fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

The Perth Mint: sudraba pārdošanas apjomi ir rekordaugsti, taču cena krīt

Zelta cena (XAU-EUR)
2172,36 EUR/oz
  
+ 5,92 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,51 EUR/oz
  
+ 0,38 EUR
Pieprasījums pēc sudraba 2022

Ikviens zina, ka sudraba cena pēdējo 6 mēnešu laikā ir koriģējusies par vairāk nekā 15%. Uz bēdīgās korekcijas fona, Austrālijas ražotājs The Perth Mint, kuram Tavex Group esam oficiālais dīleris Baltijas un Skandināvijas valstīs, nāca klajā ar paziņojumu:
Šī gada jūlijā The Perth mint pārdeva rekordlielu sudraba ieguldījumu produktu apjomu – 2,47 miljonus Trojas unču. Tas ir lielākais pārdošanas apjoms kopš 2015. gada septembra, kad tika pārdoti 3,35 miljoni unču.

Pieprasījums pēc sudraba, neskatoties uz intensīvo monētu ražošanu, joprojām pārsniedz piedāvājumu. Tāpēc rūpnīca nolēma ieviest taisnīgas sudraba monētu sadales sistēmu starp tirgotājiem.

– informēja Nīls Venss, The Perth Mint investīciju produktu ģenerālmenedžeris.

Tirgus dalībnieki norāda uz fizisko dārgmetālu trūkumu

Jāatzīmē, ka investīciju sudraba deficītu apstiprināja arī vācu Pro Aurum līdzdibinātājs Roberts Hartmans. Pro Aurum ziņojumā par šī gada jūliju ir teikts, ka uzņēmums vēlētos iegādāties būtiski vairāk vienas unces sudraba monētu, taču ražotāji fiziski nespēja apmierināt tik lielu pieprasījumu. Pro Aurum pārstāvis pauda šādu viedokli:

Ja par pašreizējo pasaules tirgus cenu par sudrabu nevar dabūt tik daudz produkcijas, cik ir nepieciešams pasūtīt, tad, manuprāt, ar cenu kaut kas nav kārtībā.

Ar dārgmetālu tirgu saistīto uzņēmumu aprindās jau kādu laiku tiek runāts par iespējamību, ka ar sudraba cenu tirgū pēdējo gadu laikā manipulē lielie spēlētāji, virzoties uz cenas samazinājumu. Diemžēl tā nav sazvērestības teorija, bet gan realitāte. Nesenā pagātnē gan Londonā, gan Ņujorkā par dažādiem pārkāpumiem tika piemēroti lieli naudas sodi. Visizplatītākie pārkāpumi bija saistīti zelta tirdzniecību.


Spoofing (izlikšanās) prakse

Vairāku vai liela apmēra nereālu tirdzniecības rīkojumu izdošana vienā rīkojumu reģistra daļā, lai veiktu darījumu rīkojumu reģistra otrā daļā. Tiklīdz darījums tiek veikts, rīkojumi, kurus nebija plānots izpildīt, tiek dzēsti, – tā dēvētā  spoofing (izlikšanās) prakse.


Vai tas ir iespējams? Kā piemēru varam minēt:

Šī gada 10. augustā Bloomberg publicēja ziņu, ka divi bijušie JPMorgan –  lielas dārgmetālu bankas darbinieki – ir atzīti par vainīgiem manipulācijās ar zelta cenu, izmantojot tā saukto spoofing praksi.

1 unces sudraba monēta Austrālijas „Ķengurs” Ir noliktavā

1 unces sudraba monēta Austrālijas „Ķengurs”

Pārdodam 1+ 41,16 € 29.51 29,51 41.16 41,16 40.56 40,56 40.2 40,20
Pārdodam 60+ 40,20 € 29.51 29,51 41.16 41,16 40.56 40,56 40.2 40,20
Mēs pērkam 29,51
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

____________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un/vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

 

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2172,36 EUR/oz
  
+ 5,92 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,51 EUR/oz
  
+ 0,38 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī