fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta uzglabāšana: vai tiešām dārga un nepieejama?

Zelta cena (XAU-EUR)
2205,69 EUR/oz
  
+ 10,61 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,24 EUR/oz
  
- 0,32 EUR
хранение золота

Ja personai, kura nekad nav interesējusies par investīciju zeltu, tiek jautāts, kāds ir faktors, kas kavē viņu iegādāties zelta monētu vai stieni, visticamāk, viņa atbilde būs šāda:

Jo es nesaprotu, ko tālāk iesākt ar šo zeltu!

Pieņemsim, nopirku zelta stieni, bet kas tālāk? Turēt to mājās …?

Ja jautāsiet savas bankas speciālistam, vai ir vērts ieguldīt zeltā, viņš, visticamāk, atbildēs ar standarta tekstu: “Zelts nav slikta ideja, bet to vēlāk kaut kur jāuzglabāt – parastiem iedzīvotājiem tā ir liela problēma”.

Mums nav zināms vai bankas redzējums patiešām ir tāds, bet mēs viennozīmīgi zinām, ka neviena banka (kura pati nepiedāvā investīcijas fiziskā zeltā) neieteiks iegādāties zeltu. Šādas atbildes un rīcības iemesls ir ļoti vienkāršs – viņu mērķis ir pārdot Jums savu produktu. Piemēram, ieguldīt uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā vai bankas piedāvātajos fondos.

Šodien mēs pastāstīsim nevis savu teoriju, bet gan ieguldījumu zelta uzglabāšanas praksi un pieredzi, kurā dalījušies mūsu klienti.
Sākot aprakstu, noteiksim prioritātes. Zelta uzglabāšanas prioritātes ir: drošība, pieejamība un, vēlams, anonimitāte.

1. Investīciju zelta droša uzglabāšana

Jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir izvēle: glabāt savu zeltu patstāvīgi vai nodot atbildību par glabāšanu trešajai personai (piemēram, savai bankai).
Kredītiestādes piedāvā tādu risinājumu kā individuālo seifu īre vērtīgo mantu un dokumentu glabāšanai. Individuālā seifa īres izmaksas sastāda ap 100–200 eiro gadā. Zeltam, kura viena no būtiskākajām īpašībām ir ikmēneša uzturēšanas maksas neesamība, tā ir diezgan ievērojama summa, it īpaši, ja šajā seifā ievieto tikai pāris monētas.
Vai šādu uzglabāšanas pieeju praktizē Latvijā? Jā, pilnīgi noteikti. Ir cilvēki, kuriem šādi seifi tika izīrēti vēl pirms zelta iegādes, un zelta uzglabāšana tajos nerada papildu izmaksas.
Vai šādam uzglabāšanas veidam piemīt kāds risks? Šeit pavisam nesen mēs uzrakstītu – nē – šādi uzglabāt zeltu ir pilnīgi droši. Bet mūsu praksē bijis interesants gadījums, kurš mainīja mūsu viedokli par šāda veida uzglabāšanu.

2011. gads. Rīts. Visi ziņu portāli ir pilni ar ziņām par Latvijas Krājbankas krahu.

Atskan zvans Tavex galvenajā filiālē:

– Sveiki! Lūdzu iesakiet kā man rīkoties – esmu nopircis stieņus un uzglabāju tos Krājbankas individuālajā seifā.

– Labdien! Bankas likvidācijas/bankrota gadījumā ir jābūt pieejai individuāliem seifiem, lai klienti varētu izņemt seifā esošās lietas.

– Tur jau tā lieta! Bet filiāle, kur atrodas seifi ir slēgta un telefoniski man uz šo jautājumu neatbild.

Esam ieintriģēti. Sazinājāmies ar regulatoru, kurš informē, ka pieejai ir jābūt un sola sazināties ar banku. Beigu beigās klients pēc dienas veiksmīgi izņēma savu zeltu no seifa.

Pēc nedēļas klients no Lietuvas, kurš uzglabāja stieņus individuālajā bankas seifā SNORAS bankā (banka tika likvidēta vienlaikus ar Latvijas Krājbanku), ieradās mūsu galvenajā birojā ar lūgumu sagatavot apliecinājumu, kurā būtu izsmeļoša informācija par to, kādu zeltu viņš pie mums iegādājies. Kāpēc tas bija vajadzīgs? Banka pieprasīja dokumentus, kas pamato seifa saturu un to, ka saturs pieder konkrētai personai.

Interesanta pieredze, vai ne? Ņemot vērā aprakstīto, mēs izvēlamies saviem klientiem stāstīt par šāda veida uzglabāšanas nepilnībām.

Atonena kungs, cilvēks, kurš Tavex Group koncernā atbild par līgumu slēgšanu un sadarbību ar investīciju zelta rūpnīcām, sadzirdot Jūsu jautājumu par uzglabāšanu, atbildēs šādi:

Vai esat pārliecināts, ka kāds spēj glabāt JŪSU uzkrājumus labāk nekā Jūs pats?

Un tas būs pareizi!
Vai kāds var uzglabāt Jūsu zeltu labāk par Jums?
Un šeit, visticamāk, Jums radīsies doma par uzticamu seifu mājās, bet kvalitatīvs seifs maksā daudz vairāk par 100 EUR.

Iedomājaties, ka esat iegādājies investīciju zeltu 5000 eiro vērtībā. Cik reāli un droši ir pašam to uzglabāt?
Atbildiet uz zemāk esošo jautājumu:

Lielākā daļa cilvēku uz šo jautājumu atbild apstiprinoši.
zelta stienis bankas kartes izmērā

Kāda ir saikne starp zeltu un atlaižu karti? Zelta stieņu iepakojumi, kuru svars ir no 1 līdz 100 gramiem, ir atlaides vai bankas kartes izmērā – ne lielāki.
Lielākā no zelta priekšrocībām ir blīvums, t.i. precei ar augstu vērtību ir absolūti neliels izmērs. Tieši šī iemelsa dēļ patstāvīga uzglabāšana ir reāla un nav apgrūtinoša.

Lai kur jūs uzglabātu zeltu, viens no galvenajiem drošības kritērijiem ir prasība par informācijas neizplatīšanu. Nestāstiet, ka esiet iegādājušies zeltu un paslēpāt to savā mājā.

2. Investīciju pieejamība

Ir svarīgi atcerēties, ka viens no būtiskajiem fizisko aktīvu ieguvumiem ir to pieejamība. Tas nozīmē, ka savu zeltu ir jāuzglabā vietā, kas būtu viegli pieejama (pēc iespējas īsākā laikā). Mūsu praksē ir bijuši klienti, kuri izvēlējās zeltu uzglabāt ārzemēs – valstīs ar “uzticamu banku sistēmu” – Austrijā un Šveicē. Šīs izvēles pamatā bija personiska neuzticība esošajai banku sistēmai. Faktiski šāda veida uzglabāšanas izvēlei ir ievērojams trūkums – zelta pieejamība ir divu risku zonā. Pirmais no tiem ir ģeogrāfiskais risks (un, ņemot vērā pandēmiju, šis risks ir iestājies), bet otrais – likumdošanas risks – klients nekad nevar būt līdz galam pārliecināts par ārvalsts iekšpolitisko situāciju. Bieži vien iekšpolitiskā situācija diktē nosacījumus nepopulāru lēmumu pieņemšanai.

3. Klienta anonimitāte

Tavex neveido personalizētus pārdošanas sarakstus un neizplata šo informāciju trešajām pusēm. Tāpēc tiek nodrošināta darījumu konfidencialitāte. Lai kur Jūs izvēlētos uzglabāt sev piederošo zeltu, mūsu dziļa pārliecība ir, ka, nepasakot par šāda veida pirkumu pat labākajiem draugiem, Jūs nodrošināsiet zeltam drošu uzglabāšanu bez papildus komisijas maksām.

glabā zeltu droši

Ja jums joprojām ir jautājumi par zelta glabāšanu, saņemt atbildes uz tiem Jūs varat bezmaksas konsultācijas laikā.

________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī