fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – septembris 2021

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 18,68 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,46 EUR
septembra-dargmetalu-parskats

Dārgmetālu cena septembrī samazinājās.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

 • 1. septembris
  Tika publiskoti eirozonas ekonomiskie dati. Kā prognozēts, bezdarba līmenis samazinājās no 7,8% līdz 7,6%. PMI (Purchasing managers’ index) samazinājās lielākajā daļā vadošo ekonomiku, izņemot Vāciju. Viseiropas aktivitātes indekss apstrādes rūpniecībā samazinājās no 62,8 līdz 61,4 punktiem.
 • Tāpat tika publicēti dati par ASV nodarbinātības izmaiņām no ADP (Automatic Data Processing, Inc.), nodarbināto skaits pieauga par 374 tūkstošiem, kas ir ievērojami mazāk nekā paredzamie 575 tūkstoši, bet nedaudz labāki nekā pagājušā mēneša radītājs – 330 tūkstoši.

+ Rādīt vairāk

 • 3. septembris
  Dati par uzņēmējdarbību ES pakalpojumu nozarē bija zem gaidītā un samazinājās no 59,8 līdz 59 punktiem. Pēc pusdienām tika publicēti ASV darba tirgus dati. Bezdarba līmenis samazinājās no 5,4% līdz 5,2%, kas atbilst prognozētajam līmenim. Bet dati par nodarbinātību ar lauksaimniecību nesaistītās tautsaimniecības nozarēs izrādījās ievērojami sliktāki, nekā gaidīts. Gaidīto 750 tūkstošu vietā tika sasniegts tikai 235 tūkstošu līmenis. Nodarbinātības samazināšanās liecina, ka stabilitāte ekonomikā vēl nav sasniegta, un tas, savukārt, var kļūt par pazīmi, ka stingrāki pasākumi monetārajā politikā tiks atlikti. Dārgmetāli nostiprinājās vāju rezultātu dēļ.
 • 9. septembris
  Tika paziņots Eiropas Centrālās bankas Monetārās politikas komitejas lēmums. Izmaiņas netika veiktas. Tika paziņots, ka inflācijas mērķa 2% pārsniegšana šobrīd ir nepieciešama un vidējā termiņā patēriņa cenu līmenis nostabilizēsies vēlamajā līmenī.
 • 10. septembris
  Kļuva zināmi Kanādas darba tirgus dati. Bezdarba līmenis samazinājās ievērojami zemāk, nekā gaidīja pat analītiķi un sasniedza 7,1%, kas ir vien par 0,4% mazāk par augusta rādītājiem.
 • 14. septembris
  ASV patēriņa cenu līmeņa publikācija. Inflācijas līmenis (gada rādītājs) nedaudz samazinājās no 5.4% līdz 5.3%.
 • 16. septembris
  Dārgmetālu cena koriģējās, ko veicināja ASV dolāra nostiprināšanās, balstoties uz pozitīviem mazumtirdzniecības datiem, kas, liek domāt, ka FRS spēs paātrināt monetārās politikas stingrības palielināšanas procesu.
 • 17. septembris
  Dārgmetālu cena piedzīvoja vēl vienu korekciju, kuras iemesls bija ASV dolāra nostiprināšanās, gaidot FRS monetārās politikas lēmumu, kā arī preses konference, kurā tirgus dalībnieki vēroja komitejas locekļu noskaņojumu attiecībā uz ekonomiku atbalsta pasākumu samazināšanu.
 • 20. septembris
  Dārgmetāli nostiprinājās, ņemot vērā tirgus bažas par Ķīnas lielākās nekustamo īpašumu attīstīšanas kompānijas China Evergrande Group maksātspēju. Investori ir noraizējušies par paaugstinātu risku, kas saistīts ar tik liela un sistēmiski nozīmīga uzņēmuma iespējamo bankrotu. Uz šo ziņu fona akciju tirgus samazinājās, jo riska pieauguma gadījumā investori meklē drošākus aktīvus.
 • 22. septembris
  FRS lēmums par monetāro politiku tika publicēts un, kā gaidīts, izmaiņas netika veiktas. Nākamajā preses konferencē FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels norādīja uz gaidām par stabilu inflācijas rādītāju un gatavību nepieciešamības gadījumā rīkoties, lai ierobežotu patēriņa cenu pieaugumu. Ir vērts atzīmēt, ka priekšsēdētājs nosauca aktīvu iegādi no FRS puses par vienu no galvenajiem stimuliem ekonomikas atveseļošanai, un stimulēšanas programmas samazināšanu vai pat noslēgšanu nākamā gada vidū par potenciāli prātīgu lēmumu.
 • 30. septembris
  Mēneša beigās cenas dārgmetāliem ir palielinājušās, ko veicināja nenoteiktība tirgū, kā arī risku, tai skaitā inflācijas risku, pieaugums.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-3,14% septembrī)

Zelta cena dolāros ir samazinājusies par vairāk nekā 3%, bet perspektīva joprojām ir pozitīva, ņemot vērā esošo nenoteiktību un pieaugošos riskus.

 • No atbalsta līmeņiem ir vērts atzīmēt vērtību 1680 USD/oz, zem kuras pāris nebija koriģējies pusotru gadu.
 • Pretestības līmeņi atrodas pie vērtībām 1907, 1960, 2030 USD/oz un augstāk.
 • Ir vērts pievērst uzmanību arī nenozīmīgajam īstermiņa, trenda pretestības līmenim 1840 USD/oz.

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021-xau-usd

XAU/EUR (-1,19% septembrī)

Zelta cena eiro samazinājās mazāk, jo pirmo pāri vairāk ietekmēja dolāra nostiprināšanās.

 • Pāris cenšas pārvarēt pretestības zonu, kas atrodas 1540-1560 €/oz robežās, un tikai pārliecinoša stiprināšanās augstākajās vērtībās pavērs ceļu turpmākai izaugsmei.
 • Pretestības līmeņi izvietojušies 1595 un 1647 €/oz robežās.
 • No atbalsta līmeņiem vērts pievērst uzmanību 1417 un 1380 €/oz robežām.

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021-xau-eur

Sudrabs

XAG/USD (-7,21% septembrī)

Sudrabs ASV dolāros uzrādīja vislielāko kritumu un sasniedza svarīgu atbalsta līmeni 22,50 USD/oz robežā. Pārim neizdevās nostiprināties zemāk un līmenis joprojām saglabā savu aktualitāti.

 • Turpmākie atbalsta līmeņi ir 20.20 USD/oz un 18.50 USD/oz.
 • Pretestības līmeņi: 23.50, 24.77 un vissvarīgākā robeža atrodas 28.2-29.00 USD/oz līmenī.

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021-xag-usd

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021-xag-usd

XAG/EUR (-5,34% septembrī)

Arī šis pāris ir sasniedzis būtisku atbalsta līmeni, šajā gadījumā tā ir robeža 18.30-18.90 €/oz.

 • Sudrabs eiro izteiksmē parāda pieaugumu no atbalsta līmeņa un turpmākai izaugsmei, līdz pat pretestības līmenim, kas atrodams 20,8 €/oz zonā, ir nepieciešams nostiprināties virs 19.65-19.85 €/oz.
 • Ievērojama pretestības zona ir 23.00-24.00 €/oz zona.

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021-xag-eur

Dargmetalu-tirgus-parskats-septembris-2021-xag-eur

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2021. gada augustu.

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 18,68 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,46 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī