fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Šveice ir gatava glābt Credit Suisse

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,65 EUR/oz
  
+ 16,06 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,83 EUR/oz
  
+ 0,10 EUR
Credit Suisse

Credit Suisse banka, kuras akciju vērtība vienas dienas laikā ir kritušās par trešdaļu, aizņemsies no Šveices Centrālās bankas 54 miljardus dolāru, lai proaktīvi stiprinātu savu likviditāti. Banka vērsusies pēc atbalsta saistībā ar strauju akciju cenu kritumu pēc gada pārskata publicēšanas. Tādējādi tā būs pirmā lielākā globālā banka, kas saņēmusi valdības ārkārtas glābšanas programmas atbalstu kopš 2008. gada finanšu krīzes, informē Reuters.

  • Paziņojums par nodomu saņemt aizdevumu tika publicēts Credit Suisse vietnē. Līdzekļi tiks novirzīti bankas pamatdarbības un tās klientu atbalstam.
  • Pirms tam Credit Suisse vērsās pie vietējā finanšu regulatora ar lūgumu pēc “sabiedrības” atbalsta.
  • 2023. gada 14. martā Credit Suisse ar kavēšanos publicēja savu pārskatu par 2022. gadu. Bankas zaudējumi sasniedza aptuveni 8 miljardus dolāru, kas bija sliktākais rezultāts kopš 2008. gada. PwC bankas auditors konstatēja arī “būtiskus trūkumus” risku kontrolē un aktīvu drošībā.
  • 2022. gada pēdējos trīs mēnešos, pēc Bloomberg datiem, klienti no bankas izņēmuši vairāk nekā 100 miljardus ASV dolāru, bažoties par uzņēmuma finansiālo stāvokli. Credit Suisse noguldījumu apjoms 2022. gadā samazinājās no 425,3 miljardiem USD līdz 253 miljardiem USD.

Papildu likviditāte atbalstīs Credit Suisse pamatdarbību un klientus.

-atzīmēts Credit Suisse paziņojumā presei.

Īsi aprakstīsim, kas notika dienu pirms šī paziņojuma

Trešdiena (2023. gada 15. martā) izvērtusies satraukuma pilna, jo Šveices bankas Credit Suisse akcijas dienas laikā kritās gandrīz par trešdaļu, ziņoja Bloomberg. Investoriem nepatika bankas ziņojums, kurā banka atzina līdzekļu aizplūšanu un “būtiskus trūkumus” finanšu informācijas izpaušanā. Turklāt tirgus uzmanību satrauca lielākā akcionāra – Saūda Arābijas Nacionālās bankas – atteikums iepludināt Credit Suisse jaunus līdzekļus, lai uzturētu bankas darbību.

Vēl trešdienas rītā Credit Suisse valdes priekšsēdētājs Aksels Lēmans kategoriski izslēdza nepieciešamību lūgt valdības palīdzību bankai, taču jau tās pašas dienas noslēgumā ziņu portāli informēja, ka banka lūdza valsts uzraugošai iestādei “sabiedrības” atbalstu. Credit Suisse akciju kritums izraisīja arī Eiropas banku indeksa (.SX7P) kritumu par vairāk nekā 6%.

Dienu iepriekš finanšu komentētājs un grāmatas “Rich Dad Poor Dad” autors Roberts Kiyosaki sacīja, ka nākamā banka, kas cietīs sabrukumu pēc Amerikas SVB bankas bankrota, būs viena no lielākajām Šveices bankām – Credit Suisse. Kiyosaki bija tas, kurš precīzi prognozēja amerikāņu banku giganta Lehman Brothers sabrukumu 2008. gadā.

Atgādinām, ka ASV varas iestādes martā dažu dienu laikā slēdza uzreiz divas lielas bankas: vispirms Silicon Valley banku, kas specializējās darbā ar jaunizveidotiem uzņēmumiem, pēc tam Ņujorkas Signature Bank. Turklāt marta sākumā ASV bankrotēja Silvergate Bank. Reitingu aģentūra Moody’s Investors Service otrdien mainīja savu skatījumu uz ASV banku sistēmu no “stabilas” uz “negatīvu”, pamatojot to ar paaugstinātiem riskiem nozarei.

1 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2023 — Truša (Zaķa) gads Ir noliktavā

1 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2023 — Truša (Zaķa) gads

Pārdodam 2527,02 € 2261.89 2261,89 2527.02 2527,02
Mēs pērkam 2261,89
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Avoti: Reuters.com, Bloomberg.com
Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint un Rand Refinery pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,65 EUR/oz
  
+ 16,06 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,83 EUR/oz
  
+ 0,10 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī