fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kādi ir bijuši karstākie galamērķi pērnvasar un kādas ir tendences šosezon?

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes ceļotājiem 17.05.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2182,03 EUR/oz
  
+ 38,08 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,58 EUR/oz
  
+ 0,61 EUR
Karstākie galamērķi šovasar

Ir sākusies ilgi gaidītā atvaļinājumu sezona. Atvaļinājums – laiks, ko mēs gaidām kā minimums 6 mēnešus, bet visbiežāk pat gadu. Atvaļinājums ir bezrūpība, atvaļinājums ir ilgi pelnīta atpūta. Atvaļinājums ir tas, ko tu tik iiiiiiiiiiiilgi plāno un domā par to, kur būtu interesantāk doties šogad. Tad atnāk šī diena un tavi sapņi kļūst par realitāti. Un tu stāvi lidostā pie sava geita vai peronā gaidi autobusu. Nav svarīgi kā tu izvēlējies pārvietoties.

Galvenais ir nokļūt tur – valstī par kuru sapņoji. Sapnī, ko esi izsapņojis gada laikā.

Un praktiski katrs sapņo nokļūt tur, kur nav tūristu pūļa, vai arī otrādi tur, kur visi jau ir bijuši, bet tu vēl neesi paspējis būt. Interesanti būtu uzzināt atbildi uz jautājumu – uz kurieni pērn devās “vidējais Latvijas iedzīvotājs”?

Vai ir kāda nojausma? Mums ir statistika! Statistika, kura skaidri un gaiši parāda to, kādu no tūrisma galamērķiem ir izvēlējušies Latvijas iedzīvotāji pērn. Tavex ir vadošais ārvalstu valūtu tirgotājs Latvijā, kas nodrošina katru otro Latvijas ceļotāju ar nepieciešamo valūtu ārvalstīm.

Pērnā gada vasaras galamērķu TOP 10 izskatās šādi (pirmo vietu ieņem valsts, kuras valūta ir vispieprasītākā gan pēc apjoma, gan pēc darījumu skaita Latvijas tirgū):

TOP 10 pieprasītākās valūtas ceļojuma mērķiem, 2017. gada vasara

Horvātija un Bulgārija pārliecinoši ir ierindojušās pirmajās vietās. Turcijas liru darījumu skaits pērn bija ievērojami mazāks nekā iepriekšējā gadā, ko ietekmēja ģeopolitiskās situācijas saasinājums Turcijā un tūristu piesardzība apciemot šo valsti. Jau šobrīd ir redzams, ka situācija ir uzlabojusies un Turcijas ceļojumi atkal kļūst vieni no pieprasītākajiem.

Jau šobrīd pēc klientu jautājumiem un esošā pieprasījuma redzam, ka Turcijai šogad ir liels potenciāls ieņemt otro vietu šajā topā. Horvātija, parādoties tiešajiem avioreisiem no Rīgas, ir pārliecinoši palielinājusi Latvijas tūristu skaitu Dubrovnikā un Splitā.

Pieprasījumu pēc Krievijas rubļiem šogad noteikti ietekmēs spilgtākais sporta notikums jūnijā–jūlijā Krievijā – FIFA Pasaules Kauss.

Parasti cilvēkus interesē, cik ceļojuma valūtas jāsagatavo braucienam, dodoties uz konkrēto galamērķi. Visbiežākais jautājums, ko dzirdam no mūsu klientiem ir: “Vai varētu ieteikt, cik daudz naudas man būtu jāņem uz valsti X?”

Viennozīmīgi atbildēt uz šo jautājumu ir grūti, jo katram ir savas finansiālās iespējas, katram ir arī savas prasības komfortam un ceļojuma aktivitātēm. Turklāt naudas summu, ko ņemsiet līdzi ceļojumā, ietekmēs arī tas faktors vai dodaties ceļojumā caur tūrisma aģentūru (ir nopirkta All inclusive ceļazīme) vai arī plānojat ceļojumu patstāvīgi (šajā gadījumā līdz paņemtās valūtas apjomam jābūt lielākam).

Naudas apjomam, ko Latvijas iedzīvotāji maina, parasti ir arī cits loģisks skaidrojums – visbiežāk lielākās summas maina ceļojumiem, kuru ilgums ir garāks vai arī izdevumi ceļojuma valstī tēriņiem ir gana augsti (kā notiek gadījumā ar ceļojumiem uz Norvēģiju). Tādos virzienos kā Čehija, Ungārija, Polija ceļotāji visbiežāk veido vienotā autobusa tūres.

Šeit var uzskatāmi redzēt, cik daudz valūtas (eiro ekvivalentā) vidēji Latvijas iedzīvotāji ir ņēmuši līdzi, dodoties uz konkrēto valsti:

videja darijuma summa

Pēdējo 5 gadu laikā ir vērojams ASV dolāru pieprasījums tieši ceļojuma mērķim. ASV dolāri tiek izmantoti ne tikai braucieniem uz ASV, bet arī Āzijas virzienā, jo mainīt USD Āzijas valstīs visbiežāk ir izdevīgāk nekā mainīt eiro pret vietējo valūtu.

No prakses redzam, ka cilvēki, kuri dodas uz ASV, iegādājas vidēji ap 2000 USD.

Un pēdējā lieta, ko būtu vērts pieminēt un kuru mēs kā Tavex nepārstāsim atkārtot – nav valūtu, kuras Rīgā nevar atrast, taču ir valūtas, kuras Rīgā nepieciešamajā apjomā tiek pārdotas tikai Tavex filiālē. Jebkurā. Jums ērtākajā ?

Brīnišķīgāko vasaras atvaļinājumu vēlot,

Tavex komanda

Zelta cena (XAU-EUR)
2182,03 EUR/oz
  
+ 38,08 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,58 EUR/oz
  
+ 0,61 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī