fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Apvienotā Karaliste izlaiž jaunas banknotes ar attēlotu karali Čārlzu III

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Valūtu jaunumi 12.06.2024
Zelta cena (XAU-EUR)
2247,54 EUR/oz
  
- 16,81 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,70 EUR/oz
  
- 0,97 EUR
GBP jaunā dizaina banknotes

Apvienotajā Karalistē apgrozībā ir laistas jaunas banknotes ar karaļa Čārlza III portretu.

Lielbritānijas Centrālā Banka par to paziņoja 5.jūnijā, uzsverot, ka apgrozībā paliks banknotes ar 2022. gada septembrī aizgājušās karalienes Elizabetes II attēlu. Ņemot vērā milzīgo pieprasījumu pēc jaunām banknotēm, centrālā banka ierobežoja jaunu banknošu izsniegšanu līdz 300 mārciņām vienai personai. Nomaiņas process notiks pakāpeniski, ar jaunajām banknotēm aizvietojot nolietotās mārciņas. Interesanti, ka jau 7. jūnijā, t.i. 2 dienas pēc jaunā banknošu parauga izlaišanas, Tavex filiālēs Rīgā tika apmainītas pirmās jaunā tipa mārciņas.

Čārlza III portrets būs redzams uz esošajiem četru polimēru banknošu paraugiem ar nominālvērtību £5, £10, £20 un £50. Banknotes, uz kurām attēlota karaliene Elizabete II, cirkulēs paralēli un tiks izņemtas tikai tad, ja tās tiks sabojātas, lai mazinātu monarha nomaiņas finansiālo un vides ietekmi. Atgādināsim, ka karaliene Elizabete II nomira 2022. gada 8. septembrī Skotijā. Troni ieņēma viņas vecākais dēls Čārlzs, tagad pazīstams kā Čārlzs III.

Kā atzīmēja Lielbritānijas Bankas vadītājs Endrjū Beilijs, mēs sastopamies ar vēsturisku notikumu:

Mēs pirmo reizi mainām monarha portretu uz mūsu banknotēm.

Iepriekš tika ziņots, ka Čārlzs III kļuva par otro Lielbritānijas monarhu, kura portrets parādījās uz banknotēm. Pirmo reizi monarha portretu uz papīra mārciņām sāka drukāt 1960. gadā, tad tronī bija Elizabete, kura tajā laikā bija valdījusi jau astoņus gadus.

Zīmīgi, ka Lielbritānijas Centrālā banka, apzinoties, cik liela būs interese par jaunajām banknotēm, jau iepriekš brīdināja, ka noteiks £300 limitu skaidras naudas maiņai ar Čārlza III attēlu.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2247,54 EUR/oz
  
- 16,81 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,70 EUR/oz
  
- 0,97 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī