fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta skeptiķi investē zeltā

Zelta cena (XAU-EUR)
2203,09 EUR/oz
  
- 8,59 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,21 EUR/oz
  
- 0,30 EUR

Aktīva zelta pārdošana (un attiecīgā cenas korekcija) pagājušajā nedēļā ir loģiska un visnotaļ izplatīta parādība “buļļu” tirgū, sacīja Šons Feilers, hedžfonda Equinox Partners prezidents un direktors. Feileram ir optimistisks redzējums par zelta nākotnes cenu, kā arī zelta ieguves kompāniju perspektīvām.

Savu viedokli Šons Feilers pamato ar ASV Centrālās bankas īstenoto monetāro politiku. COVID-19 dēļ dažādu valstu budžeta deficīts, kas arī līdz tam bija pārspīlēti augsts, ir pieaudzis līdz rekordlīmenim. Eksperts negaida ātru situācijas (atjaunošanos) uzlabošanos.
Šobrīd par lielāko draudu krīzē nonākušajām valstīm tiek uzskatīts deflācijas risks.

Pēc Feilera teiktā, finanšu iestādes darīs visu iespējamo, lai novērstu deflācijas rašanos. Tas viņiem rada lielākās briesmas.
Šo pirmdien, 17.08.2020, izplatījās ziņas, ka investīciju kompānija “Berkshire Hathaway”, kas pieder Vorenam Bafetam, ir ieguldījusi 563,5 miljonus ASV dolāru Kanādas zelta ieguves uzņēmumā Barrick Gold. Tagad miljardierim pieder gandrīz 21 miljons šī zelta ieguves kompānijas akciju. Iepriekš miljardieris Vorens Bafets vērtēja ieguldījumus zeltā skeptiski, uzskatot tos par bezjēdzīgiem.

Avots: Forbes.com

Jūs varētu interesēt: Tavex komentē dārgmetālu cenu korekciju

Zelta cena (XAU-EUR)
2203,09 EUR/oz
  
- 8,59 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,21 EUR/oz
  
- 0,30 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī