fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats - novembris 2020

Zelta cena (XAU-EUR)
2175,02 EUR/oz
  
+ 8,58 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,57 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR
Veicinoties koronavīrusa vakcīnas izstrādes attīstībai, notiek zelta un sudraba cenu korekcija.

Mēnesis sācies ar dārgmetālu nostiprināšanos, ko veicināja ASV dolāra novājināšanās pirms vēlēšanu rezultātiem. Analītiķi lika likmes par demokrātiskās partijas pārstāvja Džo Baidena uzvaru. Tirgus dalībnieki cer, ka, uzvaras gadījumā, Džo Baidens palīdzēs īstenot jaunus stimulēšanas pasākumus pandēmijas seku apkarošanā.

  • 5. novembrī tika paziņots ASV Federālo rezervju sistēmas lēmums par monetāro politiku – likmes un nosacījumi saglabājušies līdzšinējā līmenī, taču pārstāvji atkal lika noprast, ka ekonomikas atveseļošanās norit gausākos tempos un daudz kas būs atkarīgs no pandēmijas turpmākās attīstības.
  • 9. novembrī zelta un sudraba cenas ievērojami samazinājās. Vērtību kritumu izraisīja ziņas par koronavīrusa vakcīnas (COVID-19) veiksmīgiem izmēģinājumu rezultātiem vēlīnā stadijā. Paziņotais augstais efektivitātes līmenis pārsniedza visas cerības un tas veicināja pieprasījuma pieaugumu pēc riskantākiem aktīviem. Neskatoties uz ārkārtīgi straujo cenu kritumu, analītiķi saglabā pārliecību par dārgmetālu cenu pieaugumu nākotnē, pamatojoties uz pasaules ekonomisko stāvokli, turklāt būs nepieciešams laiks un pasākumi, lai atkoptos no pandēmijas sekām.
  • Novembra vidū visi sekoja koronavīrusa vakcīnas izstrādei un testēšanai. Pozitīvos laboratoriju datus saasinājis saslimstības pieaugums gan Amerikas Savienotajās Valstīs, gan Eiropā.
  • Novembra pēdējā nedēļā dārgmetālu cenas bija pakļautas spiedienam paaugstinātas riska apetītes dēļ. Pieauga akciju tirgus, un, neskatoties uz ASV dolāra vērtību kritumu, zelts un sudrabs zaudēja aptuveni 3%.

Vairums valstu monetārā politika jau ir maksimāli mīkstināta un ir uzsāktas visu veidu programmas ekonomikas stimulēšanai. Daudzi eksperti uzskata, ka ar to vien nepietiek, un, ņemot vērā pandēmijas progresēšanas pieauguma tempu, būs nepieciešami papildu pasākumi. Bezdarbs lielākajā daļā valstu joprojām ir ārkārtīgi augsts, un prognozes neliecina par iespējamu strauju situācijas uzlabošanos. Vēsturiski zelts kalpojis par aizsargaktīvu pret krīzes situācijām – tagad var skaidri novērot, kā pandēmijas apstākļos zelta un sudraba cenas ir ļoti strauji pieaugušas. Noslēdzoties pandēmijai dārgmetālu cenas, visticamāk, tiks koriģētas, aizplūstot kapitālam prom no zema riska aktīviem, taču jebkurā pasaules krīzē dārgmetāli paliek par vienu no uzticamākajiem instrumentiem.

Zelts

XAU/USD (-5,37% novembrī)

Novembrī zelta vērtība ASV dolāros nokritās par vairāk nekā 5%, mēneša beigās, sasniedzot vēl vienu atbalsta līmeni 1765–1770 $/oz apgabalā. Dotais līmenis var īslaicīgi apturēt cenu lejupslīdi, taču jebkurā gadījumā galvenais stimuls kustībām būs situācija, kas saistīta ar pandēmiju. Saslimstības pieaugums, mirstības līmeņa izmaiņas, vakcīnas izstrāde un tās veiksmīga testēšana – šīm ziņām seko visa pasaule.
No tehniskajiem līmeņiem papildus iepriekš minētajam 1765-1770 $/oz apgabalam, uzmanība jāpievērš 1689 $/oz robežai un tad tam sekos 1550 $/oz.
No pretestības līmeņiem ir vērts izcelt šī gada lokālos maksimumus – 1950 un 2050 $/oz. Vērts atzīmēt, ka tehniski pretestība tendences saglabāšanās gadījumā zema riska aktīvu pieprasījuma pieauguma veidā nevar būt par nozīmīgu šķērsli zelta cenu kāpumam.XAUUSDDaily

XAUUSDWeekly

XAUUSDMonthly

XAU/EUR (-7,58% novembrī)

Zelta vērtība eiro valūtā samazinās. Novembrī tika sasniegts atbalsta līmenis 1467-1500 €/oz apgabalā. Dotais diapazons var īslaicīgi noturēt pāri no vērtību krišanas, tomēr par galveniem kustības stimuliem kalpos fundamentāli dati, kā tas tika aprakstīts iepriekš.
Ja vērtība nokritīsies zem 1467-1500 €/oz, par nākamo atbalsta līmeni kļūs 1380 €/oz apgabals.
No pašreizējiem pretestības līmeņiem ir vērts atzīmēt 1575 un 1720 (vēsturiskais maksimums, kas sasniegts šajā gadā) robežas.XAUEURWeekly

Sudrabs

XAG/USD (-4,19% novembrī)

Sudraba cena ASV dolāros samazinājās ievērojami mazāk nekā zelta-dolāra pāris, taču būtu vērts arī atzīmēt, ka pāris tirgojas diapazonā kopš septembra beigām.
Atbalsta līmeņi izvietojušies 22,50 $/oz, USD 20,26 $/oz un USD 18,50 $/oz robežās.
Pretestības atrodas 25,50 $/oz un USD 28,20 $/oz robežās.XAGUSDWeekly

 

XAG/EUR (-6,46% novembrī)

Pāris arīdzan bija pakļauts korekcijai un sasniedza pretestības līmeni 18,30 €/oz apgabalā.
Turklāt pāri sagaida svarīgs līmenis 17,50-18,00 €/oz apgabalā – 7 gadu maksimums, kas tika pārspēts tikai 2020. gadā.
No pretestības līmeņiem uzmanība jāpievērš 21,66 un 24,00 €/oz robežām.XAGEURWeekly

 

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par oktobri.
___________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2175,02 EUR/oz
  
+ 8,58 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,57 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī