fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelts nodemonstrēja, kā tas varētu reaģēt uz gaidāmo FRS likmes samazinājumu

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
Zelts nodemonstrēja, kā tas varētu reaģēt uz gaidāmo FRS likmes samazinājumu

Daudzi analītiķi apgalvo, ka zelts atklās savu patieso potenciālu, kad ASV centrālā banka sāks savu monetārās politikas mīkstināšanas ciklu.

Šveices Centrālā banka (ŠCB) samazināja procentu likmes par 25 bāzes punktiem, kuru rezultātā likme sasniedza 1,5% atzīmi. Tā kļuvusi par pirmo starp lielākajām centrālajām bankām, kas samazināja likmes.

Pēc ŠCB datiem, inflācijas līmenis jau vairākus mēnešus saglabājas zem 2%, kas liecina par cenu stabilitāti. Šveices centrālā banka lēš, ka tuvāko gadu laikā inflācija nepārsniegs šo slieksni. Turklāt centrālā banka samazināja gada inflācijas prognozi. Savā pirmajā prognozē 2026. gadam banka novērtēja vidējo inflācijas rādītāju – 1,1% apmērā. Capital Economics ekonomisti sagaida, ka Šveices centrālā banka šogad turpinās samazināt procentu likmes, jo inflācijas spiediens joprojām saglabājas zems.

ŠCB procentu likmes samazināšana būtiski ietekmēja zelta tirgu. Dārgmetāla cena ceturtdien ievērojami pieauga, uzstādot jaunus maksimumus. Saglabājoties tuvu sesijas maksimumiem, zelta tirgus cenas pieauga par 2.06%. Lai gan daži analītiķi ŠCB soli nosauca par pārsteidzošu, citi uzskatīja, ka tā tas nav. FRS gatavojas sākt samazināt likmes, tāpēc ŠCB bija jāapsteidz tās, lai nodrošinātu savai valūtai zināmu aizsardzību. Lai arī salīdzinājums nav ideāls, daži analītiķi saka, ka pēc FRS likmes samazināšanas zelta cenas varētu uzrādīt analoģisku dinamiku attiecībā pret ASV dolāru.

zelts, valūta, fortūna, Tavex Latvia

Zelta cenas potenciāls pēc FRS likmes samazināšanas

Saskaņā ar Bannockburn Global Forex izpilddirektora Čendlera teikto, zelta rallijs varētu sākties pirms iespējamā likmju samazinājuma jūnijā. Viņš sagaida, ka valsts vērtspapīru ienesīgums un dolāra vērtība samazināsies pirms jūnija FRS sanāksmes, kas veicinās dārgmetāla cenu pieaugumu.

Neskatoties uz sasniegtiem maksimuma rekordrādītājiem, cenai pārsniedzot 2220 USD/oz līmeni, zelts dienu noslēdza ar negatīvu zīmi pret dolāru. Daudzi analītiķi ir vienisprātis – zelts turpinās augt, tiklīdz FRS sāks pazemināt likmes. Pētījumi liecina, ka kopš 1990. gadiem zelts pieaug par 6% 30 dienu laikā pēc Federālo rezervju sistēmas pirmā likmes samazinājuma mīkstināšanas cikla.

Karš Ukrainā un Gazas joslā, kā arī bažas, ka algu pieaugums varētu atdzīvināt inflāciju arī rada riskus, kuru dēļ ES centrālā banka, visticamāk, uz kādu laiku apturēs procentu likmju pārskatīšanu un saglabās tās nemainīgas. Akciju tirgus joprojām ir optimistisks. Akciju tirgus veterāni, vērtējot situāciju akciju tirgū, arvien biežāk atminas dot-com burbuli.

1/25 unces Austrijas zelta „Filharmoniks” Ir noliktavā

1/25 unces Austrijas zelta „Filharmoniks”

Pārdodam 119,00 € 93.7 93,70 119 119,00
Mēs pērkam 93,70
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Avots: kitco.com
Atruna

Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī