fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

10 padomi par naudu ceļojumam uz Taizemi

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes ceļotājiem 10.09.2016
Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 23,31 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,57 EUR
Taizemes valūta 10-padomi-par naudu-taizeme

1. Taizemē nav iespējams norēķināties ASV dolāros vai eiro. Atšķirībā no ierastajiem Turcijas vai Ēģiptes kūrortiem, Taizemē ir obligāta prasība maksāt tikai Taizemes batos, kas ir naiconālā Taizemes valūta. Lai atvaļinājums būtu izdevies, nekas cits neatliek, kā laicīgi padomāt par valūtas maiņu.

2. Ja vēlies paņemt līdzi kabatas naudu eiro vai ASV dolāros, tad zini, ka tūrisma vietās, kā arī lidostās un viesnīcās, valūtas maiņas kurss parasti ir neizdevīgs. Valūtas punkti paredz, ka tūrists atpūtas laikā daudz nerēķinās un nedomās par izdevīgu cenu. Šādās vietās arī nomas maksa uzņēmējiem ir augstāka, kas, loģiski, tiek ierēķināts valūtas kursā.

Padoms: esi prātīgs un nepārmaksā.

3. Valūtas maiņa uz vietas Taizemē var būt mums neierasta un pat mulsinoša. Parasti tiek piedāvāti divi vai pat trīs dažādi valūtas kursi – atkarībā no banknošu lieluma. Piemēram, ASV dolāriem 1$-5$ tiek piemērots vissliktākais valūtas kurss, 10$-50$ – nedaudz labāks un vislabākais valūtas kurss – 100$ naudas zīmēm.

Padoms: nevajag ņemt līdzi mazās eiro vai dolāru naudas zīmes.

4. Taizemē daudzās vietās netiek pieņemtas norēķinu kartes, piemēram, ekskursiju aģentūrās, suvenīru veikalos, augļu un dārzeņu tirdziņos, kafejnīcās un uzkodu vietās uz ielas.

Padoms: Taizemes bati skaidrā naudā ir obligāti nepieciešami.

5. Ja plāno norēķināties ar maksājumu karti, esi informēts, ka valūtas konvertācijai tiks pielietots maksājumu iestādes oficiālais dienas kurss, kas var būt neizdevīgs, kā arī bankas var piemērot papildu valūtas maiņas uzcenojumu 2-5% apmērā.

Swedbank

MasterCard

Citadele

MasterCard

Citadele

Amex

SEB MasterCard

Debit

DNB Visa

Debit

Norvik Bank

MasterCard

Standart

Valūtas kursa uzcenojums* 2% 4.3% 3% 2% 3% 2.5%

Valūtas maiņas uzcenojums tiek pieskaitīts valūtas maiņas kursam, kas pēc noteikumiem piemērojams ar maksājumu karti veiktajam darījumam, ja darījuma valūta atšķiras no kartes konta valūtas.

Padoms: pārbaudi savas bankas cenrādi, pirms maksāt ar karti ārzemēs.

6.Ja plāno izņemt naudu bankomātā, ņem vērā, ka visticamāk Tava banka ieturēs fiksētu maksu un papildu 2-3% no summas kā komisijas maksu, kā arī konvertācijai tiks pielietots norēķinu kartes oficiālais valūtas kurss, kas var būt neizdevīgs. Kā arī ņem vērā, ka bankomāti diez vai būs pieejami uz visām salām vai džungļos, kur Tu, iespējams, plāno doties.

Swedbank

MasterCard

Citadele

MasterCard

Citadele

Amex

SEB MasterCard

Debit

DNB Visa

Debit

Norvik Bank

MasterCard

Standart

Izmaksa

bankomātā*

2.13 EUR

+ 1.5%

1%

(min. 3 EUR)

3%

(min. 3 EUR)

1.5%

(min. 2.13 EUR)

2%

(min. 3.50 EUR)

2%

(min. 3 EUR)

Padoms: pārbaudi savas bankas cenrādi, pirms ņemt naudu ārā no bankomāta ārzemēs.

7.Maksājot ar karti vai izmantojot bankomātu, pievērs uzmanību kartes lasīšanas ierīcei, – vai tā nav aizdomīga vai nav kādu konstrukcijas uzlabojumu vai defektu. Kā arī seko līdzi tam, lai Tava karte vienmēr ir Tavā redzeslaukā.

Padoms: uzzini vairāk savā bankā par drošības pasākumiem, maksājot ar karti.

8.Tev noteikti vajadzēs skaidru naudu pirmajiem tēriņiem: taksometram vai tuk-tukam, ūdens pudelei vai ātrai uzkodai, suvenīram vai citai lietai. Praksē ir pierādīts, ka intensīvajā ekskursiju tūrē brīvais laiks tiek ieplānots tikai otrajā vai trešajā ceļojuma dienā, kuru diez vai ir vēlme tērēt tādas bankas meklēšanai, kur ir izdevīgs valūtas maiņas kurss.

Padoms: parūpējies par valūtas maiņu laicīgi.

9.Taizemē nav pieņemts obligāti atstāt tējas naudu pakalpojumu sniedzējiem, tomēr taizemieši augsti novērtēs, ja pateiksies par izcilu servisu ar nelielu naudas summu. Atceries, ka tējas nauda 1-10 bata apmērā, visticamāk, tiks uztverta kā aizvainojums.

10.Ja Tu negribi sarežģīt dzīvi un “iegrābties” ar neizdevīgām cenām un slēptām izmaksām, būtu prātīgi laicīgi sagatavoties un nopirkt Taizemes batus, vēl pirms doties uz Rīgas lidostu. Starp citu, Rīgā ir iespējams samainīt eiro uz Taizemes batiem Tavex filiālēs t/c Spice, t/p Alfa, t/c Mols, t/c Origo, t/c Rīga Plaza un galvenajā birojā Elizabetes ielā 21A. Valūtu sarakstu ar maiņas kursiem vari apskatīt šeit!

*informācija tabulās tika veidota, balstoties uz kredītiestāžu publisko informāciju cenrādī 2016. gada septembrī.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 23,31 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,57 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī