fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 2022. gada 18.– 25. jūlijs

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes 27.07.2022
Zelta cena (XAU-EUR)
2170,60 EUR/oz
  
- 0,76 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,09 EUR/oz
  
- 0,41 EUR
Dārgmetālu pārskats jūlijs

Zelta cena pagājušajā nedēļā atguvās pēc ievērojama krituma jūlija sākumā.

Pierakstīties jaunumu saņemšanai


Recesijas risks joprojām saglabājās, kas negatīvi ietekmēja dārgmetālu rūpniecisko patēriņu. Spekulatīvie investori ir palielinājuši īsās pozīcijas sudrabā. Pieprasījums pēc e-zelta turpināja samazināties.

Svarīgākie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu

  • ECB padomes jūlijas sēdē Frankfurtē galveno bāzes procentlikmi nolemts palielināt par 0,5 procentpunktiem – līdz 0,5%. Tas izraisīja eiro nostiprināšanos. Vienlaikus ECB sniedza pirmo ieskatu attiecībā uz jaunu krīzes pārvarēšanas instrumentu, lai atsevišķās eirozonas valstīs cīnītos ar saspīlētu situāciju obligāciju tirgū. Šo instrumentu paredzēts ieviest kā atbildi uz neseno aizņēmumu izmaksu pieaugumu, kas visbiežāk novērojams tādās eirozonas dalībvalstīs ar augstām parādsaistībām kā Itālijā. Lagarda arī uzsvērusi, ka banka nekavēsies piemērot šo mehānismu, lai mazinātu atšķirības aizņēmumu likmēs dažādās dalībvalstīs. Tādējādi ECB bez ierobežojumiem turpinās izmantot kvantitatīvās mīkstināšanas mehānismu.
  • Eiropas Savienība pieņēma septīto sankciju paketi pret Krieviju, kas aizliedz no Krievijas Federācijas ievest zeltu, tostarp juvelierizstrādājumus. Faktiski ir ieviests aizliegums Krievijas zelta pārstrādei Eiropas dārgmetālu pārstrādes rūpnīcās. Šveices nostāja saistībā ar šo sankciju paketi vēl nav skaidri zināma, un to ir svarīgi saprast, jo Krievijas zelta pārstrāde tika veikta pārsvarā četrās Šveices pārstrādes rūpnīcās, kas ir lielākās Eiropā.
  • Vienlaikus korekciju piedzīvoja ASV dolāra kurss. Straujais ECB procentu likmju pieaugums izraisīja jūtamas svārstības valūtas tirgū, kas atstāja ietekmi arī uz dārgmetālu tirgiem.

Pieprasījums pēc zelta Āzijā

Turpinoties Indijas rūpijas kursa kritumam, kā arī šī dārgmetāla iekšzemes cenu kāpumam, negatīvi tika ietekmēts zelta mazumtirdzniecības patēriņš. Mazumtirdzniecības pieprasījums saglabājās vājš, jo beidzās kāzu un festivālu sezona, sākās lietus sezona un labības stādīšanas laiks, kā arī tika paaugstināta nodeva zelta importam. Vienlaikus rūpijas pavājināšanās un augošā inflācija jūnijā veicināja investīciju pieprasījuma pieplūdumu Indijas zelta ETF fondos, taču jūlijā notika līdzekļu aizplūšana no ETF. Indijas centrālā banka (RBI) jūnijā iegādājās 3,7 tonnas zelta savām rezervēm, palielinot to līdz 768,8 tonnām. Jūlijā RBI nopirka vēl 6 tonnas zelta.

Zelta cena

Zelta cena pagājušajā nedēļā pārbaudīja spēcīgu atbalsta līmeni 1680 USD/oz, pēc kura tā atguvās, sasniedzot līmeni tuvu 1730 USD/oz. Zelta cenas dinamiku ietekmēja ASV dolāra pavājināšanās un FRS procentu likmes straujas kāpuma gaidas, kā arī ECB rīcība. Pieprasījums pēc e-zelta turpināja samazināties.
Saskaņā ar WGC datiem, Eiropas un Ziemeļamerikas ETF krājumi samazinājās, bet Āzijas ETF krājumi pieauga.

Dārgmetālu pārskats jūlijs | Tavex Latvia

Ko sagaidīt no šīs nedēļas?

  • Šī nedēļa paies zem ASV FRS Atvērtā tirgus komitejas sēdes zīmes, kuras rezultāti tiks paziņoti 27. jūlijā. Sanāksmi noslēgs FRS priekšsēdētāja Džeroma Pauela preses konference. FRS šobrīd plāno likmju paaugstināšanu par 75 bāzes punktiem līdz 2,50%, kā arī bilances samazināšanu. Ir vērts atzīmēt, ka tirgus gaidas tomēr tiecas uz lēnāku pieaugumu.
  • Tiks publicēti arī svarīgi dati par IKP pieauguma tempiem ASV un Eiropā 2022. gada 2. ceturksnī. Atvaļinājumu sezona un intereses kritums par fizisko metālu kopumā bremzēja tirdzniecības aktivitāti.

Lasīt iepriekšējo dārgmetālu tirgus pārskatu.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī