fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta pieprasījuma tendences (WGC)

Zelta cena (XAU-EUR)
2166,20 EUR/oz
  
- 4,51 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,59 EUR/oz
  
- 0,02 EUR
WGC atskaite

Pasaules zelta padome (WGC) ir publicējusi pēdējā ceturkšņa pārskatu par zelta pieprasījuma tendencēm, kurā tiek izskatītas izmaiņas dārgmetālu tirgos līdz jūnija beigām.

Šīs atskaites secinājumi:

  • Pieprasījums pēc monētām un stieņiem ir palielinājies par 56% gada griezumā, saglabājot augstu pieprasījumu Rietumtirgos.
  • Pieprasījuma pieaugums juvelierizstrādājumiem – 60% gada griezumā, kaut gan jāatzīst, ka pieaugums tiek aprēķināts no ļoti zemiem pieprasījuma līmeņiem, kas tika novēroti 2020. gada otrajā ceturksnī, turklāt pieprasījums šajā segmentā ir par 17% zemāks par vidējo pieprasījumu periodā no 2015. līdz 2019. gadam (t.i., periodā līdz COVID-19 pandēmijai).
  • 200 tonnas bija nopirkušas centrālās bankas, starp tām galvenie pircēji bija Taizeme, Ungārija un Brazīlija. Gada pirmajos sešos mēnešos no centrālo banku puses bija iegādātas 333 tonnas zelta, kas ir trešais lielākais rādītājs pēdējo 10 gadu laikā.
  • Mērens pieplūdums zelta ETF segmentā, turklāt fizsikā zelta krājumi šeit ir palielinājušies par aptuveni 40 tonnām ceturksnī.
  • WGC pārskatā norādīts, ka 2021. gada otrajā ceturksnī vidējā zelta cena bija 1816,50 USD/oz, kas ir par 6% augstāka nekā gada vidējā cena.

Šī statistika sniedz noteiktu perspektīvu. Šobrīd situāciju zeltu tirgū nevar nosaukt par ažiotāžu, zelta cena pašlaik ir gandrīz par 10% zemāka par pagājušā gada augustā fiksēto vēsturisko maksimumu. Fakts, ka vidējā zelta cena 2021. gada otrajā ceturksnī ir par 6% augstāka nekā pirms gada, liecina, ka mēs joprojām esam labvēlīgā vidē šim cēlajam dārgmetālam.

Ar laiku, visticamāk, situācija finanšu tirgos pamudinās arvien vairāk investoru palielināt savus ieguldījumus zeltā, īpaši ņemot vērā daudzas problēmas, ar kurām investori saskaras šodien, tai skaitā:

  • inflācijas spiediena palielināšanās;
  • aktīvu ienesīgums – zemas vai pat negatīvas likmes daudziem aktīvu veidiem;
  • riska aktīvi, kas tirgojas rekordlielos vai tiem tuvajos līmeņos.

Mēs ticam pozitīvam noskaņojumam pret zeltu kā fizisku aktīvu ilgtermiņā. Ticam, ka cena pašreizējos apstākļos turpinās savu mēreno izaugsmi.

______________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa
Avots: www.gold.org

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī