fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2022. gada janvāris

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 17,48 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,45 EUR
Dārgmetālu pārskats janvāris 2022

2022. gada pirmajā mēnesī dārgmetālu cenas samazinājās. Kopumā janvāris bija jaunumiem bagāts un cenas kustējās dažādos virzienos.

Dārgmetālu tirgus svarīgākie momenti janvārī:

 • Jaunā gada pirmajā nedēļā, nostiprinoties ASV dolāram, samazinājās dārgmetālu cenas. Tirgus dalībnieki, ņemot vērā to, ka vairākas centrālās bankas, piemēram, FRS (ASV) un Anglijas Banka, jau ir ķērušies pie stimulēšanas pasākumu samazināšanas, kas savukārt noved pie inflācijas pieauguma un investoru tiekšanās ierobežot savus riskus, izmantojot drošākos aktīvus, kā perspektīvu apsver valsts obligācijas (procenti, kas aug stingrāku monetāro politiku laikā) un riskantākus aktīvus.
 • 5. janvārī publiskotajā FRS sanāksmes protokolā teikts, ka ASV ekonomika atkopjas pārliecinošā tempā, kas apvienojumā ar inflācijas pieaugumu liecina par agrāku procentu likmju celšanas posma sākumu.
 • 7. janvāris, publiskoti ASV un Kanādas darba tirgus dati. ASV bezdarba līmenis stabili samazinās, saskaņā ar pēdējiem datiem –  no 4,2% līdz 3,9%. Dati par nodarbinātību nelauksaimniecības nozarēs, uzrādīja mazāku pieaugumu, nekā gaidīts, un sastādīja 199 tūkst. Kanādas bezdarba līmenis samazinājās no 6,0% līdz 5,9%, un nodarbinātības pieaugums sasniedza 54,7 tūkstošus.
 • 11. janvārī FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels uzstājās ar runu. Viņa izteikumi un attieksme bija mazāk stingra, nekā gaidīts. Priekšsēdētāja galvenais vēstījums bija, ka ASV ekonomika ir gatava paaugstināt likmes, taču pirms galīgā lēmuma pieņemšanas var būt nepieciešamas vēl 3-4 sanāksmes. FRS komitejas locekļu izteikumi atšķiras, daži no tiem ir vērsti uz ātrāku stingrās monetārās politikas pieņemšanu.
 • Zelta un sudraba rallijs no 18. līdz 20. janvārim bija saistīts ar akciju tirgus, bitkoinu sabrukumu, kā arī ģeopolitisko situāciju. Uz iepriekš minēto notikumu fona zelts sasniedza pretestības līmeni 1850 $/oz apgabalā, taču nostiprināties augstāk tam nav izdevies.
 • 26. janvārī notika kārtējā FRS monetārās politikas komitejas sēde, kas veicināja ASV dolāra nostiprināšanos un riska apetītes pieaugumu. Neskatoties uz to, ka lēmumi sakrita ar tirgus dalībnieku gaidām, FRS priekšsēdētāja noskaņojums norāda uz daudz stingrākiem monetārās politikas tempiem. Bezdarba līmenis samazinās vienmērīgi, ekonomika atveseļojas, un drīz pienāks laiks likmju paaugstināšanai. Jau martā plānots pilnībā noslēgt aktīvu iegādes programmu un tam sekos likmju paaugstināšana. Analītiķi šogad sagaida 5 procentu likmju paaugstinājumus par 25 bāzes punktiem un līdz gada beigām diskonta likme varētu sasniegt 1,5%.

Tirgi joprojām ir pakļauti spiedienam ģeopolitisko satricinājumu un koronavīrusa celma – omikrona straujas izplatīšanās apstākļos. Gan tirgus dalībnieku, gan centrālo banku noskaņojumu stundas laikā var mainīt vairāki faktori.

Zelts

XAU/USD (-1,67% janvārī)

Zelts dolāros turpina tirgoties šaurākos diapazonos. Galvenais notikums, saskaņā ar tehnisko analīzi, būs vienas no robežu pārvarēšana.

 • Zelts jau vairāk nekā gadu tiek tirgots 2011. gada maksimumu apgabalā, kas tika atjaunināts tikai 2020. gadā.
 • Tehniskie līmeņi, kam būtu jāpievērš uzmanība.
 • Pretestības līmeņi atrodas 1850, 1868, 1907 un 1960 $/oz robežās. Tiem seko vēsturisko maksimumu robežas 2030-2074 $/oz apgabalā.
 • Atbalsta līmeņi atrodas 1755, 1757 un 1680 $/oz robežās.

dargmetalu-parskats-janvaris

dargmetalu-parskats-janvaris

XAU/EUR (-0,29% janvārī)

Zelts attiecībā pret eiro janvāri noslēdza ar vismazākajiem zaudējumiem starp novērotajiem pāriem.

Pāris janvāra beigās atkal pietuvojās gada maksimumiem, taču, kā aprakstīts iepriekš, ziņas no ASV veicināja korekciju.

 • Pretestības līmeņi: iepriekš minētie 1650 €/oz (gada maksimumi) un tam sekojošie vēsturiskie maksimumi 1725-1750 €/oz apgabalā.
 • No atbalsta līmeņiem ir vērts pievērst uzmanību 1563, 1520, 1472 un 1417 €/oz robežām.

dargmetalu-parskats-janvaris

dargmetalu-parskats-janvaris

dargmetalu-parskats-janvaris

Sudrabs

XAG/USD (-3,56% janvārī)

Pāris turpina tirgoties svarīga atbalsta līmeņa tuvumā $21.50-22.36/oz apgabalā.

 • Atbalsta līmeņi atrodas 21.50, 20.20 un 18.50 $/oz robežās.
 • Pretestības līmeņi: $25/oz un $28.20/oz, pēdējais līmenis ir galvenais, un pāris nav to pārvarējis kopš 2013. gada.

Nostiprināšanās virs minētā līmeņa dos stimulu un pavērs ceļu būtiskai izaugsmei.

dargmetalu-parskats-janvaris

dargmetalu-parskats-janvaris

 

XAG/EUR (-2,25% janvārī)

Sudrabs pret eiro sasniedza pretestības līmeni apgabalā 21.70 €/oz, bet pēc tam atgriezās tirdzniecībā ierastajos diapazonos.

 • Aktuālitāti saglabā atbalsta zona – 18.55-18.90 €/oz.
 • Globālais pretestības līmenis, kuru pāris nav spējis pārvarēt kopš 2020. gada augusta, atrodas 23-24 €/oz apgabalā.
 • Mazāk nozīmīgi atbalsta līmeņi, kas šobrīd var likt šķēršļus izaugsmei, atrodas 21.70-22.10 €/oz robežās.

dargmetalu-parskats-janvaris

dargmetalu-parskats-janvaris

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 17,48 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,45 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī