fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – aprīlis 2021

Zelta cena (XAU-EUR)
2175,06 EUR/oz
  
+ 8,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,57 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR

Dārgmetāli aprīlī nostiprinājās.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

 • Mēneša sākumā dārgmetālu nostiprināšanos ietekmēja ASV prezidenta Džo Baidena ilgi gaidītā plāna publicēšana par ekonomikas atjaunošanu pandēmijas laikā. Daudzi tirgus dalībnieki redz inflācijas pieauguma riskus, jo jaunās programmas kopējais budžets pārsniedz 2 triljonus ASV dolāru. Dārgmetāli vēsturiski vienmēr ir bijuši droša patvēruma vieta pret inflācijas riskiem. Būtībā šis ir viens no lielākajiem cenas dzinējiem.
+ Rādīt vairāk

 • 2. aprīlī tika publicēti ASV darba tirgus dati. Kā prognozēts, bezdarba līmenis samazinājās no 6,2% līdz 6,0%. Dati par nodarbināto skaita izmaiņām tautsaimniecības nozarēs, kas nav saistītas ar lauksaimniecību, uzrādīja labāku izaugsmi, nekā tika gaidīts. Paredzētā 647 tūkstošu pieauguma vietā pieaugums ir sasniedzis 916 tūkstošus (martā – 468 tūkstoši).
 • 6. aprīlī tika publicēti dati par bezdarba līmeni Eirozonā. Iepriekšējā vērtība tika paaugstināta no 8,1% līdz 8,3%. Analītiķi bija gaidījuši, ka līmenis saglabāsies 8,1% līmenī.
 • 7. aprīlī tika publicēts FRS monetārās politikas sanāksmes protokols. Uzmanība tika vērsta uz iespējamo mīkstinošās monetārās politikas termiņa samazināšanu, taču tā rezultātā, neskatoties uz vairāku rādītāju uzlabošanos, paliek spēkā viedoklis par nepieciešamību saglabāt likmes zemā līmenī vismaz līdz 2024. gadam, darba tirgus joprojām ir vājš.
 • 13. aprīlī, tiklīdz bija zināmi ASV patēriņa cenu dati, dārgmetāli nostiprinājās. Inflācijas rādītājs pieauga līdz 2,6%, kas ir augstāks nekā prognozētie 2,5% un būtiski pārsniedz iepriekšējo 1,7% lielumu. Mērķa vērtība, kas tiek uzskatīta par veselīgu ekonomiku, ir 2%, taču pašreizējā realitātē, kad ir nepieciešams stimulēt ekonomiku, vērtība ir pārskatīta un par prioritāti tiek uzskatīta ekonomikas atveseļošana, tostarp cīņa ar augstu bezdarba līmeni. FRS pārstāvji ir atkārtoti paziņojuši, ka šobrīd inflācijas kāpums nebūs vissvarīgākais faktors, kas ietekmēs ASV centrālās bankas lēmumus monetārajā politikā.
 • 14. martā dārgmetālu cenas samazinājās, par pamatojumu kļuva akciju tirgus pieaugums, palielinoties riska apetītei. ASV ekonomika uzrāda atveseļošanos, kas, savukārt, dod stimulu meklēt agresīvākus ieguldījumu instrumentus. FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels atzīmēja, ka bezdarba samazināšanās un atveseļošanās izskatās optimistiski, taču joprojām valstī pastāv būtisks risks jaunā koronavīrusa slimības viļņa gadījumā.
 • 15. aprīlī dārgmetālu cenas nostiprinājās, ko veicināja vājāks ASV dolārs un ASV Valsts obligāciju ienesīguma kritums.
 • 22. aprīlī tika publicēts Eiropas Centrālās bankas padomes lēmums par monetāro politiku. Izmaiņas nesekoja, ko arī prognozēja analītiķi. Komiteja atzīmēja, ka mīkstinošā monetārā politika turpināsies, kamēr inflācijas līmenis netuvosies mērķim.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+3,58% aprīlī)

 • Zelts dolāros nostiprinājās un pārspēja pretestības līmeni 1755-1775 USD/oz.
 • Tuvākais svarīgais līmenis atrodas USD 1855/oz apgabalā.
 • Ja zeltam izdosies nostiprināties augstāk, pavērsies izaugsmes potenciāls līdz 1960 USD/oz.

Dārgmetāli ir droša patvēruma vieta un tieši nestabilitātes brīžos pieprasījums pēc tiem pieaug. Pēc ievērojamā pieauguma 2020. gadā pandēmijas ietekmē, dārgmetālu cenas koriģējas, gaidot turpmāku koronavīrusa situācijas attīstību pasaulē.

dargmetalu-tirgus-parskats-aprilis

Dargmetalu-tirgus-parskats-aprilis

XAU/EUR (+1,07% aprīlī)

Zelts eiro pieauga nedaudz virs 1%. Eiro cenas pieaugums ir mazāk pamanāms, atšķirībā no pieauguma ASV dolāros, vājā dolāra dēļ.

 • Tehniski, cenas krituma gadījumā, būtu prātīgi pievērst uzmanību atbalsta līmenim 1350 €/oz.
 • Pāris jau ir nostiprinājies virs svarīgā līmeņa 1487 €/oz, kas paver ceļu izaugsmei līdz līmenim 1545 €/oz un tālāk līdz 1595 €/oz.

Dargmetalu-tirgus-parskats-aprilisXAUEURDDaily

Sudrabs

XAG/USD (+6,15% aprīlī)

Sudrabs dolāros nostiprinājās vairāk nekā par 6%, taču turpina tirgoties 22.50 – 29.00 USD/oz robežās.

 • Nostirpināšanās virs 29.00 USD/oz atvērs labu potenciālu turpmākai izaugsmei, taču, kamēr līmenis nav pārvarēts, tas jāuzskata par tirgojamā diapazona robežu.
 • Atbalsta līmeņi ir USD 22.50, USD 20.20 un 18.50 USD/oz.

Dargmetalu-tirgus-parskats-aprilis-XAGUSDWeekly

Dargmetalu-tirgus-parskats-aprilis-XAGUSDDaily

XAG/EUR (+3,61% aprīlī)

Sudrabs eiro tiek tirgots līdzīgi kā sudrabs, kas tiek kotēts dolāros, taču to mazāk ietekmē ASV valūtas cenas svārstības. Pāris ilgu laiku tirgojās diapazonā, gaidot turpmāko pandēmijas situācijas attīstību un tās sekas.

Dargmetalu-tirgus-parskats-XAGEURWeekly

Dargmetalu-tirgus-parskats-aprilisXAGEURDaily

Lasīt dārgmetālu tirgus pārskatu par 2021. gada martu.

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2175,06 EUR/oz
  
+ 8,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,57 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī