fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kas ir piena plankumi?

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 9,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,22 EUR
piena plankumi uz sudraba monētām

Piena plankumi (milk spots) ir balti matēti plankumi, kas var parādīties uz sudraba monētu un stieņu virsmas. Šie plankumi atgādina izkaltušus piena traipus un var atšķirties pēc izmēra un formas. Piena plankumi var rasties gan uz investīciju, gan kolekcijas monētām, taču visbiežāk tie ir atrodami uz sudraba dārgmetālu monētām, kuru tīrības pakāpe ir 999,0 vai augstāka. Plankumi ir reti redzami uz vecām monētām, kas izgatavotas no 925. proves sakausējumiem.


Piena plankumu cēlonis

Piena plankumu cēlonis nav precīzi zināms un apstiprināts, lai gan ir izplatīts uzskats, ka tie var veidoties ražošanas laikā, kalšanas un metāla kausēšanas procesā, izmantojot specifiskas ķīmiskas vielas. Tomēr šādu plankumu parādīšanos var ietekmēt arī daudzi citi faktori, tostarp tas, ka sudrabs reaģē ar piemaisījumiem monētu apstrādes, apgrozības un uzglabāšanas laikā. Piena plankumi var parādīties uz sudraba monētām dienas, nedēļas, mēnešus vai pat vairākus gadus pēc to kalšanas.

Piena plankumu novēršana

Sudraba investoriem nav vienas vienotas pieejas, kā varētu novērst piena plankumus. Tomēr piesardzīga monētu uzglabāšana un apiešanās ar tām var palīdzēt novērst piena plankumu rašanos. Laba iekapsulēšana, kas ierobežo metāla pakļaušanu gaisa un citu ķīmisko elementu iedarbībai, var novērst priekšlaicīgu plankumu rašanos. Pat ja piena plankumi neveidojas ražošanas laikā, tomēr ar lielu varbūtību tie var parādīties uz monētām laika gaitā.

Milk spots jeb piena plankumi

Centieni samazināt piena plankumus

Piena plankumu paradīšanās ir ļoti izplatīta parādība un to veidošanās neaprobežojas tikai ar konkrēta ražotāja monētām. Karaliskā Kanādas naudas kaltuve ir izstrādājusi patentētu MINTSHIELD™ tehnoloģiju, lai palīdzētu samazināt piena plankumu parādīšanos. Saskaņā ar naudas kaltuves sniegto informāciju, tehnoloģija novērš piena plankumu cēloni un ievērojami samazina to rašanos ilgtermiņā.

Visas sudraba “Kļavas lapu” monētas, kas izdotas sākot ar 2018. gadu un vēlāk, ir aizsargātas ar MINTSHIELD™ — tehnoloģiju, kas, šķiet, ir samazinājusi piena plankumu parādīšanos uz sudraba monētām. Pērtas monētu kaltuve ir arī veikusi pasākumus, lai novērstu faktorus, kas varētu negatīvi ietekmēt sudrabu virsmu monētu ražošanas laikā.

Ietekme uz monētas vērtību

Piena plankumi neietekmē sudraba monētu tālākpārdošanas vērtību, jo šo monētu vērtība ir atkarīga no dārgmetālu svara. Tomēr proof (un Bullion uncirculated) monētu kolekcionāri var būt vairāk nobažījušies par piena plankumiem, jo šīs kvalitātes monētas bieži tiek uzpirktas par augstāku cenu to iespējamās numismātiskās pievilcības dēļ.

Piena plankumu noņemšana

Nav ieteicams mēģināt noņemt piena plankumus no monētas. Ja to darīsiet, monētu var sabojāt. Var rasties situācija, ka plankumi tiks notīrīti, taču parādīsies mikro skrāpējumi, kas būtiski pasliktinās monētas izskatu. Daži kolekcionāri izmanto sudraba pulēšanas drānu vai tīru, mīkstu, baltu dzēšgumiju, savukārt citi izmēģina ķīmisko “sudraba iegremdēšanu vanniņā”, kas no sudraba monētas/stieņa virsmas noņem plānu aplikuma kārtiņu. Tomēr šīs metodes rada monētas sabojāšanas risku, un tās stingri nav ieteicamas.

Piena plankumi ir bieži sastopama parādība uz sudraba monētām, un daži kolekcionāri to izskatu uzskata par vēl vienu sudraba autentiskuma pierādījumu. Jau gadiem ilgi šis ir bijis karsts diskusiju temats investoru un tirgotāju vidū visā pasaulē. Lai gan dažas kaltuves cenšas mazināt piena plankumu parādīšanos, jautājums, vai izdosies šo parādību pilnībā izskaust, paliek neatbildēts līdz pat šai dienai.

1 unces Austrālijas taisnstūra sudraba monēta - Pūķis 2023 reverss Nav noliktavā

1 unces Austrālijas taisnstūra sudraba monēta - Pūķis

27.96 27,96 42.35 42,35 42.11 42,11 41.75 41,75 39.93 39,93
Mēs pērkam 27,96
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Avots: Tavex Bullion unThe Royal Canadian Mint

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 9,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,22 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī