fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kuri dzīvnieki rotā pasaulē populāras zelta monētas?

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,44 EUR/oz
  
- 33,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
- 1,09 EUR
kenguri-zelts-sudrabs-web

Apskatot tuvāk dažādas pasaulē populāras zelta monētas, noteikti pamanīsiet, ka to dizains un noformējums atšķiras. Ļoti bieži pasaulē atzītu monētu dizainus rotā dažādi dzīvnieki un putni – ķenguri, pandas lāči, lūši, ērgļi un citi. Kuri dzīvnieki rotā dažādu valstu zelta monētas un kāpēc?

Rets un īpašs pandas lācis

kinas-pandas-web

Tā kā valstis mīl uz zelta monētām attēlot savas valsts simbolus, tad pēc attēlotā dzīvnieka ir diezgan ātri iespējams saprast, kuras valsts monēta tā ir. Piemēram, vispopulārākā zelta monēta Ķīnā ir “Panda”. Lielā panda ir Ķīnas nacionālais dzīvnieks, kas ir arī viens no retākajiem zīdītājiem pasaulē. Šīs zelta monētas ir izgatavotas ar īpašu gravēšanas metodi, kas ļauj monētai atstarot gaismu tā, lai tā zeltam piešķirtu dažādas krāsas, kas vizuāli atveidotu pandas melnbalto kažoku.

Starp citu, zelta monēta, kas attēlo pandas lāci, bija pirmā, kuras dizains tika mainīts katru gadu kopš 1982. gada. Šis fakts piešķir pandas monētām pievienoto vērtību, jo kolekcionāri ļoti interesējas par stšķirīga dizaina monētām. Tāpēc papildus zelta vērtībai šai monētai parasti ir augstāka vērtība otrreizējā tirgū.

Ķīnas monētās populārs ir fēnikss un pūķis, kas simbolizē gudrību, spēku un autoritāti. Pūķis ķīniešiem ir ļoti svarīgs simbols – piemēram, redzams, ka pūķa gadā Ķīnā piedzimst ievērojami vairāk bērnu nekā citus gadus. Par bērniem, kas dzimuši pūķa gadā, saka arī to, ka viss, kam viņi pieskaras, uzreiz kļūst par zeltu.

Austrālijas ķengurs

Australijas kengurs

Austrālijas zelta monētās attēlots valsts nacionālais dzīvnieks ķengurs. Austrālijas zelta monēta “Ķengurs” ir viena no divām zelta monētām pasaulē, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, kuras galvenā attēla motīvs katru gadu tiek mainīts. Otra šāda monēta ir jau iepriekš pieminētā Ķīnas zelta monēta “Panda”.

Lai gan zelta monēta ar ķengura dizainu tiek atjaunota katru gadu, Austrālija izlaiž arī monētas ar koalas un kukaburras attēlu. Izlasē ir arī zelta monēta ar Wedge-tailed ērgļa dizainu, kas ir Austrālijas lielākais plēsīgais putns un simbols visai Ziemeļ-Austrālijas teritorijai.

Kanādas zelta monētu dizaini ir atšķirīgi

Kanadas-alnis

Ir arī valstis, kas katru gadu savas zelta monētas rotā ar cita dzīvnieka dizanu. Viena no šādām valstīm ir Kanāda, kuras viens no svarīgākajiem nacionālajiem simboliem ir kļavas lapa ar valsts karogu. Tomēr Kanāda, tāpat kā Ķīna un Austrālija, savās monētās mīl attēlot vietējos dzīvniekus. Piemēram, dažādu gadu Kanādas zelta monētās ir attēloti tādi dzīvnieki kā alnis, grizli lācis, puma, vilks un lūsis. Arī Kanādas zelta monētās attēlots plēsīgais putns ērglis.

Amerikas Savienoto Valstu zelta monētas

erglis-web

Uz ASV zelta monētas “Buffalo” ir redzams krāšņs zīdītājs Amerikas bizons, kas dzīvo vietējā teritorijā. Uz vispopulārākās ASV zelta monētas ir attēlots ērglis. Zelta monēta ASV “Ērglis” ir tik populāra pateicoties tās skaistajam dizainam, augstajai kvalitātei un prestižajam statusam, kā likumīgam maksāšanas līdzeklim. Interesanti, ka šomēnes tiks izlaists jaunais “Ērgļa” dizains, par ko mēs rakstījām iepriekš šeit.

Savukārt ASV $20 Sengodēna monēta „Dubultērglis” pirmo reizi izkalta Kalifornijas “Zelta drudža” laikā. Šī monēta bija ASV finanšu sistēmas pamats, kas palīdzējis veidot un attīstīt pasaules lielākās ekonomiskās sistēmas izaugsmi.

Austrālijas Lunāru sērija

versis-2021

Vērīgākie noteikti ir pamanījuši, ka zelta monētu dizains var mainīties arī atbilstoši ķīniešu mēness kalendāra dzīvniekiem. Zelta monētas ar dažādu dzīvnieku dizainu tiek izdotas katru gadu 12 gadu ciklā – tās sauc par Lunāru sērijas monētām. Piemēram, 2021. gads pēc senā ķīniešu kalendāra ir Vērša gads, tāpēc uz monētas āttēlots vērsis.

Šī gada zelta monēta “Austrālijas Lunārs – Vērsis” ir otrā monēta Pērtas Monētu kaltuves izslavētajā hronoloģiskajā zelta monētu kolekcijā – Austrālijas Lunārs III sērijā. Pirmā šīs sērijas monēta hronoloģiski bija Žurkas gadam veltīta ar žurkas attēlu.

Austrālijas Lunāru sērijas dārgmetālu monētu programma ir sevi pierādījusi kā vienu no visvairāk pieprasītajiem dārgmetālu ieguldījumu produktiem pasaules tirgos. 12 ķīniešu zodiaka dzīvnieku simboli zelta monētās godina ķīniešu vēsturi un mantojumu ne tikai Austrālijā, bet arī visā pasaulē.

Jāsecina, ka dzīvnieku motīvs zelta monētu dizainos tiek izmantots ļoti plaši gan vēsturiski, gan arī mūsdienās. Tā kā piedāvājums ir tik ļoti daudzveidīgs, tad ikviens, visticamāk, atradīs sev vispiemērotāko zelta monētu ieguldījumam vai dāvanai.

_________________________

Šo rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī