības ar ASV valsts obligāciju cenu. Pieprasījums pēc šīm obligācijām pieaug tieši tad, kad investori baidās no inflācijas nākotnē. Tādējādi investoru cerības uz patēriņa cenu pieaugumu nākotnē palielina pieprasījumu pēc zelta.

Vai zelta cena pieaug laikā, kad citu aktīvu vērtība samazinās? Biežāk zelta cena samazinās mazāk nekā akciju indeksi un bieži vien atgūstas nedaudz ātrāk.

Pasaules Zelta padomes (WGC) nesenā pētījumā tika noskaidrots, ka zelta esamība investīciju portfelī 10% apmērā pēdējo 20 gadu laikā ļāva palielināt portfeļa ienesīgumu.

Mūsuprāt, viens no būtiskākajiem riskiem šajā laikā ir inflācijas risks. Inflācijas risks šodien ir lielāks nekā iepriekš. Un tieši šajā momentā zelts var kļūt par labu Tava ieguldījumu portfeļa apdrošināšanas polisi.

Papildini savu investīciju portfeli ar kaut vienu zelta stieni vai monētu, lai saglabātu uzkrājumu vērtību. Sāc ar mazumiņu, investīciju zelts pieejams no 54 eur šeit!

______________
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa

Zelta cena (XAU-EUR)
1 548,78 EUR/oz
  
+ 5,84 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
20,71 EUR/oz
  
+ 0,01 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī