fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Vai eiro ir ceļā uz paritāti ar dolāru?

Zelta cena (XAU-EUR)
2163,23 EUR/oz
  
- 1,02 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,80 EUR/oz
  
- 0,79 EUR
eiro dolāra paritāte

Pirms gada ievērojamai daļai Latvijas iedzīvotāju šķita, ka, gūstot ienākumus eiro valūtā, nedz Latvijas, nedz ES ekonomiskie rādītāji viņus neskar, taču šodien ik dienu redzam, ka nereti Latvijas iedzīvotāji investīciju zeltu izvēlas tieši tāpēc, lai nezaudētu savu uzkrājumu vērtību.


Droši vien daudzi ir pamanījuši, ka pēdējā laikā oficiālais dolāra kurss (pēc ECB datiem) ir ļoti tuvu oficiālajam eiro kursam.

Līdz iepriekšējiem minimumiem, kas tika sasniegti 2016. gada beigās 1.034 līmenī, palicis pavisam maz.

eur usd grafiks 5 gadi Tavex

Uz Rietumu sankciju retorikas fona Eiropas valūta pasaules tirgū pēdējo piecu gadu laikā ir samazinājusies līdz minimumam. Kā skaidro eksperti, energoresursu cenu kāpums un rekordaugstā inflācija izraisījusi strauju ekonomikas noskaņojuma kritumu eirozonā. Šādos apstākļos eksperti visai reāli vērtē Eiropas vienotās valūtas turpmākas pavājināšanās iespējamību. Populārākie analītiķi neizslēdz, ka eiro un dolāra kurss pirmo reizi 20 gadu laikā var būt identisks vai tuvu tam.

Bloomberg aptaujas rezultāti

Pirms dažām dienām Bloomberg rakstīja par MLIV Pulste veikto aptauju, kas liecina, ka riska ieguldījumu fondi pirmo reizi pēdējo divu desmitgažu laikā liek likmes uz eiro vērtības samazināšanos līdz paritātei (vienādai vērtībai) ar dolāru. Saskaņā ar aptauju 60% aptaujāto ir pārliecināti, ka eiro un ASV dolārs galu galā nonāks līdzsvarā. Savukārt 48% aptaujāto, tostarp ekonomisti un investīciju portfeļu pārvaldnieki, prognozē, ka valūtu pāris ne tikai sasniegs paritāti, bet arī nokritīsies līdz 0.95 ASV dolāriem par eiro.

Tā ir arī populārākā likme opciju tirgū starp likmēm par vienotās valūtas turpmāku kritumu. Treideri liek derības pret analītiķu vienprātību, kuri uzskata, ka eiro kurss līdz gada beigām atgūsies līdz $ 1,11 līmenim. Toties, tā kā valūta šogad jau ir samazinājusies par 7% līdz aptuveni $ 1,05, pieaugošais banku skaits arīdzan hedžē savas prognozes.

“Eiro ir procikliska valūta*, un cikls neizskatās labi,” sacīja ING Groep NV stratēģi, tostarp Kriss Tērners.

Šogad mēs nevaram izslēgt eiro un dolāra paritāti.

Eiro valūtai ir kaitējis mūsu reģiona tuvums Ukrainas karam, kas vienlaikus ir pastiprinājis cenu spiedienu un ievērojami mazinājis ekonomikas izaugsmes izredzes. Tas ir atstājis valūtu diezgan sliktā stāvoklī, pat neskatoties uz ECB pārstāvju norādēm likmju celšanu pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā.

5 gramu PAMP zelta stienis — Lunārs 2022 — Tīģera gads Nav noliktavā

5 gramu PAMP zelta stienis — Lunārs 2022 — Tīģera gads

351.17 351,17 434.88 434,88
Mēs pērkam 351,17
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

*Procikliska valūta – valūta, kas tradicionāli demonstrē nostiprināšanos globālās ekonomikas izaugsmes periodos.
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.
Avots: Bloomber

Zelta cena (XAU-EUR)
2163,23 EUR/oz
  
- 1,02 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,80 EUR/oz
  
- 0,79 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī