fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kas notiks ar zelta cenu 2024. gadā?

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,40 EUR/oz
  
+ 16,28 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,09 EUR
Zelta cenas prognoze 2024

Šī gada sākumā publicējām prognozi, kurā tika izteikts viedoklis, ka

“Zelts 2023. gada otrajā pusē varētu izaicināt 2050 USD/oz līmeni un, iespējams, pat mēģināt sasniegt jaunu rekordu.” Jā! Rekords tika sasniegts un zelts gadu pavadīja spīdoši!

Daudzi analītiķi un institūcijas ir publicējušas savas prognozes par zelta cenu 2024. gadā. Prognozes esam apkopojuši, publicējot izteikto viedokļu esenci. Atgādināsim, ka raksta tapšanas brīdī zelta cena ir 2085 USD/oz.

JP Morgan viedoklis

Banka prognozē, ka zelts un sudrabs pārspēs citus metālus. FRS likmju samazināšanas cikla sākums un reālā ienesīguma kritums ASV tiek uzskatīti par galvenajiem faktoriem, kas 2024. gadā potenciāli spēj paaugstināt zelta cenu. Bankas analītiķi izsaka viedokli, ka līdz IV ceturksnim vidējā dārgmetāla cena sasniegs 2175 USD par Trojas unci.

Bankas analītiķi ir pārliecināti par zelta un sudraba cenas vidējā termiņa izaugsmes prognozēm 2024. gadā un 2025. gada pirmajā pusē. Lai gan ienākšanas laiks zelta tirgū joprojām var kļūt par izšķirošo kritēriju.

Bank of America viedoklis 

Bankas analītiķi uzskata, ka FRS procentu likmju politikas maiņa un ģeopolitiskie konflikti ir galvenie faktori, kas spēs paaugstināt zelta cenu arī 2024. gadā. “Zemākas procentu likmes kopā ar vājāku ASV dolāra vērtību atbalsta zeltu,” vēsta Kitco News, atsaucoties uz Bank of America prognozēm.

Bank of America saskata īpašu saistību ar naftas cenu attīstību Tuvo Austrumu konflikta kontekstā. Naftas cena varētu sasniegt 150 USD par barelu vai pat pārsniegt šo līmeni, ja reģionālā konflikta izplatība kaitēs enerģētikas infrastruktūrai Tuvajos Austrumos. Bankas eksperti skaidro, ka pie šādiem nosacījumiem zelta cena varētu pieaugt pat līdz 2400 USD/oz.

Neatkarīgie analītiķi

Pēc SVF prognozēm, globālās labklājības pieaugums nākamgad varētu būt aptuveni 3%. Pēc analītiķi domām, arī šis faktors var kļūt par zelta cenas izaugsmes virzītājspēku, jo labklājības pieaugums atbalstīs galveno pieprasījuma sastāvdaļu – juvelierizstrādājumu nozari. Papildu efekts var būt pasaules centrālo banku pieprasījuma pieauguma ietekme.
Bāzes scenārijā eksperti, diemžēl, joprojām ņem vērā ģeopolitiskās spriedzes saglabāšanos un tās pozitīvo ietekmi uz zelta cenu. Kā potenciālo risku zelta cenai var minēt progresu ģeopolitisko konfliktu risināšanā.

Citi faktori, kas varētu ierobežot turpmāko zelta cenu pieaugumu, ir izaugsmes tempu palēnināšanās lielākajās ekonomikās un potenciāls jauns inflācijas pieaugums. Daudzi analītiķi uzskata, ka zelta cena gada pirmajā pusē pārsniegs 2200 USD/oz un līdz 2024. gada beigām varētu sasniegt 2300 USD/oz.

zelts, valūta, fortūna, Tavex Latvia

Pasaules zelta padome (WGC)

WGC eksperti uzskata, ka pieprasījums pēc dārgmetāla 2024. gadā saglabāsies stabils. Tomēr cenas, visticamāk, būs nepastāvīgas (šāda zelta cenas uzvedība bija raksturīga arī 2023. gadā). WGC ziņojumā teikts, ka daudzi ekonomisti sagaida “mīksto piezemēšanos” ASV ekonomikai — FRS, visticamāk, sasniegs mērķa līmeņa inflāciju, neizraisot recesiju, kas būtu pozitīvs signāls pasaules ekonomikai. Nozares institūcija, kas pārstāv lielākās zelta ieguves kompānijas, atzīmēja, ka vēsturiski mīkstās piezemēšanās apstākļi zeltam nav bijuši īpaši pievilcīgi, kā rezultātā vidējā peļņa ir nemainīga vai pat nedaudz negatīva. Tomēr WGC atzīmē, ka katrs cikls ir atšķirīgs. Šoreiz pieaugošā ģeopolitiskā spriedze svarīgākajā vēlēšanu gadā daudzām lielākajām ekonomikām kopā ar nepārtrauktu centrālo banku zelta iegādes darījumiem varētu sniegt atbalstu zeltam.

Kas atbalstīs pieprasījumu pēc zelta 2024. gadā?

Centrālo banku pirkumi

Saskaņā ar WGC datiem dārgmetālu atbalstošs faktors 2024. gadā ir turpmāki centrālo banku iepirkumi.

“Mēs redzam, ka pārmērīgais centrālo banku pieprasījums ir palielinājis zelta cenu par kādiem 10% 2023. gadā. Un bankas, iespējams, turpinās papildināt savas rezerves ar zeltu. Pat ja 2024. gads nesasniegs tādus pašus maksimumus kā vērojām iepriekšējos divos gados, mēs sagaidām, ka jebkuram pirkumam virs tendences (t.i., virs 450–500 tonnām) vajadzētu dot papildu impulsu tirgum,” norādīja WGC.

WGC galvenais tirgus stratēģis sacīja, ka centrālās bankas joprojām būs nozīmīgas zelta tirgus dalībnieces arī 2024. gadā. “Mēs sagaidām, ka centrālo banku pirkšana turpināsies arī nākamgad un tas lielā mērā notiek globālās finanšu krīzes apstākļos,” sacīja WGC stratēģis.

Ģeopolitiskie riski

WGC dati liecina, ka divi nozīmīgākie notikumi, kas 2023. gadā veicināja pieprasījumu pēc zelta, bija Silicon Valley Bank sabrukums un konflikts starp Izraēlu un Hamas. Ziņojumā teikts, ka negatīvie ģeopolitiskie notikumi gada laikā palielinājuši zelta cenu par 3% līdz 6%. WGC pārstāvji atzīmē, ka pēc gada visā pasaulē, tostarp ASV, ES, Indijā un Taivānā, notiks lielas vēlēšanas. Tas, savukārt, mudinās investorus hedžēt savu portfeli. Turklāt šī vajadzība, saskaņā ar WGC, visticamāk, būs lielāka nekā parasti.

Vai jums vajadzētu izvēlēties zelta ieguves uzņēmumu akcijas?

Interesanti, ka zelta ieguvēji šogad zelta rallijā nepiedalījās vispār.
Zelts gada laikā ir palielinājies par ~10% (eiro izteiksmē), savukārt zelta ieguves uzņēmumu akcijas virzījās pretējā virzienā, samazinoties par 1%. Zeltraču vājā vieta paliek kontrole pār būvniecību un ekspluatāciju. Pēdējo desmit gadu laikā zelta ieguves izmaksas ir pieaugušas vismaz par 55%. Šis fakts nevar pozitīvi ietekmēt zelta ieguves uzņēmumu akciju cenas.

Kopš 2020. gada zelts ir uzrādījis diezgan stabilu dinamiku. Pat tādi globāli satricinājumi kā Covid-19 pandēmija, inflācijas kāpums un tam sekojošais procentu likmju kāpums ir ierobežoti ietekmējuši zelta cenu. Tādējādi zelta kā aktīva miera ostas statuss tiek apstiprināts un saglabāts. Šīs stabilitātes pamatā ir pieprasījuma avotu dažādība. Mūsdienās zelts pilda vairākas funkcijas — tas ir gan ieguldījumu un spekulatīvu darījumu aktīvs, gan riska ierobežošanas instruments, gan luksusa prece, gan rūpniecisks metāls.

Jaunums
1 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2024 — Pūķa gads Ir noliktavā

1 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2024 — Pūķa gads

Pārdodam 1+ 2504,84 € 2292.49 2292,49 2504.84 2504,84 2493.75 2493,75 2482.67 2482,67
Pārdodam 10+ 2482,67 € 2292.49 2292,49 2504.84 2504,84 2493.75 2493,75 2482.67 2482,67
Mēs pērkam 2292,49
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,40 EUR/oz
  
+ 16,28 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,09 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī