fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Īsumā: zelta cena oktobrī

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Zelta cena oktobrī vērtējama kā stabila, svārstījusies vien 1% robežās eiro izteiksmē un 2.6% robežās dolāru izteiksmē, kas saistīts ar EUR/USD kursa svārstībām. Varētu secināt, ka zelta cena ir nostabilizējusies un, iespējams, nav vērts investēt zeltā tā stabilās cenas dēļ. Mēs tam negribētu piekrist. Līdz Jaunajam gadam ir gaidāmi daudz notikumi, kas zelta cenu varētu pavirzīt augšup vai arī lejup. Šobrīd pasaulē ir 2 svarīgi temati – Covid-19 un ASV vēlēšanas.
Vēsturiski ASV priekšvēlēšanu laikā zelta cena ir kāpusi, bet 2-3 mēnešus pēc vēlēšanām ir bijis novērojams kritums, kas izlīdzināja pirmsvēlēšanas pieaugumu. Līdz šim vēlētaju aptaujas dati rāda, ka Džo Baidenam ir lielākas iespējas uzvarēt vēlēšanās. Ja viņš realizētu savus priekšvēlēšanu solījumus un palielinātu uzņēmuma ienākuma nodokli, kā arī palielinātu budžeta deficītu – tas varētu novest pie nestabilāka dolāra un dārgāka zelta.

Covid-19 piesaukšana varētu likties jau kā biedēšana ar kādu neeksistējošu pasaku tēlu, tomēr realitātē šis vīruss ievieš ļoti daudz korekciju kā mūsu dzīvēs, tā arī finanšu tirgos. Nespēja tikt galā ar vīrusa uzliesmojumiem, var novest pie neprognozējamām cenu svarstībām. Ekonomiku stimulēšana – printējot naudu, tūrisma paralīze, pasākumu ierobežošana, iespējama rūpnīcu slēgšana – tas viss zelta cenu padara daudz svārstīgāku.
Vēl joprojām ir novērojams liels pieprasījums no dažādu valstu Centrālajām bankām, kuras ir audzējušas savus zelta krājumus. Šis fakts tikai apliecina zelta svarīgumu un “drošības” statusu mūsdienās.

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī