fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta vaboles - kas viņi ir?

Zelta cena (XAU-EUR)
2247,95 EUR/oz
  
- 16,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,75 EUR/oz
  
- 0,91 EUR
zelta-vaboles-tavex
Termins “zelta vabole” ir sarunvalodas termins, ko izmanto, lai apzīmētu cilvēkus, kuri optimistiski raugās uz zeltu kā ieguldījumu aktīvu.
Cilvēki kļūst par zelta vabolēm dažādu iemeslu dēļ, taču parasti viņi visi ir vienisprātis par to, ka fiat valūtu pirktspēja samazināsies tādu faktoru dēļ kā inflācija, ekspansīva monetārā politika un augošais valsts parāds. Pēdējā laikā biežāk tiek uzsvērts uzticības kritums banku sistēmai kā tādai.

Zelta vaboļu loģisks pamatojums

Zelta atbalstītāji skaidri saskata, ka finanšu stāvokļa pasliktināšanās palielina risku, ka valdība reaģēs uz pieaugošo parādu slogu, faktiski padarot ASV dolāru mazvērtīgu. Iespējamie scenāriju attīstības varianti, ko iezīmē zelta vaboles:
  • Ja valdība izziņo valts parāda defoltu — tīši vai netieši, piemēram, nepaaugstinot tā sauktos “parāda griestus”, tas var izraisīt strauju dolāra vērtības kritumu starptautiskajos valūtas tirgos un sekojoši izprovocēt importēto preču cenu kāpumu ASV patērētājiem.
  • Valdība būs spiesta netieši devalvēt dolāru (pat ja defolts oficiāli netiks izziņots). Ekspansīvā monetārā politika spēj izraisīt pakāpenisku inflācijas pieaugumu, ko šobrīd arī novērojam. Tas faktiski “uzpūš” valsts parādu, samazinot neatmaksātās pamatsummas reālo vērtību. No otras puses, šāda stratēģija var radīt nopietnas negatīvas sekas uz to investoru un pilsoņu labklājību un pirktspēju, kuru uzkrājumus galvenokārt veido ASV dolāros denominēti aktīvi.

zuki-zolotye tavex

Šādus scenārijus var attiecināt uz jebkuru valsti, kuras parādsaistības ir pārmērīgi lielas vai ievērojami pārsniedz pieļaujamo.
Šo iemeslu dēļ zelta vaboles iegādājas zeltu, lai nodrošinātos pret šiem riskiem un gūtu peļņu no potenciālās valūtas devalvācijas.

Vai pierādījums atbilst zelta vaboļu teorijai?

Pastāv argumenti par labu šādiem apsvērumiem, turklāt vēsturiski zelts ir pierādījis savas tiesības pastāvēt jebkurā “finanšu vērtību” sistēmā. Fiat valūtas sistēma ļauj valdībai būt finansiāli izšķērdīgai, piemēram, pastāvīgi paļaujoties uz valsts aizņēmumiem, lai finansētu budžeta deficītu. Piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs 2021. gadā budžeta deficīts sasniedza nedaudz mazāk par 3 triljoniem dolāriem, padarot to par otro lielāko vēsturē, ko pārspēja tikai 2020. pārskata gada reģistrētais rekordlielais deficīts. Federālais budžets pieredzēja deficītu 77 gadus pēdējo 90 gadu laikā, valsts parādam dotajā periodā strauji pieaugot no aptuveni 30% no IKP līdz vairāk nekā 100% no IKP.

Vai var Jūs dēvēt par zelta vaboli?

zelta-vaboles-tavex

Jūs neuzticaties valdībai. “Zelta vabole” – persona, kas kopumā neuzticas valdībām. Viņus satrauc, ka valsts iestādes izzina par viņu maksājumiem vai vāc informāciju par viņu interesēm vai vēlmēm. Uzticības trūkums valdībai visbiežāk mudina cilvēkus pirkt zeltu, jo šis dārgmetāls apzīmē neatkarību no banku sistēmas un jebkādiem neparedzamiem valdības lēmumiem.

tavex-zelta-vaboles

Jūs nestāstat ikkatram, ka investējat zeltā. Par zelta iegādi zina tikai tuvākie cilvēki un zelts ir paslēpts drošā vietā. Kad pienāks īstais “X” brīdis, Jūs izņemsiet savu zeltu un būsiet pietiekami turīgi, lai finansiāli piemērotos apkārt valdošajam haosam. Šādi Jūs iedomājaties kopējo ainu.

Jums neatbalstat biržā tirgotos fondus, kas iegulda zeltā (papīra zeltā – vairāk lasiet šeit), un esat pārliecināts, ka viņu darbība, visticamāk, ir saistīta ar ieguldījumiem kāda cita solījumos.

tavex-zelta-vaboles

Ko tā “zelta vabole” ir vērta, ja viņš nav gatavs dalīties ar savām zināšanām par zeltu?! Un, lai gan daudzi šos uzskatus vērtē kā utopiskus, taču Jums noteikti ir vismaz viens paziņa, kurš ir nopircis sev dažas zelta monētas vai nelielus stieņus, lai izveidotu savas zelta rezerves.

Vai Jūs esat zelta vabole?

Mēs, lielākoties, esam. Bet tajā pašā laikā mēs cenšamies saglabāt skaidru prātu uz lietām un, ja konsultācijas laikā teiksiet, ka vēlaties visus savus uzkrājumus ieguldīt zeltā, tad mēs centīsimies Jūs atrunāt no šāda soļa. Zelts nav panaceja – tas ir tikai veids, kā stabilizēt savu investīciju portfeli un nodrošināt tam stabilitāti šaubu laikos.

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2247,95 EUR/oz
  
- 16,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,75 EUR/oz
  
- 0,91 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī