fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – janvāris 2021

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,36 EUR/oz
  
+ 16,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,83 EUR/oz
  
+ 0,10 EUR
2021. gada pirmajā mēnesī zelts koriģējās, bet sudrabam izdevās nostiprināties.
Dārgmetāli gadu sāka ar nelielu pieaugumu vājas ASV dolāra vērtības dēļ. Turklāt, sasniedzot pretestības līmeni uz peļņas gūšanas fona, dārgmetāli sāka koriģēties. Korekciju veicināja arī ASV valdības obligāciju ienesīguma pieaugums un dolāra kursa nostiprināšanās.
  • 7. janvārī tika publicēti Eirozonas dati par patēriņa cenām. Kā tika prognozēts, līmenis sasniedza 0,3%. Inflācijas mērķa vērtība ES ir 2,0%, un tas, ka rādītājs ir ievērojami zem mērķa robežas, norāda uz nepieciešamību saglabāt stimulēšanas pasākumus un neliek domāt par drīzumā iespējamu ES likmju pieaugumu.
  • 8. janvārī dārgmetālu cenas ievērojami samazinājās, ko veicināja cerības uz ātrāku pasaules ekonomikas atveseļošanos pēc koronavīrusa pandēmijas. Centrālās bankas ir maksimāli mīkstinājušas savu monetāro politiku un turpina stimulēt un atbalstīt ekonomiku. ASV, ņemot vērā politiķu paziņojumus, ir visas iespējas paplašināt palīdzības programmu, kuras summa jau pārsniedza 900 miljardus dolāru. Ja stimulēšanas mehānismi paplašināsies, analītiķi sagaida ātrāku atveseļošanos, kas novedīs pie stingrākas monetārās politikas un pieprasījuma pieauguma pēc riskantiem aktīviem.
    Šai pašā dienā tika publiskoti arī ASV un Kanādas darba tirgus dati. Dati kopumā saglabājas iepriekšējā mēneša līmenī, kas norāda, ka pandēmijas dēļ joprojām pastāv nodarbinātības problēmas. Tas, savukārt, radīs spiedienu uz valdībām un centrālajām bankām, kuras ir spiestas atbalstīt ekonomiku visos iespējamos veidos, lai izvairītos no ekonomiskās krīzes.
  • 14. janvārī uzstājās Eiropas Centrālās bankas galvenais ekonomists Filips Leins. Ir vērts atzīmēt, ka pēdējā ECB sēde notika strīdīgākā gaisotnē par stimulu paketes paplašināšanu / samazināšanu. Neskatoties uz to, pēc tam tika nolemts paplašināt programmu. Liela uzmanība tika pievērsta sanāksmes rezultātiem, kas tiks paziņoti 21. janvārī. Tas ir saistīts ar faktu, ka Eiropu atkal sagaida kārtējais koronavīrusa saslimstības pieauguma vilnis un vairāku valstu lokdauns, kas noteikti kļūs par kārtējo triecienu ES valstu ekonomikai.
  • Tika paziņots arī jaunās ASV valdības priekšlikums par plašāku ekonomikas stimulēšanu 1,5 triljonu ASV dolāru apmērā. Federālo rezervju pārstāvis Ēriks Rosengrens pauda viedokli, ka šāda veida stimuli būtu ieteicami. Viņaprāt, ir jādara vairāk, lai sasniegtu mērķus un atjaunotu ekonomiku. Saslimstības pieaugums ir ārkārtīgi augsts, un paredzams, ka ekonomiskā izaugsme gaidāma tikai 2021. gada otrajā pusē. Ir svarīgi atzīmēt, ka tagad uzmanība tiek pievērsta vakcīnu rezultātiem, to ražošanas apjomiem, kā arī to izplatīšanai un iedzīvotāju vakcinācijai.
  • 21. janvārī tika paziņoti ECB lēmumi par monetāro politiku. Eiropas Centrālās bankas komiteja nolēma iepriekš pieņemtos stimulēšanas pasākumus nemainīt, taču atkal tika atzīmēts, ka, nepieciešamības gadījumā, korekcijas stimulēšanas programmā tiks veiktas nekavējoties. Analītiķi atzīmē, ka, ņemot vērā pašreizējo saslimstības līmeni un ārkārtīgi zemu progresa līmeni vakcinācijas jomā, iepriekš norādītais laiks atkopšanās sākumam netiks sasniegts.

Zelts

XAU/USD (-2,64% janvārī)

Zelts turpina tirgoties diapazonos. Kā aprakstīts iepriekš, galvenais turpmākās kustības stimuls būs centrālo banku lēmumi par monetāro politiku, kā arī notikumi ap koronavīrusa pandēmiju.
No atbalsta līmeņiem jāatzīmē 1775 un 1725 $/oz. Šie līmeņi pašreizējā brīdī ir galvenie, kas pasargās dārgmetālu no turpmākas korekcijas.

Pretestības līmeņi atrodas 1960 un 2065 $/oz. Šo līmeņu pārvarēšana pavērs ceļu uz jaunajiem cenas maksimumiem.

Dārgmetālu pārskata grafiksXAUUSDDaily

XAU/EUR (-1.99% janvārī)

Zelts eiro arī tirgojas šauros diapazonos, gaidot papildu stimulus, lai noteiktu kustību.
Atbalsta līmenis izvietojušies 1487, 1520 un 1380 €/oz robežās.
Tuvākais pretestības līmenis, pēc kura pārvarēšanas ir iespējama turpmāka izaugsme, ir 1595 €/oz. Tālāk ir jāpārsniedz vēsturisko maksimumu – 1720 €/oz

Dārgmetālu pārskata grafiks XAUEURWeeklySudrabs

XAG/USD (+ 2.05% janvārī)

Sudrabs dolāros ir sasniedzis svarīgu pretestības līmeni – 29 $/oz. Turpmākai izaugsmei ir nepieciešams nostiprināties augstākās vērtības līmenī, kas pavērs ceļu izaugsmei līdz nākamajam pretestības līmenim 34,55 USD / oz.
No atbalsta līmeņiem uzmanība jāpievērš 22,50 $/oz un 20,25 $/oz apgabaliem.

Dārgmetālu pārskata grafiks XAGUSDDaily

 

Dārgmetālu pārskata grafiks XAGUSDWeekly

XAG/EUR (+ 2,74% janvārī)

Sudrabs eiro tirgojas diapazonā. No vissvarīgākajiem tehniskajiem līmeņiem ir vērts pievērst uzmanību atbalsta līmenim 18,90 € / oz un pretestībai 24,75 € / oz.
Sudrabam ir labas izaugsmes perspektīvas, jo tas nav pārpirkts, un pasaules ekonomika norāda uz sarežģītu ekonomisko situāciju, kas, savukārt, veicina pieprasījumu pēc mazāk riskantajiem aktīviem – tādiem kā dārgmetāli.

Dārgmetālu pārskata grafiksXAGEURWeekly

Dārgmetālu pārskata grafiks XAGEURDaily

 

World Gold Council ir izstrādājusi principus, kuriem būtu jāatbilst zelta dīleriem. Lasiet šajā rakstā kādi ir izvirzītie principi un vai Tavex tiem atbilst.

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2020. gadu.
___________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc p

ieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,36 EUR/oz
  
+ 16,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,83 EUR/oz
  
+ 0,10 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī