fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelts savu reputāciju nav aptraipījis

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,22 EUR/oz
  
+ 4,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,50 EUR/oz
  
+ 0,50 EUR
Zelta reputācija

Kopš augusta cenu rekordiem zeltam nav izdevies šos vērtību sasniegumus atkārtot vai ilgstoši noturēt. Cena saskaras ar spēcīgu pretestību aptuveni 1750 USD/oz līmenī. Tomēr pastāv viedoklis, ka noskaņojums  dārgmetālu tirgū mainīsies.
Investīciju informācijas vietnes The Felder Report dibinātājs Džesijs Felderis sacīja, ka tagad nebūtu īstais laiks, kad investoriem vēlams norakstīt ieguldījumus zeltā kā neefektīvus un šim brīdim neatbilstošus. Zelts joprojām ir uzmanības vērts. Neskatoties uz to, ka cena ir koriģējusies par gandrīz 17% no maksimālās vērtības augustā, Felders cenu svārstību pēdējos septiņos mēnešos raksturo kā veselīgu korekciju.
Vislielākais drauds zelta tirgum joprojām ir obligāciju ienesīguma pieaugums, kas saglabā vērtību tuvu augstākajam līmenim jau ilgāk par gadu. 10 gadu parādzīmju ienesīgums pēdējoreiz bija 1.6%.
Tomēr Felders sacīja, ka, lai arī nominālais ienesīgums pieaug, zelta investoriem jāpievērš uzmanība reālajai ienesībai, tostarp inflācijas pieaugumam. Felders piebilda, ka pēc viņu uzskatiem obligāciju tirgus ienesīguma pieaugums ir tuvu augstākajam punktam.

“Domāju, ka inflācija būs augstāka. Ja tā notiks, tad zelts, visticamāk, atsāks savu augšupejošo tendenci,”sacīja bijušais Bear Sterns analītiķis.

Jautājums par to, kā pieaugs 10 gadu valsts obligāciju ienesīgums daudziem investoriem ir bijis prātā visu šo laiku. Dažas pētījumu kompānijas ir izteikušas viedokli, ka procentu likmes varētu pieaugt līdz 2,5%, jo cerības par ASV ekonomikas atveselošanos pēc Covid-19 turpina pieaugt.

Otrs nozīmīgs faktors zelta cenai ir valdības parāda pieaugums.
“Pašlaik CBO (Congressional Budget Office) lēš, ka 2021. gada deficīts sasniegs 2,3 triljonus USD, kas ir nedaudz mazāks par pagājušā gada kopējo apjomu. Tomēr šis cipars neietver stimulu paketi 1.9 triljonu ASV dolāru vērtībā, kuru nesen pieņēma kongress. Tāpat tas neiekļauj iespēju izveidot jaunu 3 triljonu ASV dolāru infrastruktūras paketi, kuru pašlaik plāno administrācija, ” atzīmēja Felders.
Felders sacīja, ka deficīts ne tuvu nav sasniedzis maksimumu. Šķiet, ka paradigma mainās attieksmē pret budžeta deficīta tēriņiem. Viņš piebilda, ka zelta tirgus šobrīd nav atspoguļojis šos jaunos “tēriņus’’.”Zelts, kā finanšu instruments pret inflācijas ierobežošanu un fiat valūtu apdrošināšanu, savu reputāciju nav aptraipījis”, noslēgumā informēja Felders.

Avots: Kitco News

____

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,22 EUR/oz
  
+ 4,24 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,50 EUR/oz
  
+ 0,50 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī