fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Tavex klienta pieredze Čehijā – mēs būtu palikuši bez pusdienām, ja man nebūtu līdzi čehu kronas skaidrā naudā

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes ceļotājiem 28.08.2017
Zelta cena (XAU-EUR)
2139,14 EUR/oz
  
- 15,71 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,99 EUR/oz
  
- 0,37 EUR
cehija-old-city

Tavex vislielāko gandarījumu sniedz apmierināti klienti. Vienmēr esam ļoti priecīgi saņemt atgriezenisko saiti un uzklausīt klientu pieredzi par darījumiem ārzemēs. Šoreiz vēlamies padalīties ar mūsu klienta Andreja interesanto stāstu par to, kā tad īsti ir ar tiem norēķiniem Čehijā.

Lielai daļai cilvēku norēķini ar bankas karti ir kļuvuši tik ierasti, ka visbiežāk par skaidru naudu atceras tikai tajā visnepiemērotākajā brīdī – tad, kad plkst.5:00 no rīta gribas ēst, bet tuvākajā apkārtnē ir tikai “būdiņa”, kur skaidrā naudā tirgo čeburekus vai tad, kad ļoti gribas nopirkt kaut ko tirgū, bet aptver, ka bankomāts tuvākajā apkaimē nav atrodams.

Andreja stāsts par valūtas maiņu

Līdzīga pieredze bija jāpiedzīvo arī Andrejam, kad viņš kopā ar kolēģiem bija devies ekskursijā uz Čehiju, izmantojot tūrmisma aģentūras piedāvātos pakalpojumus. Pirms brauciena aģentūras darbinieki Andrejam ieteica, ka naudu nav nepieciešams mainīt Latvijā, jo gids aizvedīs uz valūtas maiņas punktu Čehijā, kur būšot it kā daudz labāks kurss. Andrejs izlēma samainīt naudu Latvijā, lai vairs nebūtu “jālauza galva” par naudas lietām ceļojuma laikā.

Andrejs Tavex filiālē samainīja 349.43 eiro pret čehu kronām par kursu 25.756 un saņēma 9000 čehu kronas vēlamajos nominālos un saņēma arī valūtu kursu špikeri, ko var ielikt makā un konsultāciju par kursu aprēķinu.

Pirmajā dienā, ielidojot Čehijā, visai grupai tika nodrošinātas brokastis agri no rīta lidmašīnā. Šīs dienas laikā bija intensīvs ekskursiju grafiks un nākošā lielā ēdienreize, ko paredzēja programma, bija tikai 19:00 vakarā viesnīcā.

Pienākot pusdienlaikam, autobuss pa ceļam uz īsu brīdi piestāja vietējā ēstuvē, kur izrādījās, ka norēķini ir tikai skaidrā naudā, Andrejam nācās aizdot visiem skaidru naudu čehu kronās, lai arī pārējie biedri nepaliktu bez maltītes. Andrejs saka: “Tajā brīdī es jutos kā visgudrākais, jo valūtu samainīju laicīgi Latvijā. Ja man nebūtu līdzi skaidra nauda čehu kronās, visdrīzāk visi būtu palikuši bez pusdienām”.

No saviem klientiem esam dzirdējuši, ka šādās vietās tomēr var sarunāt samaksāt arī eiro valūtā, vienīgi kurss var būt līdz pat 50% sliktāks.

Tikai pēcpusdienā, pēc plkst. 16:00, autobuss beidzot pieveda pie valūtas maiņas punkta, kur, pēc gida vārdiem, esot vislabākie kursi. Andrejs intereses pēc arī aizgāja apskatīties, cik tad kurss esot izdevīgs.

kursi-cehija

Konkrētajā valūtas maiņas punktā kursu atspoguļošana ir pretēja Latvijā pieņemtajai praksei, respektīvi, Pirkšanas un Pārdošanas kursi ir samainīti vietām. Nezinātājs var apjukt un izrēķināt kursus nepareizi.

Andreja gadījumā pa 349.43 EUR viņš, samaksājot komisijas maksu, iegūtu 9032.01 čehu kronu, kas ir tikai par 32.01 CZK jeb 1.24 eiro vairāk. Tātad visas grupas neērtās situācijas, pustukšie vēderi un nenopirktie suvenīri bija vien 1.24 eiro vērti.

Joks par lēto konjaku

Kamēr Andrejs viesnīcā atpūtās, istabas biedrs ar kolēģiem aizgāja uz pilsētu apskatīt, kādas cenas ir precēm un varbūt ir labākas cenas alkoholam, ko uz Latviju atvest.

Andreja istabas biedrs atgriezās ar pilnām rokām bezgala priecīgs, ka cenas esot lētas un, ka konjaks esot par ļoti labu cenu un būšot jānopērk vairumā.

Kad Andrejs pajautāja cenu, izrādījās, ka konjaks maksājis 700 čehu kronas, bet istabas biedrs sarēķinājis, ka tas ir vien 7 eiro (700 čehu kronas ir aptuveni 27 eiro). Uzzinot šo, kolēģis palika gaužām nelaimīgs par iztērēto naudu, jo, diemžēl, nebija pie rokas valūtu kursa špikera un brīvdienās visbiežāk negribas iespringt, rēķināt un prātot par tik matemātiskām lietām.

Cien. Latvijas tūristi!
Praksē pierādīts – iegādāties ceļojuma valūtu Latvijā nozīmē nodrošināt sev bezrūpīgas brīvdienas. Baudiet atpūtu uz visiem 100% – par finanšu lietām ļaujiet rūpēties mums – uzņēmumam ar 25 gadu pieredzi valūtas maiņas jomā.

Paldies Andrejam par šo noderīgo informāciju. Ja arī Jums ir kāds interesants stāsts, droši rakstiet mums uz tavex@tavex.lv vai zvaniet +371 6720 5533.

Ja dosieties uz Čehiju, tad Jums noderēs arī šis raksts par Čehijas naudu, dodoties ceļojumā.

Zelta cena (XAU-EUR)
2139,14 EUR/oz
  
- 15,71 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,99 EUR/oz
  
- 0,37 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī