fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta cena zem spiediena

Zelta cena (XAU-EUR)
2175,06 EUR/oz
  
+ 8,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,57 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR
Zelta cena zem spiediena

2023. gada septembris zeltam nebeidzās uz pozitīvās nots. Vienas Trojas unces zelta cena samazinājās par 5%, sasniedzot 1820 USD par unci, kas ir lielākā korekcija kopš šī gada pavasara.


Kopumā zelts nedēļas laikā zaudēja gandrīz 5%. Šī krituma iemesls ir ASV valdības parāda vērtspapīru rallijs, kas izraisīja līdzekļu aizplūšanu no “papīra” zelta.

Izpārdošanu veicina arī tehniskie analītiķi, kuri paziņoja, ka dzeltenā dārgmetāla cena grafikos izveidoja “nāves krustu”. Par “nāves krustu” tehniskajā analīzē dēvē grafika modeli, kad 50 dienu mainīgā vidējā vērtība pazeminoties šķērso 200 dienu mainīgo vidējo vērtību. Līdz ar to “nāves krusts” parasti tiek uzskatīts par negatīvas tendences priekšvēstnesi.

Kopumā zelta cenas kritums zem 1900 USD par unci pagaidām neizskatās kritisks. Pirmkārt, pēdējos gados tas jau ir pieredzēts, otrkārt, zelta ienesīgums šim gadam joprojām ir pārliecinoši pozitīvs un ASV dolāros sastāda 5,5%.

XAU USD 2023 gads zelta cena

Atgādināsim, ka fiziskais investīciju zelts ir ilgtermiņa aktīvs, un šādas korekcijas ir lielisks periods, lai diversificētu savu investīciju portfeli, papildinot to ar zeltu.

Pierakstieties jaunumu saņemšanai e-pastā, lai nepalaistu garām svarīgas ziņas!

_____________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2175,06 EUR/oz
  
+ 8,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,57 EUR/oz
  
+ 0,44 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī