fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – februāris 2021

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
dārgmetālu tirgus pārskats februāris
1. februārī dārgmetāli ievērojami nostiprinājās, īpaši jāatzīmē sudrabs, taču nākamajā dienā iekarotās pozīcijas tika zaudētas.
Jaunākais sudraba cenu pieauguma vilnis saistīts ar investoru–amatieru spekulācijām, kuri iepriekš bija ievērojami paaugstinājuši GameStop akciju cenas. Šāda manipulācija ar sudrabu nav izdevusies, pateicoties ievērojami lielākai sudraba tirgus kapitalizācijai, kā arī tam, ka dārgmetālu tirgū tāpat jau piedalās daudz lielu fondu.
Gan zelta, gan sudraba cenu korekcija ir saistīta ar ASV dolāra kursa nostiprināšanos, akciju tirgus pieaugumu, kā arī ar koronavīrusa saslimstības skaita samazināšanos. Galvenā uzmanība tiek pievērsta vakcīnu ražošanas tempiem, tās izplatīšanai un pasaules vadošo ekonomiku pieņemtajiem stimulēšanas programmas apjomiem. Gadījumā, ja tiks atbalstītas ievērojamākas stimulēšanas programmas, tas radīs cerības uz drīzāku ekonomikas atveseļošanos no koronavīrusa pandēmijas sekām.

Februāra pirmajā nedēļā tika publicēta virkne svarīgu ekonomisko rādītāju:

  • bezdarba līmenis eirozonā saglabājās 8,3% līmenī;
  • Austrālijas Rezervju bankas lēmums par diskonta likmi – komiteja saglabāja likmi 0,1% līmenī;
  • dati par bezdarba līmeni Jaunzēlandē IV ceturksnī, neraugoties uz prognozēto pieaugumu līdz 5,6%, samazinājās no 5,3% līdz 4,9%;
  • Anglijas Bankas lēmums par monetāro politiku – centrālās bankas komiteja saglabāja nosacījumus pēc iepriekšējām likmju vērtībām;
  • nedēļas noslēgumā, piektdien, tika publicēti Kanādas un ASV darba tirgus dati. Abu valstu dati bija pārsteidzoši – ASV bezdarba līmenis samazinājies līdz 6,3%, neskatoties uz to, ka analītiķi cerēja sagaidīt likmes vērtību nemainīgu – 6,7%. Bezdarba līmenis Kanādā pieauga no 8,8% līdz 9,4%, savukārt analītiķi bija gaidījuši likmes pieaugumu tikai līdz 8,9%.

8. februārī ar runu uzstājās Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītāja Kristīne Lagarde. Pēc Lagardes teiktā, kārtējais koronavīrusu infekcijas izplatības pieauguma vilnis, mutējuša vīrusa jaunie celmi, kā arī stingri ierobežošanas pasākumi rada lielu ekonomiskās aktivitātes samazināšanās risku eirozonā. Perspektīvas joprojām nav skaidras, taču iedzīvotāju vakcinācijas uzsākšana jau norāda uz skaidru progresu un iespējamu atveseļošanos.

Zināmu atbalstu zeltam nodrošina arī ASV prezidenta Džo Baidena gaidāmais papildu stimuls 1,9 triljonu ASV dolāru apmērā. Prezidents saņem atbalstu no demokrātiem, taču ir nepieciešams arī republikāņu atbalsts.

Dārgmetāli joprojām saglabā savu pievilcību, kā hedžēšanas instruments pret inflācijas riskiem, pateicoties centrālās bankas vēl nebijušiem stimuliem globālās ekonomikas atbalstīšanai no recesijas.

Neskatoties uz to, ņemot vērā pašreizējo pasaules situāciju un ASV Valsts obligāciju ienesīguma pieaugumu, mēneša beigās zelts ievērojami koriģējās. Sudraba vērtība arī samazinājās, taču korekcija ir mazāk izsekojama, par cik dārgmetāls joprojām tiek tirgots svarīgu tehnisko līmeņu tuvumā, un tam ir visas iespējas nostiprināties augstāk, jo salīdzinājumā ar zeltu ir mazāk pārpirkts.

Zelts

XAU/USD (-6,14% februārī)

Zelts dolāru izteiksmē iet korekcijas ceļu. Svarīgi atbalsta līmeņi ir tuvu, taču par galveno stimulu joprojām kalpos fundamentāla analīze, situācija ap pandēmiju un centrālo banku monetāro politiku.
Zelts atrodas 1710 $/oz robežas tuvumā, kas darbojas kā atbalsta līmenis. Gadījumā, ja vērtība nokrītas zem dotā līmeņa, uzmanību būtu jāpievērš 1550 $/oz – šis līmenis var dot impulsu turpmākai izaugsmei. No pretestības līmeņiem ir vērts atzīmēt 1900 $/oz un 1960 $/oz, šie līmeņi noturēs pāri no vērtību kāpuma un darbosies kā peļņas fiksēšanas apgabali.

XAU/EUR (-5,65% februārī)

Zelts eiro valūtā arī norāda uz korekciju. Pāris tirgojas svarīgu līmeņu 1400 €/oz un 1350 €/oz tuvumā. Turklāt starp dotajiem līmeņiem ir izvietojusies senāku periodu robeža – 1380 €/oz.

No pretestībām jāpievērš uzmanība 1595 un 1736 €/oz (vēsturiskais maksimums) apgabalam.

XAUEURWeekly februāris

Sudrabs

XAG/USD (-1,01% februārī)

Sudrabs dolāros turpina tirgoties svarīga pretestības līmeņa 29,00 $/oz tuvumā. Nostiprināšanās virs dotā līmeņa liecinās par pozitīvu dinamiku un gatavību atjaunot daudzgadu maksimumus.

Tuvākās svarīgās pretestības robežas izvietojušās 22,50 $/oz, 22,00 $/oz un 18,65 $/oz apgabalā.

XAGUSDDaily februāris

 

XAGUSDWeekly februāris

XAG/EUR (-0,50% februārī)

Sudrabs eiro valūtā arī cenšas pārvarēt galveno pretestības līmeni. Šajā gadījumā tas ir 24–24,75 €/oz apgabals. No atbalsta līmeņiem vērts pievērst uzmanību 18,30–18,90 €/oz līmenim, kā arī 17,50 €/oz robežai.

XAGEURDaily februāris

XAGEURWeekly februāris

 

World Gold Council ir izstrādājusi principus, kuriem būtu jāatbilst zelta dīleriem. Lasiet šajā rakstā kādi ir izvirzītie principi un vai Tavex tiem atbilst.

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2021. gada janvāri.
___________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī