fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – jūlijs 2021

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,17 EUR/oz
  
+ 15,63 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,08 EUR
Dargmetalu-tirgus-parskats-junijs-2021

Dārgmetāli jūlijā tika tirgoti šauros diapazonos. Zelts nostiprinājās vidēji par 2,5%, bet sudrabs samazinājās par tiem pašiem vidēji 2,5% (atkarībā no valūtas).

Mēnesis sākās ar nelielu cenas nostiprināšanos dārgmetāliem, ko veicināja informācija par Covid-19 “Delta” paveida izplatību, kas, savukārt, var motivēt centrālās bankas saglabāt ārkārtīgi mīkstinošo monetāro politiku.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

 • 1. jūlijs – ar runu uzstājās Kristīne Lagarda, Eiropas Centrālās bankas priekšsēdētāja, kura paziņoja, ka ES ekonomikas atjaunošana joprojām ir apdraudēta jaunā Covid-19 paveida izplatības dēļ. Tāpat šajā dienā tika publicēti ES darba tirgus dati. Bezdarba līmenis pēc šiem datiem ir samazinājies no 8,1% līdz 7,9%, kas ir pat nedaudz labāk par ekspertu prognozēm.

+ Rādīt vairāk

 • 2. jūlijs – publicēti ASV un Kanādas nodarbinātības dati. ASV bezdarba līmenis bija 5,9%, kas ir sliktāks par iepriekšējo vērtību 5,8% apmērā, kā arī ekspertu domām, kuri prognozēja bezdarba samazināšanos līdz 5,7%. Tomēr ir jāatzīmē, ka dati par nodarbināto skaita izmaiņām ar lauksaimniecību nesaistītās ekonomikas nozarēs ir uzrādījuši pieaugumu un sastādījuši 850 tūkstošus, salīdzinot ar 586 tūkstošiem mēnesi iepriekš.
 • Tirgus dalībnieku uzmanība tika pievērsta Federālās rezervju sistēmas komitejas sēdes protokola publicēšanai 7. jūlijā. Pirms mēneša publikācija izraisīja lielu rezonansi, ņemot vērā FRS noskaņojumu uz likmju paaugstināšanu. Fokusā paliek cīņas tempi ar vīrusu un tā izplatīšanu, kā arī bezdarbs un inflācija. Protokolā norādīts, ka vairums komitejas dalībnieku uzskata, ka inflācija ir īslaicīga, un pēc strauja kāpuma tā tiks apturēta. Tāpat daži pārstāvji izteicās, ka sagaida ātrāku nosacījumu sasniegšanu, kas ļautu samazināt stimulēšanas apjomus, nekā tika prognozēts līdz šim.
 • Eiropas Centrālā banka ir publicējusi atjaunoto informāciju par inflācijas mērķa vērtībām. Iepriekš tika apgalvots, ka mērķis ir līdz 2%, analītiķi to uztvēra kā aicinājumu rīkoties, tiklīdz šis līmenis būs sasniegts. Pašreizējā informācijā jau pārliecinoši tiek runāts par 2%. Analītiķi sekos turpmākajām prognozēm un, iespējams, mērķa vērtības var mainīties uz vidējo ilgtermiņa rādītāju, lai kompensētu pieauguma trūkumu pandēmijas periodā.
 • 13. jūlijs – ASV patēriņa cenu līmeņa dati. Īpaši mīkstinošās monetārās politikas dēļ, pastāv ievērojami straujas inflācijas izaugsmes riski. Tieši dēļ tā šim rādītājam īpaši rūpīgi jāseko. ASV gada vērtība sasniedza 5,4%, kas ir ievērojami augstāka par 5% iepriekšējā mēnesī. Neskatoties uz šīs vērtības kāpumu, eksperti uzskata, ka tomēr FRS tas nebūs izšķirošais faktors likmju palielināšanai.
 • 22. jūlijā – tika publicēts ECB lēmums par monetāro politiku. Kā jau bija gaidāms – pārsteigumu nebija, procentu likmes, kā vērtspapīru pirkšanas apjomi, palika uz tiem pašiem līmeņiem. Preses konferencē pēc publikācijas Kristīne Lagarda paziņoja, ka ES ekonomika piedzīvo atjaunošanas procesu, taču tā veiksmīgu norisi var ietekmēt pandēmijas attīstība, kur nozīmīgu lomu spēlēs vakcinēšanas tempi. Pēc priekšsēdētāja teiktā, pašreizējais inflācijas līmenis 1,9% vēl prognozēti pieaugs šogad, bet jau nākamgad ir gaidāms samazinājums. Ekonomiskās aktivitātes atgūšanu līdz pirmskrīzes līmenim var sagaidīt 2022. gada pirmajā ceturksnī, bet kopumā pandēmijas nodarītos zaudējumus ES ekonomikai nāksies atjaunot vēl ilgāku laiku.
 • 28. jūlijs – FRS lēmums par monetāro politiku. Pēc lēmuma paziņošanas par pašreizējo līmeņu saglabāšanu notika preses konference, kurā FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels paziņoja, ka likmes jāsaglabā pašreizējā līmenī, neraugoties uz inflācijas rādītājiem, līdz brīdim, kamēr ekonomikas atjaunošanas process nav pabeigts.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+2,53% jūlijā)

Zelts jūlijā tika tirgots ar nelielām izmaiņām, nozīmīgs līmenis paliek 1680 $/oz, tā pārvarēšanas gadījumā iespējama turpmāka dārgmetāla korekcija.

 • No lokāliem atbalsta līmeņiem ir jāatzīmē līmenis ap 1755 $/oz.
 • Pretestības līmeņi izvietojušies 1793 un 1831 $/oz,
 • bet nozīmīgāki līmeņi atrodas ievērojami augstāk – 1907, 1960 un 2065 $/oz.

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

XAU/EUR (+2,42% jūlijā)

Zelts eiro demonstrē līdzīgu situācija kā redzam grafikā ar ASV dolāriem. Pēc ilgstošas cenas izaugsmes uz pandēmijas un pasaules ekonomikas lejupslīdes fona, dārgmetālu cenas tiek koriģētas pie vismazākiem mājieniem uz ekonomikas ātro atjaunošanos.

 • No atbalsta līmeņiem ir vērts pievērst uzmanību 1487 un 1417 €/oz.
 • Pie dziļākās korekcijas – 1380 €/oz.
 • Pretestības līmeņi atrodas 1595 un 1647 €/oz zonā.

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

Sudrabs

XAG/USD (-2,41% jūlijā)

Sudrabs saglabā diapazonus un pakāpeniski tuvojas apakšējai robežai. Galvenie tehniskie līmeņi paliek identiski kā tika minēti iepriekšējos pārskatos.

 • Pretestības līmeņi atrodas 28.20 – 29.00 $/oz zonā,
 • bet atbalsta līmeņi 22.50, 20.20 un 18.50 $/oz zonās.

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

XAG/EUR (-2,54% jūlijā)

Sudrabs eiro valūtā pēc tirdzniecības diapazonu sašaurināšanas ir nokāpis lejā, bet tomēr riski, kas saistīti ar jaunajiem Covid-19 vīrusa paveidiem, sniedz atbalstu mazriska aktīviem.

 • Atbalsta līmeņi – 18.90, 18.30 un 17.50 €/oz.
 • Pretestības līmenis 24.00 – 24.75 €/oz.

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

Dargmetalu-tirgus-parskats-julijs-2021

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2021. gada jūniju.

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,17 EUR/oz
  
+ 15,63 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,08 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī