Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Par investīciju zeltu vienkāršiem vārdiem

Zelta cena (XAU-EUR)
2591,49 EUR/oz
  
+ 34,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
30,47 EUR/oz
  
+ 0,23 EUR
kā investēt zeltā

Ar katru dienu arvien vairāk cilvēku izrāda interesi par investīciju zelta iegādi, taču ienākšana zelta tirgū ir šaubu un jautājumu pilna – vai tas ir tā vērts, kad ir izdevīgāk ieguldīt un kādu tieši investīciju zeltu izvēlēties. Šajā rakstā mēs vienkāršos vārdos atbildēsim uz populārākajiem jautājumiem.

1. Kad ir vērts pirkt?

Vai vēlaties ieguldīt zeltā, bet baidāties no augstās cenas, jo banku analītiķi skandina, ka zelta vērtība ir sasniegusi savu maksimumu? Sniedzot padomus, finanšu analītiķi parasti raugās no spekulatīva skatpunkta un vērtē tikai īstermiņa perspektīvu.  Ja Jūsu mērķis ir glābt savus uzkrājumus no inflācijas un finanšu krīzes, tad nekavējieties – iegādājieties zeltu jau tagad!

Jebkurā gadījumā zelta vērtība izpaudīsies visā savā krāšņumā tieši krīzes laikā, un tobrīd vairs nebūs nozīmes, par kādu cenu Jūs to iegādājāties. Taču tas nenozīmē, ka Jums ir jāiegulda visa nauda zeltā. Kopumā ieteicams ieguldīt aptuveni 10-15% no saviem uzkrājumiem.

Zeltu iesakām iegādāties pakāpeniski – dažādos laikos un par dažādām cenām, tādējādi  “izlīdzinot” vidējo pirkuma cenu un ilgtermiņā samazinot izmaksas.

2. Ko iegādāties – fizisko vai elektronisko zeltu?

Zelta cena ir pakļauta lielām svārstībām, tāpēc nav vērts likt likmes uz pasakainu peļņu. Pērkot dārgmetālu, pieņemiet to kā fizisko aktīvu, kas ilgtermiņā saglabās Jūsu uzkrājumus no vērtības samazināšanās.

Lai pasargātu savus ietaupījumus no finanšu krīzes sekām, Jums ir nepieciešams zelts tikai fiziskā formā, kā, piemēram, monētas vai stieņi.

Būtisks elektroniskā zelta trūkums (vērtspapīri, kas kādā veidā ir saistīti ar zeltu) ir tas, ka reti kuram e-zeltam ir fizisks segums, visbiežāk tas ir tikai solījums uz papīra. Savukārt tāda elektroniskā zelta iegāde, kas jebkurā brīdī nodrošina iespēju izņemt zeltu arī fiziski, izmaksās tikpat daudz kā fiziskā dārgmetāla monētas un stieņi, taču būs saistīta ar zināmiem zelta izņemšanas riskiem.

3. Monētas vai stieņi?

Ja iegādāsieties klasiskās investīciju monētas “Krugerrands”, “Kļavas lapa”, “Ķengurs”, “Amerikas ērglis”, “Filharmoniks” vai mazās 20 franku vēsturiskās monētas, nebūsiet kļūdījies. Tās ir ļoti likvīdas visā pasaulē, kas nozīmē, ka tās ir iespējams pārdot jebkurā laikā gandrīz jebkurā valstī. Monētas, kuru svars ir 1 unce, ir salīdzinoši izdevīgas, jo maksimālais uzcenojums tām ir 7% no tirgus vērtības.

Pasaules prakse liecina, ka godīgs dārgmetālu tirgotājs vienas unces monētas uzpērk par cenu, kas ir augstāka par tirgus vērtību, piemēram, par 1-1,5% augstāka nekā zelta tirgus cena.

Jūs nekļūdīsieties arī, ja izvēlēsieties investīciju zelta stieņus, jo ​​to uzcenojums ir vien 3-5% no tirgus vērtības. Stieņus vēlāk ir iespējams pārdot vai nu par tirgus cenu, vai arī nedaudz zemāku –  līdz -1% no tirgus vērtības. Taču ņemiet vērā – jo mazāks stienis, jo dārgāka ir tā cena par gramu. Vienīgais izņēmums, iespējams, ir pēc Tavex pasūtījuma ražotie 1 grama stieņi, kuru uzcenojums  tik mazai svara vienībai nav liels – vidēji 10%. Salīdzinājumam, 2,5 gramu Šveices zelta stieņa uzcenojums ir gandrīz 25%.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 92,21 € 84.64 84,64 92.21 92,21 91.88 91,88 91.71 91,71 91.38 91,38
Pārdodam 30+ 91,38 € 84.64 84,64 92.21 92,21 91.88 91,88 91.71 91,71 91.38 91,38
Mēs pērkam 84,64
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Lai arī ko Jūs izvēlētos, ir vērts atcerēties, ka dzīvē var gadīties neparedzētas situācijas, kad nauda būs nepieciešama steidzami  un tieši šī iemesla dēļ ir ieteicams sadalīt investīciju summu, iegādājoties zeltu nelielās “porcijās”. Piemēram,  ja Jums piederošā zelta kopējais svars ir 100 grami, tad nebūtu gluži pareizi to uzglabāt viena stieņa veidā. Šo apjomu ir vērts sadalīt vismaz trīs daļās, iegādājoties, piemēram, divas 1 unces monētas, bet pārējo svaru -mazu stieņu veidā. Šāds kopējā svara sadalījums būtu labākais veids, kā ieguldīt dārgmetālā, lai nepieciešamības gadījumā varētu pārdot tikai daļu no zelta.

4. Cik daudz iegādāties?

Ieguldiet zeltā tikai to naudu, kas Jums tuvākajā laikā nebūs nepieciešama. Zelts ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ ir jābūt pārliecinātam, ka tuvākajā nākotnē zeltā ieguldītie uzkrājumi  Jums nebūs steidzami nepieciešami. Pretējā gadījumā pastāv risks zaudēt daļu no ieguldījuma.

Apmēram 10-15% (bet krīzes laikā pat 20%) no saviem uzkrājumiem  var droši ieguldīt dārgmetālā.

5. Kur iegādāties?

Investīciju zeltu iesakām iegādāties tikai pie uzticamiem dārgmetālu tirgotājiem. Tikai pie šāda tirgotāja atradīsiet fiziskā zelta tirgus situācijai atbilstošas ​​cenas, varēsiet būt drošs par produkta autentiskumu, kā arī saņemsiet profesionālus padomus. Zeltu var iegādāties arī tiešsaistē ar piegādi, taču arī šajā gadījumā ir svarīgi atrast pārbaudītu un uzticamu interneta veikalu, kuram ir vairāk nekā viena gada pieredze zelta tirgū.

Šie pieci padomi var kļūt par Jūsu turpmākā lēmuma pamatu. Ceram, ka raksts palīdzēja Jums rast atbildes uz svarīgiem jautājumiem un pieņemt lēmumu par investīciju zelta iegādi ilgtermiņā, lai pasargātu savus uzkrājumus no inflācijas un finanšu krīzes ietekmes.

Lai saņemtu plašāku informāciju,  kā arī tieši Jums piemērotus investīciju risinājumus, piedāvājam pieteikties bezmaksas konsultācijai.

pieteikties konsultaciajai

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2591,49 EUR/oz
  
+ 34,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
30,47 EUR/oz
  
+ 0,23 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī