fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2020. gada jūlijs

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,06 EUR/oz
  
+ 5,08 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,52 EUR/oz
  
+ 0,49 EUR
Zelta cena dolāros un eiro ir sasniegusi visu laiku augstāko cenas līmeni, savukārt sudraba cena dolāros ir pieaugusi par vairāk nekā 33%, bet eiro – par 27%.
 • Jūlija pirmajā dienā dārgmetālu vērtība ievērojami samazinājās pēc tam, kad tika atjaunināts iepriekšējo dienu augstākais cenu līmenis. Korekcija bija saistīta ar lielo tirgus dalībnieku peļņas fiksēšanu un visnotaļ pozitīvu tendenci akciju tirgū. Ir vērts atzīmēt, ka ASV Federālo rezervju sistēmas pārstāve Marija Dālija izteica viedokli, ka ekonomikas atveseļošanās pēc pandēmijas prasīs vismaz 4-5 gadus.
 • 2. jūlijs, sākumā tika vērots dārgmetālu cenu īstermiņa kritums, kam sekoja izaugsme, neskatoties uz pozitīvajiem ASV darba tirgus datiem. Pašlaik bažas rada centrālo banku pārspīlēti maigā politika. Bezdarba līmenis samazinājās no 13,3% līdz 11,1% (prognoze bija 12,3%), pozitīvas tendences parādījās arī tautsaimniecībā, izņemot lauksaimniecības nozari, vērojamas nodarbināto skaita izmaiņas: 4800 tūkstoši salīdzinājumā ar 2 699 tūkstošiem mēnesi iepriekš (prognoze bija 3 000 tūkst. darba vietu līmenī).
 • Neskatoties uz dolāra nostiprināšanos, 7. jūlijā sekoja pieprasījums pēc dārgmetāliem. Pieaugums ir saistīts ar bailēm no otrā pandēmijas viļņa, kura pazīmes jau parādās vairākās valstīs. Šajā dienā uzstājās arī Eiropas Centrālās bankas pārstāve – Izabella Šnābela. Pēc ECB valdes locekļa teiktā, lejupslīde eiro zonā var būt maigāka, nekā iepriekš tika gaidīts, jo vairāki konfidences rādītāji izrādījās augstāki nekā prognozēts.
 • 8. jūlijā zelta cena ASV dolāros sasniedza 1800 USD/oz un tai izdevās nostiprināties šajos cenu diapazonos. Dārgmetāli ir ievērojami nostiprinājušies, pieaugot bažām par turpmāku strauju COVID-19 pandēmijas izplatību. Analītiķi atzīmē, ka, visticamāk, pat tad, kad sāksies atveseļošanās, tā nebūs gluda un nākamie saslimšanas uzliesmojuma gadījumi to apstiprina.
 • Dārgmetālu cenas 9. jūlijā mēreni koriģējās, ņemot vērā vērtības daudzgadu augstāko līmeni un investoru vēlmi fiksēt peļņu.
 • 10. jūlijā tika publicēti ASV darba tirgus dati – bezdarba līmenis samazinājās no 13,7% līdz 12,3%, un nodarbināto skaits pieauga par 952,9 tūkstošiem, kas ir ievērojami vairāk nekā mēnesi iepriekš – 286,9 tūkstoši – un pat labāks, nekā tika prognozēts (700 tūkstoši).
 • Dārgmetāli tirgojās diapazonos no 13. līdz 20. jūlijam. Zelta un sudraba cena bija tuvu galvenajam pretestības līmenim. Pēc tehniskā līmeņa cenas sasnieguma 20. jūlijā, dārgmetālu cenas sāka ievērojami nostiprināt savu pozīciju.
  Notiprināšanās ir saistīta ar vairākiem faktoriem:
  – ir vērojama acīmredzama recesija;
  – koronavīrusa izplatības palielināšanās un otrā saslimšanas viļņa sagaidīšana 2020. gada rudens-ziemas periodā;
  – vāja ASV dolāra pozīcija;
  – vēl viens saasinājums tirdzniecības attiecībās starp Pekinu un Vašingtonu;
  – no centrālajām bankām sagaida papildu pasākumus pasaules ekonomikas stimulēšanai.
 • 27. jūlijā zelta cena pieauga līdz visu laiku augstākajam cenu līmenim un mēneša beigās tā sasniedza maksimālo vērtību – 1982,90 USD/oz.

Zelts

XAU/USD (+ 10,91% jūlijā)

Zelta cena dolāros ir sasniegusi visu laiku augstāko līmeni, iezīmējot ārkārtīgi strauju pieaugumu. Ir vērts atzīmēt, ka ievērojama cenu korekcija bija vērojama tikai martā, un tas norāda, ka pirmās pasaules situācijas uzlabošanās indikācijas novedīs pie peļņas fiksēšanas un cenas korekcijas.

Šobrīd zelta cena ir tuvu psiholoģiskajam līmenim 2000 USD/oz, šī līmeņa pārkāpšana var kļūt par noteiktu signālu turpmākiem darījumiem.

No atbalsta līmeņiem ir vērts pievērst uzmanību zonām 1830-1830 $/oz, kā arī 1780 $/oz.

 XAU/EUR ((+ 5,86% jūlijā)

Pāris atkal ir atjaunojis savus rekordus. Zelta cena attiecībā pret eiro jūlijā pieauga mazāk nekā attiecībā pret ASV valūtu, kas pagājušajā mēnesī neizrādījās stabila.

Pāris ir sasniedzis pretestības līmeni, taču, neskatoties uz to, pamata faktori var veicināt turpmāku cenas pozitīvo dinamiku.

Atbalsta zonas atrodas 1610 €/oz, 1525 €/oz un 1427 €/oz.

Sudrabs

XAG/USD (+ 33,99% jūlijā)

Lielākais sudraba cenas pieaugums tika novērots jūlijā dolāros. Pieaugums sasniedza rekordlielus 34% – šādas pāra XAG/USD svārstības tika novērotas tikai 2011. gadā pasaules finanšu krīzes laikā.

Svarīgi atbalsta līmeņi atrodas zonās – 22,70 USD /oz, 20,60 USD /oz un 18,50 USD /oz, ja šie līmeņi tiek sasniegti, var sagaidīt turpmāku cenas pieaugumu.

 

XAG/EUR (+ 27,73% jūlijā)

Eiro sudrabs arī uzrādīja ļoti spēcīgus kāpumu. Tagad atzīme 21,50 €/oz ir uzskatāma par cenas pretestības zonu, kas nepieļauj turpmāku kāpumu. Ja šis līmenis tiks pārsniegts, kāpuma ceļš tiks atvērts līdz 26.00–28.00 €/oz.

Korekcijas gadījumā jāpievērš uzmanība līmenim 19,00 €/oz un zonai 17,75-18,30 €/oz.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,06 EUR/oz
  
+ 5,08 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,52 EUR/oz
  
+ 0,49 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī