fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Tas ir noticis: eiro un ASV dolāra paritāte ir sasniegta

Zelta cena (XAU-EUR)
1949,49 EUR/oz
  
+ 30,56 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
21,86 EUR/oz
  
+ 0,61 EUR
eur usd paritāte

Eiropas valūta turpināja sarukt attiecībā pret ASV dolāru, sasniedzot EUR un USD paritāti. Eirozonas valūta ir noslīdējusi līdz 20 gadu minimumu apgabalam, atgriežoties pie 2002. gada decembra vērtībām.


Kas notika?

Vēl pavasarī mēs novērojām būtiskus eiro kursa krituma riskus attiecībā pret dolāru. Pagaidu EUR/USD kritumu līdz 1 vai pat zemākam līmenim prognozēja tieši 2022. gada otrajā pusē.

Visticamāk, eiro vērtība turpinās sarukt un EUR/USD pāris kādu laiku atradīsies zem 1. Taču, ja ECB inerce turpināsies un sankcijas saglabāsies līdzšinējā līmenī, pastāvēs turpmāka EUR/USD sabrukuma risks 0,8 vērtības virzienā, kad par 1 eiro dos vien 80 centus. Vismaz tehniskās analīzes līmeņi nav pretrunā ar tik negatīvu eiro iznākumu.

Kāpēc eiro vērtība krītas?

Ekonomika palēninās. Ja 2022. gada pirmajā ceturksnī eirozona piedzīvoja ekonomikas izaugsmi 5,4% apmērā, kas bija industriālo spēku un patērētāju aktivitātes atveseļošanās efekts pēc ilgstoša pandēmijas perioda, tad līdz pirmā pusgada beigām saglabāsies tikai procentuālais pieaugums. Savukārt līdz šī gada beigām pieauguma temps var samazināties uz pusi, salīdzinot ar aktīvo un pozitīvo 2022. gada sākumu. Stagnējošai ekonomikai, kurai pastāv liels risks nonākt recesijā, nevar būt spēcīga valūta.

Monetārā situācija

  • ECB joprojām saglabā nulles likmi, baidoties vēl vairāk sarežģīt lielo korporāciju un privātā sektora sarežģīto dzīvi laikā, kad pieaug kredītresursu izmaksas. Nav noslēpums, ka lielākajai daļai uzņēmumu ir ievērojami kredīti un būtisks procentu likmju pieaugums ir spējīgs izraisīt ja ne bankrotu vilni, tad vismaz jūtamu krīzi.
  • FRS, kas ir atbildīgs par dolāra dinamiku, ir izvēlējies veikt stingrākas monetārās ekonomikas pasākumus: bāzes likme no nulles 2022. gada sākumā, visticamāk, līdz gada beigām pārsniegs 3%.
  • Inflācija ES pārspēj vēsturiskos rekordus, un regulatora vilcināšanās cīņā pret cenu spiedienu ekonomikā situāciju tikai saasina, samazinot eiro vērtību.
  • ECB iestājas par bāzes likmes paaugstināšanu jūlija sanāksmē, taču runa ir tikai par 25 bāzes punktu soli, kas nav nozīmīgs tik lielā patērētāju inflācijas lēcienā.
1/25 unces Austrijas zelta „Filharmoniks” Ir noliktavā

1/25 unces Austrijas zelta „Filharmoniks”

Pārdodam 99,50 € 79.43 79,43 99.5 99,50
Mēs pērkam 79,43
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
1949,49 EUR/oz
  
+ 30,56 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
21,86 EUR/oz
  
+ 0,61 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī