fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats - augusts 2020

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,66 EUR/oz
  
+ 5,21 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,47 EUR/oz
  
+ 0,50 EUR
Dārgmetāli saglabā savu popularitāti un pieprasījumu. Augusta pirmā nedēļa – dārgmetāli ir ievērojami nostiprinājušies un sasnieguši jaunus vērtību maksimumus. Zelts ir atjaunojis vēsturiskos maksimumus jau 4. augustā, sasniedzot un nostiprinoties virs 2000 $/oz līmeņa, un sudrabs ir atjaunojis vairāk nekā septiņu gadu augstāko līmeni. Pieaugošie satraukumi par pasaules ekonomikas stāvokli un jau esošu negatīvu prognožu iespējamā saasināšanās izraisa pieprasījuma pieaugumu pēc tādiem zema riska aktīviem kā zelts. Centrālās bankas maksimāli mīkstina monetāro politiku, valdības un fondi piešķir liela apjoma naudas summas, lai apkarotu pandēmijas sekas. Taču globālā situācija neuzlabojas, daudzas valstis paliek arvien slēgtas vai pēc īsas robežu atvēršanas atkal uzslej sienas un cīnās ar infekcijas uzliesmojumu.
 • Vadošo valstu darba tirgus dati saglabā savu nozīmi tirgiem. Lielākā daļa valstu saskaras ar ārkārtīgi augstu bezdarba līmeni, un augusta pirmajā nedēļā tika publicēti sekojoši dati:
  – Jaunzēlandes bezdarba līmenis, dati par 2020. gada 2. ceturksni – bezdarba līmeņa samazinājums salīdzinājumā ar 1. ceturksni no 4,2% līdz 4,0%. Analītiķi bija gaidījuši, ka bezdarba līmenis pieaugs līdz 5,8%, taču rezultātā dati izrādījušies pozitīvi. Par svarīgu rādītāju kalpos publicētie dati par 3. ceturksni pandēmijas augstākā attīstības laikā. Datu publicēšana notiks novembrī.
  – Kanāda pēc straujā bezdarba līmeņa pieauguma, kad aprīlī bija publicēti dati, pakāpeniski samazinās un jau ir sasniedzis 10,2% (ņemot vērā, ka pirms pandēmijas tas bija 5,6% un jūnija bezdarbs sasniedza augstāko līmeni – 13,7%).
  – ASV bezdarba līmenis mainās līdzīgi Kanādas rādītājiem.
  Augstākais rādītajs ASV bija 14,7%, bet saskaņā ar jaunākajiem datiem līmenis krities līdz 8,4% atzīmei.
 • Augusta otrajā nedēļā pēc strauja vērtību kāpuma un jaunu virsotņu sasniegšanas notika dārgmetālu cenu korekcija. Korekciju izraisīja dārgmetālu pārpirkšana, un to ietekmēja arī: saspīlējums un cerības par līguma noslēgšanu 15 augustā starp ASV un Ķīnu, ārkārtīgi straujš akciju kāpums un peļņas fiksēšana. Pēc krituma līdz 1 862 $/oz zelta vērtība atkal pieauga, jo pēc ievērojamas korekcijas no vēsturiskiem maksimumiem atkal parādījušies tirgus dalībnieki, kuri vēlējās ieņemt pozīcijas, īpaši ņemot vērā daudzu analītiķu cerības uz 30% lielu vērtības pieaugumu šogad. Ņemot vērā bezprecedenta centrālās bankas stimulēšanas pasākumus, zelts ir svarīgs riska hedžēšanas instruments.
 • Augusta otrā puse dārgmetāla tirgū pagājusi daudz līdzsvarotāk. Zelts un sudrabs tirgojās diapazonos, atrodot īstermiņa iemeslus pirkšanai vai pārdošanai. Daudzi analītiķi un tirgus dalībnieki gaidīja sīkāku informāciju par Federālo rezervju sistēmas monetāro politiku, cerībā noskaidrot detaļas un apjomus par stimulēšanas programmas paplašināšanu, bet, diemžēl, tas nav noticis. Turpinājumā, tirgus dalībnieki gaidīja Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētāja Džeroma Pauela uzstāšanos, kas notika 27. augustā Vaiomingā. Saskaņā ar paziņojumu visi komitejas locekļi ir pieņēmuši jaunu politiku, kas ietver nodarbinātības un inflācijas mērķus pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad refinansēšanas likmes joprojām ir zemas, tāpat kā inflācija un ekonomiskā izaugsme. Likmes vēl ilgu laiku saglabāsies zemas, un pat tad, ja inflācija pieaugs, Federālo rezervju komiteja vērtēs “vidējo” likmi par noteiktu periodu.

Zelts

XAU/USD (-0,36% augustā)

Augustā zelts atkal sasniedza jaunus vērtības maksimumus un pat vairākas dienas spēja nostiprināties virs svarīga psiholoģiskā līmeņa – 2000 $/oz.
Pēc vienmērīga kāpuma sekoja korekcija, bet, cenas lejupslīdes laikā, metāls spēja atrast atbalstu un nostabilizējās 1900-2000 $/oz robežās.
No tehniskajiem līmeņiem jāatzīmē:
– pretestība 2000 $/oz apgabalā un augusta maksimums 2065 $/oz robežā.
– atbalsts 1900 $/oz apgabalā, tam seko 1836 un USD 1770 $/oz.
Zeltam dolāros ir papildu vērtību kāpuma potenciāls, šobrīd korekcijas izsijā mazos tirgus spēlētājus, savukārt lielajiem spēlētājiem tiek dota iespēja ienākt tirgū par izdevīgākām cenām.

 XAU/EUR (-1,74% augustā)

Eiro zelts arī pārspēj visus savus rekordus. Augstākajā līmenī cena gandrīz sasniedza 1750 €/oz.
Pretestības laukums, kas var atturēt pāra augšanu, ir augusta maksimums – 1740 €/oz, kā arī pēdējo nedēļu vietējais maksimums – 1677 €/oz.

Atbalsta līmeņi, kas var atturēt pāri no turpmākas korekcijas, atrodas:
– 1610-1620 €/oz – pāris turas virs šī līmeņa kopš jūlija beigām, un, ja tas nostiprināsies zemāk, pāris pavērs ceļu dziļākai korekcijai.
1575 €/oz ir pirmais globālais atbalsta līmenis, taču ir vērts atzīmēt, ka cenas jau bija tuvu šim līmenim, un tas, iespējams, tika ņemts vērā kā izstrādāts.
1467 €/oz – konservatīvākais līmenis, ņemot vērā noskaņojumu tirgos, tik dziļa korekcija ir maz ticama.

Sudrabs

XAG/USD (+15,44% augustā)

Sudrabs saglabā pārliecinošus vērtības pieauguma tempus. Vislielākais pieaugums bija tieši sudrabam ASV dolāros, tas pārsniedza vairāk nekā 15%.

Tehniski pārim ir potenciāls turpmākam vērtību kāpumam līdz pat 34,55 $/oz, kas atbilst 2011. – 2012. gada grafiku augšējam diapazonam.
Korekcijas gadījumā atbalstu sniegs 23 $/oz un 20 $/oz līmeņi.
Vairāk lokāli atbalsta līmeņi atrodas 26 $/oz apgabalā un 23.25-24.00 $/oz robežā.
Turpmākam kāpumam, pārim jānostiprinās virs 29,00 $/oz līmeņa.

XAG/EUR (+13,93% augustā)

Sudrabs eiro valūta arīdzan konsolidējas līmeņu tuvumā.
Turpmākam kāpumam, pārim janostiprinās virs 25,00 €/oz. Svarīgi atbalsta līmeņi atrodas 20.00-21.00 €/oz apgabalā, kā arī 18.00 €/oz.


Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par jūliju.

___________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,66 EUR/oz
  
+ 5,21 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,47 EUR/oz
  
+ 0,50 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī