fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats - oktobris 2020

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 6,74 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,03 EUR
Dārgmetāli oktobrī tirgojās diapazonos. Mēneša beigās zelta cenas gandrīz nemainījās, bet sudraba cena nostiprinājās.
  • 1. oktobrī tika publiskoti dati par bezdarba līmeni Eiropas Savienībā. Iepriekšējā vērtība tika pārskatīta no 7,9% līdz 8,0%, savukārt jaunākie publicētie dati parādīja pieaugumu līdz 8,1%.
  • 2. oktobrī ASV darba tirgus dati uzrādīja atšķirīgas vērtības. Bezdarba līmenis samazinājās no 8,4% līdz 7,9% (prognozētā vērtība bija 8,2%), taču nodarbināto skaita izmaiņas ASV ekonomikas nelauksaimniecības nozarēs uzrādīja mazāku izaugsmi nekā tika gaidīts un sasniedza 661 tūkstoti, cerēto 850 tūkst. vietā.
  • Taja pašā dienā kļuva zināms, ka ASV prezidents Donalds Tramps un viņa sieva Melānija Trampa saslimuši ar koronavīrusu. Ņemot vērā strauji tuvojošās prezidenta vēlēšanas, daudzi pievērsās ASV galvenās personas veselības stāvoklim. Jau pirmdien prezidents atgriezās Baltajā namā no slimnīcas. Ir vērts atzīmēt, ka jau agrāk jau bija viegli saslimuši ar vīrusu Lielbritānijas premjerministrs un Brazīlijas prezidents.
  • 6. oktobrī dārgmetālu cena korigējās, gaidot FRS stimulējošos pasākumus, lai atbalstītu ekonomiku notiekošās pandēmijas laikā. Čikāgas Federālo rezervju bankas prezidents Čārlzs Evanss pauda viedokli, ka inflācijas līmenis ASV sasniegs vēlamos 2% tikai tuvāk 2023. gadam, taču ir jābūt mērķim paaugstināt to virs šī līmeņa, lai kompensētu vājāku izaugsmi, kas tika vērota iepriekš.
  • 9. oktobrī tika publicēti Kanādas darba tirgus dati. Bezdarba līmenis ievērojami samazinājās no 10,2% līdz 9% (prognozēts 9,7%). Arī nodarbināto skaita izmaiņas izrādījās pozitīvākas, nekā bija gaidīts, un sastādīja 378,2 tūkst. pret paredzamo vērtību 156,6 tūkst.
  • 13. oktobrī samazinājās dārgmetālu cenas, iemesls bija ASV dolāra kursa nostiprināšanās.
    Nākamajā nedēļā dārgmetāli pakāpeniski atguva savas pozīcijas, taču, pēc sānu kanāla augšējā diapazona sasniegšanas 22. oktobrī, atkal sākās lejupslīde, kas saistīta ar dolāra nostiprināšanos, neskatoties uz gaidāmajām vēlēšanām, kā arī ASV valdības nespēju vienoties par turpmāko rīcību un stimuliem, lai atjaunotu Amerikas ekonomiku un tās līmeņa saglabāšanu notiekošās pandēmijas realitātē.
  • 28. oktobrī ASV dolāra kursa kāpuma dēļ dārgmetālu vērtība ievērojami samazinājās.

Galvenā uzmanība joprojām tiek pievērsta vīrusa izplatībai un koronavīrusa gadījumu skaita pieaugumam. Centrālās bankas ir spiestas nākt klajā ar jauniem stimulējošiem pasākumiem ekonomikas glābšanai. Jauni stimuli palielinās pieprasījumu pēc mazāk riskantiem aktīviem, tostarp dārgmetāliem.

Zelts

XAU/USD (-0.36% oktobrī)

Zelta cena ASV dolāros oktobrī gandrīz nemainījās. Turpmākas korekcijas gadījumā vajadzētu pievērst uzmanību līmenim 1765-1770 $/oz, kā arī 1689 $/oz. Zelts korekciju laikā joprojām ir ļoti pievilcīgs pirkumiem, vispārējais fons norāda uz turpmāku nostiprināšanos, taču galvenie spēlētāji ir gatavi ienākt tirgū par pievilcīgākām cenām.

XAUUSDWeekly

XAUUSDMonthly

 XAU/EUR (+0.28% oktobrī)

Zelts eiro tiek tirgots robežās no 1590-1630 €/oz. Pieauguma gadījumā virs 1630 €/oz var rēķināties ar augšupejošās tendences turpināšanos. Svarīgs atbalsta līmenis atrodas 1467 €/oz apgabalā, un psiholoģiskais līmenis 1500 €/oz var sniegt atbalstu korekcijas gadījumā.

XAUEURWeekly

Sudrabs

XAG/USD (+ 1.72% oktobrī)

Sudrabs dolāros pēc uzlabotas korekcijas sasniedza atbalsta līmeni, kas spēja noturēt pāri no turpmākas lejupslīdes.

Tagad cenas ir atgriezušās iepriekš minētajā atbalsta līmenī, un viņi to pārbaudīs vēlreiz. Turpmāka izaugsme ir iespējama, ja tā nostiprinās virs 24,80-25,00 $/oz līmeņa. Turklāt pretestību nodrošinās vietējais maksimums 27,50-29,00 $/oz apgabalā. Līmenis, kas var sniegt atbalstu korekcijas laikā, atrodas 20 $/oz un tālāk 18,50 $/oz.

XAGUSDMonthly

XAGUSDWeekly

XAG/EUR (+ 2.42% oktobrī)

Tehniski situācija identiska zelta/dolāra pārī. Pāris arī pārliecinoši nokoriģējās, taču atbalsta līmeņi ir spēcīgi un ar potenciālu apjomu turpmākajiem pirkumiem. Starp atbalsta līmeņiem ir jāpievērš uzmanība 17,50 €/oz. Lai panāktu vienmērīgu izaugsmi, pārim jākonsolidējas virs pēdējo gadu augstākajiem rādītājiem 23–24 €/oz robežās.

XAGEURWeekly

 

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par septembri.
___________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 6,74 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,03 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī