fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – marts 2021

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 20.04.2021
Zelta cena (XAU-EUR)
2182,04 EUR/oz
  
+ 37,55 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,58 EUR/oz
  
+ 0,62 EUR
dargmetalu-parskats-marts2021

Investori redz pasaules ekonomikas atveseļošanās iespējas un seko līdzi vakcīnu ražošanas, izplatīšanas un lietošanas tempam. Dārgmetāli vienmēr kalpojuši par drošu aktīvu patvērumu un, ņemot vērā pašreizējās tendences, neskaidrību apstākļos saglabā savu potenciālu.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu martā:

 • 1. martā dārgmetālu cenas saruka, kas galvenokārt bija skaidrojams ar Amerikas dolāra nostiprināšanos. Optimistiskas vēsmas akciju tirgū, ko rada pozitīvas cerības uz vakcīnām, kā arī ASV pārstāvju palātas apstiprinājums Džo Baidena ierosinātajam likumprojektam – stimulēšanas pasākumiem 1,9 triljonu ASV dolāru apmērā, kas pēc tam tika iesniegts izskatīšanai Senātā, būtiski ietekmē pieprasījumu pēc zema riska aktīviem.
+ Rādīt vairāk

 • 2. martā dārgmetāli nostiprinājās ASV valdības obligāciju ienesīguma samazināšanās dēļ, kas savukārt pazemināja nacionālās valūtas vērtību. ASV dolāra kritums bieži izraisa dārgmetālu cenu pieaugumu. Turpmākajās dienās, nostiprinoties dolāra kursam, dārgmetāli pakļuva zem spiediena. Analītiķi lēš, ka ASV ekonomika var uzrādīt atveseļošanās pazīmes ātrāk, nekā to cerēja iepriekš. Valsts parāda vērtspapīru ienesīguma un inflācijas rādītāju pieaugums norāda uz nepieciešamību steidzami noteikt stingrāku monetāro politiku. Uz to norāda arī situācijas uzlabošanās darba tirgū Amerikas Savienotajās Valstīs un blakus esošajā Kanādā, un jaunu koronavīrusa gadījumu skaita samazināšanās.
 • Eirozonas dati par bezdarba līmeni tika publiskoti 4. martā. Iepriekšējā vērtība tika pārskatīta samazinājuma virzienā no 8,3% līdz 8,1%, un saskaņā ar jaunākajiem datiem šis līmenis ir saglabājies.
 • 5. martā publicēti ASV darba tirgus dati. Bezdarba līmenis samazinājies no 6,3% līdz 6,2%, un ekonomikas nelauksaimnieciskajās nozarēs nodarbināto cilvēku skaita izmaiņas uzrādīja ievērojamu pieaugumu par 379 tūkstošiem.
 • 10. martā tika publiskots ASV patēriņa cenu līmenis. Gada vērtība pieauga no 1,4% līdz 1,7%, kas atbilst speciālistu prognozēm.
 • 11. martā tika paziņots Eiropas Centrālās bankas lēmums par monetāro politiku. Izmaiņas nav sekojušas, taču centrālās bankas priekšsēdētāja Kristīne Lagarde sacīja, ka eirozonas ekonomikas stimulēšanas programma būs vēl aktīvāka.
 • 17. martā tika publicēts Federālo rezervju sistēmas lēmums par monetāro politiku, kam sekoja centrālās bankas pārstāvju preses konference. Saskaņā ar FRS priekšsēdētāja Džeroma Pauella teikto, ekonomikas atveseļošanās process pašlaik ir nestabils un būs ļoti atkarīgs no turpmākās situācijas attīstības saistībā ar vīrusu. Nostādītais inflācijas mērķis 2% apmērā var tikt pārvarēts, taču tas neietekmēs stimulu apjomu un tās metodes.
 • Marta pēdējās dienās dārgmetālu cenas samazinājās. Tā iemesls bija ASV dolāra kursa nostiprināšanās, kā arī akciju tirgus pieaugums. Investori redz pasaules ekonomikas atveseļošanās iespējas un seko līdzi vakcīnu ražošanas, izplatīšanas un lietošanas tempam.
  Dārgmetāli vienmēr kalpojuši par drošu aktīvu patvērumu un, ņemot vērā pašreizējās tendences, neskaidrību apstākļos saglabā savu potenciālu.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (martā -1,31%)

 • Martā zelts ASV dolāros sasniedza svarīgu atbalsta līmeni 1689 $/oz apgabalā un uzrāda vērtību pieaugumu.
 • Cenu samazināšanās gadījumā būtu vērts pievērst uzmanību jau pārbaudītajam līmenim 1689 $/oz.
 • Vērtību pieauguma gadījumā būtu jāatzīmē līmeņi 1870., 1960. un 2065 $/oz apgabalā. Dotie līmeņi būs svarīgākie, lai zelts sasniegtu jaunas virsotnes.

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

XAU/EUR (martā +1,58%)

Eiropas valūtas vērtību kritums veicināja zelta nostiprināšanos. Lai noslēgtu koriģējošo kustību, pārim nepieciešams nostiprināties virs 1487 €/oz līmeņa. Nostiprināšanās pavērs ceļu tālākai izaugsmei līdz pat 1595 un 1736 €/oz.

Svarīgs atbalsta līmenis atrodas 1350-1380 €/oz apgabalā. Gadījumā, ja vērtība noslīdēs zem iepriekš minētā atbalsta līmeņa, atbrīvosies ceļš korekcijai līdz 1325 €/oz robežai.

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Sudrabs

XAG/USD (martā -8,21%)

Sudrabs ASV dolāros tiek tirgots plašā diapazonā no 22,50 līdz 29,00 $/oz, un martā ievērojami koriģējies. Dotie līmeņi ir svarīgākie un turpmākās kustības būs atkarīgas no to pārvarēšanas. Visa uzmanība, kas aprakstīta pārskata pirmajā daļā, ir vērsta uz pandēmiju seku apkarošanas tempiem, kā arī uz vakcinācijas norisi un panākumiem.

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

 

XAG/EUR (martā -5,55%)

Sudraba vērtība attiecībā pret eiro, lai arī mazāk, taču martā tāpat samazinājās. Pāris tirgojas diapazonā 18,90 – 24,75 €/oz. Pašlaik šie diapazoni kalpos par svarīgu ierobežojošu faktoru un lokāliem līmeņiem nebūs nozīmīga spēka.

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Dargmetalu-tirgus-parskats-2021-marts

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2021. gada februāri.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2182,04 EUR/oz
  
+ 37,55 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,58 EUR/oz
  
+ 0,62 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī