fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta cena pārsniedz 1800 USD/oz

Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 32,44 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,63 EUR

Zelta vērtība pakāpusies virs 1800 USD/oz, jo investori pirms Federālo Rezervju sanāksmes protokola atklāšanas, kam vajadzētu dot jaunu ieskatu ASV monetārajā politikā, veica riska novēršanas pasākumus.

FRS jūnija sanāksmes laikā tiks pētīti vairāki risinājumi jautājumos par bankas likmēm, valsts vērtspapīru iegādi un ekonomikas perspektīvām. Zelts tuvojās tās augstākajai vērtību pozīcijai pēdējo trīs nedēļu laikā, jo Valsts kases parādzīmju ienesīgums inflācijas ietekmē sāk mazināties. Zelta ienesīgums jūnijā kalendārā mēneša griezumā bija zemākais kopš 2016. gada.

“Risku mazināšanas dēļ investoru pieprasījums pēc bezriska aktīviem palielinājās,” e-pasta ziņojumā norāda Australia and New Zealand Banking Group Ltd. Atjaunojoties bažām par ekonomikas atveseļošanos, kritušās vērtspapīru cenas Āzijā,  ietekmējoties no ASV akciju tirgus lejupslīdes.

Zeltam ir bijis nestabils gads, un jūnija straujais cenu kritums ir saistīts ar Valsts kases parādzīmju ienesīguma pieaugumu, spēcīgāku dolāru un prognozēm, ka valdības atsāks ekonomikas stimulēšanas pasākumus ar drukātās naudas “injekcijām”. Taču ieilgušie ekonomiskie riski tika akcentēti ar zemākiem rādītājiem, nekā tas bija paredzēts ASV pakalpojumu nozarē.

_______

Rakstu ir sagatavojusi Tavex dīlinga nodaļa pēc Bloomberg datiem

Jums būs interesanti lasīt arī