fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – augusts 2021

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,37 EUR/oz
  
+ 4,92 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,46 EUR/oz
  
+ 0,50 EUR
Dargmetalu-tirgus-parskats-augusts-2021

Zelts augustā pēc krasām svārstībām saglabāja savus cenu līmeņus, savukārt sudraba vērtība samazinājusies par vairāk nekā 5%.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

 • Mēneša sākumā, līdz ASV darba tirgus datu paziņošanas, dārgmetāli tirgojās mēreni.
 • 4. augustā tika publicēti ADP (Automated Data Processing Company) dati par nodarbinātības izmaiņām. Saskaņā ar aprēķinu, nodarbinātība jūlijā pieauga tikai par 330 tūkstošiem, kas ir ievērojami zemāks rādītājs par 692 tūkstošiem mēnesi iepriekš. Tirgus dalībnieki rūpīgi uzrauga ASV darba tirgus datus, jo tas ir viens no galvenajiem rādītājiem, kas ietekmē monetāro politiku un Federālo rezervju komitejas lēmumus. Dārgmetāli ir nostiprinājušies, bet pēc tam atgriezušies sākotnējā cenu līmenī, ko veicināja Federālo rezervju viceprezidenta Ričarda Klarida izteikumi par iespējamu agrāku stingrās monetārās politikas ieviešanu.

+ Rādīt vairāk

 • 5. augustā tika publicēti ASV un Kanādas oficiālie bezdarba līmeņa un nodarbinātības dati. Amerikas Savienotajās Valstīs bezdarba līmenis samazinājās no 5,9% līdz 5,4% (prognozēti 5,7%), un nodarbinātība ar lauksaimniecību nesaistītās tautsaimniecības nozarēs palielinājās par 943 tūkstošiem plānoto 870 tūkstošu vietā. Pārskatīta arīdzan iepriekšējā vērtība no 850 līdz 938 tūkstošiem. Bezdarba līmenis Kanādā arī samazinājās – no 7,8% līdz 7,5% (eksperti gaidīja samazinājumu līdz 7,4%). Nodarbināto skaita izmaiņas uzrādīja pieaugumu par 94 tūkstošiem, kas ir ievērojami vājāks rādītājs, salīdzinot ar 230 tūkstošiem jūnijā.
 • Spēcīgu nodarbinātības datu iespaidā samazinājās ieguldītāju riska apetīte, veicinot dārgmetāla vērtības strauju kritumu. Pirmdien, 9. augustā, kritums turpinājās, taču, sasniedzot svarīgus atbalsta līmeņus, straujā tempā sākās arī zaudēto pozīciju atgūšana.
 • 11. augustā tika publicēts ASV patērētāju cenu indekss. Inflācija sasniedza jaunus pīka rādītājus – 5,4%. Ārkārtīgi augstie inflācijas rādītāji liecina arī par stingrākas monetārās politikas agrāku ieviešanas iespēju.
 • 18. augustā publicēti dati par inflāciju eirozonā. Patērētāju cenu indekss (gada vērtība) pieauga, kā to analītiķi bija gaidījuši, no 1,9% līdz 2,2%. Vērtība jau ir pārsniegusi Eiropas Centrālās bankas noteikto 2% līmeni, taču, ņemot vērā nepieciešamību vēl vairāk stimulēt ES ekonomiku un apņemšanos īstenot īpaši mīkstinošo politiku, šiem rādītājiem netiks vērsta liela uzmanība.
 • 23. augustā dārgmetāli nostiprinājās, ko veicināja koronavīrusa delta varianta inficēto skaita pieaugums. Tirgus dalībnieki saskata riskus, kas saistīti ar jauna vīrusa celma izplatīšanos, kur imunitātes nodrošināšanai būtu nepieciešams daudz vairāk antivielu. Kārtējā saslimstības līmeņa pieauguma gadījumā varētu sagaidīt, ka centrālās bankas turpinās īstenot īpaši mīkstinošās monetārās politikas pasākumus.
 • Dārgmetāli tika tirgoti līdz 27. augustam, gaidot Džeroma Pauela (Federālo rezervju valdes priekšsēdētāja) uzstāšanos simpozijā. Pēc iepriekš FRS komitejas locekļa Bullarda izteikumiem, kurš bija ārkārtīgi pozitīvi noskaņots pret politikas stingrināšanu, tirgus dalībnieki gaidīja FRS vadošā tēla uzstāšanos. Simpozijā priekšsēdētājs sacīja, ka FRS saglabās pacietību, taču tas neatceļ stingrāku plānu izskatīšanu. Neskatoties uz pozitīvu darba tirgus novērtējumu, joprojām ir vairāki faktori, kas ietekmēs lēmumu pieņemšanu.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-0,01% augustā)

Zeltu augustā skārusi ievērojama korekcija. Tas sasniedza atbalsta līmeni 1680 $/oz robežā, pēc kura atguva zaudētās pozīcijas. Dārgmetālus joprojām spēcīgi ietekmē ASV dolārs, kā arī galvenie notikumi, kas saistīti ar monetāro politiku.

 • 1680 $/oz joprojām kalpo par svarīgu atbalsta līmeni. Tirgus dalībnieki jau ir izrādījuši gatavību pirkt cenu korekcijas laikā, kas norāda, ka bažas par pasaules ekonomiku saglabājas.
 • No pretestības līmeņiem ir vērts atzīmēt 1831 $/oz un vēl nozīmīgākas ir apgabala 1907, 1960 un 2065 $/oz robežas.

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

XAU/EUR (+0,53% augustā)

 • Koriģējies arī zelts attiecībā pret eiro, šajā gadījumā, sasniedzot 1417 €/oz līmeni.
 • No atbalsta līmeņiem atkal vērts pievērst uzmanību 1417 €/oz, kā arī 1380 €/oz robežai.
 • Pretestības līmeņi izvietojušies 1595 un 1647 €/oz robežās.

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

Sudrabs

XAG/USD (-6,28% augustā)

Sudrabs ASV dolāros ir sasniedzis tirdzniecības diapazona apakšējo robežu, kas saglabājas jau vairāk nekā gadu.

 • Diapazona atbalsts atrodas uz apgabala 22,50 $/oz robežas,
 • bet pretestības līmenis atrodas 28,20 $/oz robežā. Eksperti uzrauga šos līmeņus un, ja kāds no tiem tiks pārvarēts un apstiprināts no pasaules ekonomikas viedokļa, tad tiks izvēlēts turpmākais tirdzniecības trends.

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

XAG/EUR (-5,73% augustā)

Sasniedzot atbalsta līmeni 18,90 €/oz robežā, pāris nostiprinājies, tomēr mēnesis noslēdzas ar vairāk nekā 5% kritumu. Situācija grafikā ir analoģiska iepriekšminētajam sudraba – dolāru pārim. Lai noteiktu turpmākās tendences, būtu jāpievērš uzmanība turpmākajām svārstībām.

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021-ru

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2021. gada jūliju.

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,37 EUR/oz
  
+ 4,92 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,46 EUR/oz
  
+ 0,50 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī