fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 2022. gada 1.–17. jūlijs

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR
dārgmetālu pārskats jūlijs 2022

Zelta vērtība jūlija sākumā bija 1797 USD, taču pēc 5. datuma, nostiprinoties ASV dolāram, sākās dārgmetālu cenas korekcija, periodu noslēdzot pie USD 1714 par unci.

Pierakstīties jaunumu saņemšanai


Iemesli korekcijai

  • ASV Federālo rezervju sistēma ķērusies pie bilances sašaurināšanas, turklāt tirgus jūlija sēdē gaida arī procentu likmju paaugstināšanu par 1%. Tas negatīvi ietekmē biržas investīciju pieprasījumu dārgmetālos, izraisot spekulatīvo garo pozīciju slēgšanu un aktīvu samazināšanos ETF.
  • Pagājušā nedēļā tika publiskoti cenu indeksi un aizvadītas vairākas regulatoru pārstāvju uzstāšanās. Tas palielināja nepastāvību dārgmetālu tirgos.
  • Arī atvaļinājumu sezona un intereses kritums par fizisko metālu neveicina tirdzniecības aktivitāti.
  • ASV Federālo rezervju sistēmas bilances samazināšanas uzsākšana samazināja likviditātes apjomu tirgū un veicināja dārgmetālu cenu kritumu.

Centrālo banku darbība

  • ASV Federālo rezervju sistēmas jūnija sēdes protokols liecināja, ka regulators uzskatījis par nepieciešamu paātrināt bāzes procentu likmes celšanas tempus, jo pasliktinās inflācijas prognozes, neskatoties uz iespējamo ekonomiskās aktivitātes ierobežojumu ASV. Jūnijā likme tika paaugstināta par 0,75%. Pārrunājot iespējamo turpmāko rīcību, sanāksmes dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka likmes paaugstināšana par 0,75-1% jūlija sanāksmē “var izrādīties par atbilstošu nākamo soli”. Turklāt viņi atzina, ka, ja ilgstoši saglabāsies paaugstināts inflācijas spiediens, FRS politikai būs jākļūst vēl stingrākai.
  • ECB turpina aktīvi strādāt pie jauna pretkrīzes mehānisma – Transmission Protection Mechanism -, lai ierobežotu sadrumstalotību reģionā, tas ir, lai novērstu aizņēmumu atšķirīgos nosacījumus dažādām eirozonas valstīm. Regulators arī paziņoja, ka Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP) ietvaros īstenos elastīgu pieeju, “lai saglabātu monetārās politikas transmisijas mehānisma darbību, kas ir galvenais nosacījums cenu stabilitātes nodrošināšanai eirozonā”.

Faktiski ECB ir gatava turpināt savas ekonomikas stimulēšanas programmas.

Zelts

Aizvadītajā periodā pieprasījums pēc fiziskajiem metāliem Āzijā ir samazinājies. Karantīnas ierobežojumu atjaunošana Ķīnā samazinājusi mazumtirdzniecības patērētāju aktivitāti.

xau eur jūlijs

No 1. jūlija Indijas valdība negaidīti palielināja bāzes ievedmuitu zeltam par 4,25%, kā rezultātā rafinētā zelta nodoklis pieauga no 14,07% līdz 18,45%. Vairāk par to rakstījām šeit.

Tas īstermiņā negatīvi ietekmēs pieprasījumu pēc zelta. Pasaules Zelta padomes (WGC) aplēse liecina, ka 2022. gadā zelta pieprasījums Indijā varētu samazināties par 28 tonnām, līdz 583 tonnām. Tomēr līdz ar zemo sezonu tirgotāji, rūpniecība un mazumtirdzniecības patērētāji varēs pielāgoties jaunajam nodokļu līmenim pirms rudens festivālu perioda. Mazumtirdzniecīcbas pieprasījums rudens periodā tiks apmierināts uz uzkrāto krājumu rēķina. Tajā pašā laikā ievedmuitas palielināšana var kļūt par pagaidu pasākumu. Ja tirdzniecības bilance uzlabosies un Indijas rūpijas kurss stabilizēsies, daži no paaugstinātiem nodokļiem varētu tikt atcelti.

xau-usd-jūlijs

Zelta cenas vērtība pagājušajā nedēļā samazinājās no 1797 USD/oz līdz 1714 USD/oz, zaudējot spēcīgu atbalstu 1750 USD/oz līmenī, ko ietekmēja investīciju pieprasījums biržā. ASV dolāra nostiprināšanās un FRS bilances sašaurināšana palielināja līdzekļu plūsmu no zelta ETF uz citiem tirgiem. Saskaņā ar WGC datiem Eiropas un Ziemeļamerikas ETF krājumi samazinājās, savukārt Āzijas ETF krājumi pieauga.

Sudrabs

Sudraba cenas šajā periodā uzrādīja augstu volatilitāti 19.78 – 18.95 USD/oz robežās. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu bija 90,40.

xag-usd-julijs

LBMA dati uzrādīja sudraba tirdzniecības apjomu pieaugumu jūnijā, laikā, kad samazinās cenas. Tas liecina par negatīvu noskaņojumu sudraba tirgū. Pieprasījums pēc sudraba Indijā saglabājās stabils, kas  tirgu atbalstīja.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 79,56 € 74.05 74,05 79.56 79,56 79.21 79,21 78.86 78,86 78.16 78,16
Pārdodam 30+ 78,16 € 74.05 74,05 79.56 79,56 79.21 79,21 78.86 78,86 78.16 78,16
Mēs pērkam 74,05
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī